Ar mērķi popularizēt pētniecisko darbu studējošo vidē, Tev ir iespēja piedalīties Iekšējās drošības akadēmijas konsorcija dalībnieku un viņu sadarbības partneru studentu konferencē “Iekšējās drošības dimensija 21. gadsimtā: mūsdienu izaicinājumi studijās un tiesībaizsardzības darbā”, kurā studējošie no Valsts policijas koledžas, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, kā arī ārvalstu studenti no Polijas, Ukrainas, Ungārijas un Vācijas dalīsies ar savu pētījumu rezultātiem un diskutēs par aktuāliem jautājumiem tiesībaizsardzības jomā.
Interesentiem iepriekš jāaizpilda reģistrācijas forma, tajā atzīmējot, vai vēlaties pasākumu apmeklēt klātienē, vai piedalīsieties tiešsaistē: https://forms.gle/zT6HJicwjBxCURHX8.
Pasākuma programmā arī ir iekļautas tematiskās darbnīcas, kuras vadīs vairāku nozaru eksperti un mācībspēki.
Konferenci un vienu no tematiskām darbnīcām “Cilvēktiesības un ētika - to ievērošana tiesībaizsardzības iestāžu darbā” vadīs Dr.iur. Ērika Krutova, Valsts policijas koledžas docente un Latvijas Universitātes pasniedzēja. Viņai ir pieredze darbā Valsts policijas Starptautisko attiecību nodaļā, Pirmstiesas izmeklēšanas pārvaldē, Starptautiskās sadarbības pārvaldē, kā arī Latvijas Universitātē ir aizstāvēta disertācija “Kopējās izmeklēšanas grupas kā viens no starptautiskās sadarbības veidiem kriminālprocesā”.
Darbnīcā Ērika Krutova aicinās meklēt atbildes uz sekojošiem jautājumiem: vai policijas darbiniekam ir cilvēktiesības? Kā atjaunot sabiedrības uzticību pēc ētikas un cilvēktiesību pārkāpumiem? Vai indivīda privātums ir pietiekami aizsargāts, izmantojot novērošanas tehnoloģijas? Kā risināt ētikas dilemmas ikdienas tiesībaizsardzības praksē?
Konferences tematisko darbnīcu “Digitālā noziedzība un tehnoloģiju izmantošana izmeklēšanas darbā” vadīs nozares eksperts Iļja Buglovs, kurš no 2020. gada strādā Valsts policijā ar kiberdrošības jautājumiem saistītā jomā. I. Buglovs ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē un kiberdrošības pārvaldībā un šobrīd turpina pilnveidoties uz izzināt šo jomu, studējot doktorantūrā Latvijas Universitātē.
Darbnīcā I. Buglovs aicinās meklēt atbildes uz šobrīd aktuāliem jautājumiem: kas ir digitālā noziedzība? Kā cīnīties ar kibernoziegumiem? Kādas tehnoloģijas palīdz atrast pierādījumus un atklāt noziegumus? Kā studenti var veicināt jaunu ideju un risinājumu ieviešanu tiesībaizsardzības darbā?
Konferenci un vienu no tematiskām darbnīcām “Krīzes situāciju vadība un reaģēšana uz ārkārtas situācijām” vadīs Kristīne Kuzņecova, Rīgas Stradiņa Universitātes pētniece, Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes docente. Kristīnes Kuzņecovas pētniecības darbs saistīts ar drošības jautājumiem, tostarp valsts iekšējo un ārējo drošību, sabiedrības drošību mūsdienu ģeopolitikas apstākļos. K. Kuzņecovai ir ne tikai ilggadēja profesionālā pieredze tiesību aizsardzības iestāžu darbā, bet viņa ir ieguvusi doktora grādu tiesību zinātnēs.
Savā darbnīcā viņa aicinās meklēt atbildes uz šādiem jautājumiem: kas ir krīzes un ārkārtas situācijas? Kādi ir lielākie izaicinājumi sabiedriskās kārtības nodrošināšanā krīzes vai ārkārtas situācijās?
Konferences tematisko darbnīcu “Sabiedrības attieksme pret policijas darbu un izaicinājumi sabiedriskās kārtības nodrošināšanā” vadīs nozares eksperte Inga Meikšāne, kura dienestu Valsts policijā uzsāka 1998. gadā Valsts policijas Valsts apsardzes dienesta kārtībnieces amatā. Turpinot dienestu Valsts policijā, Inga strādājusi ar nepilngadīgajiem, kā arī pildījusi izmeklētāja pienākumus un veikusi noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu. Kopš 2007. gada ieņēmusi vadošus amatus Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes struktūrvienībās - Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļā, Ķengaraga policijas iecirknī, Kriminālpolicijas pārvaldes 3. birojā. 24 gadu laikā, kas pavadīti dienestā Valsts policijā, Inga Meikšāne ir guvusi plašu, vispusīgu pieredzi par Valsts policijas darba specifiku, kā arī ieskatu IT nozarē. Šobrīd Inga Meikšāne pilda Valsts policijas priekšnieka palīdzes pienākumus.
Darbnīcā viņa aicinās meklēt atbildes uz sekojošiem jautājumiem: vai sabiedrība izprot valsts pilnvarojumu policijai? Kā policijas darba kvalitāte maina sabiedrības vai cilvēku attieksmi pret policiju? Kādi ir lielākie izaicinājumi sabiedriskās kārtības nodrošināšanā?
Ar konferences programmu varat iepazīties šeit: