Liels šaha spēles laukums Lietuvas policijas izglītības iestādes gaitenī

Piedaloties Erasmus+ mobilitātes programmās, pedagogi var gan stiprināt savstarpējo sadarbību, gan dalīties pieredzē par mācību metodiku, dažādām situācijām studiju procesā un to risinājumiem, inovācijām izglītībā un ar to saistītajiem izaicinājumiem.

“Piedaloties docēšanas mobilitātes programmā un izvērtējot iepriekšējo pieredzi, sapratu, ka savu profesionālo izaugsmi esmu veidojusi un virzījusi pareizajā virzienā. Pēc piedalīšanās Erasmus+ programmā ieguvu ārzemju kolēģu kontaktus un apzinājos savas turpmākās attīstības iespējas,” norāda Valsts policijas koledžas Humanitārās katedras docente, Valsts policijas Sadarbības un attīstības biroja Starptautisko lietu nodaļas priekšniece Evita Lipe, kura Erasmus+ mobilitātes programmās ir piedalījusies divas reizes – Drošības zinātņu akadēmijā Tallinā un Mikolas Romeris Universitātē Viļņā.

Valsts policijas koledžas Humanitārās katedras docente Evita Lipe

Būtiski, ka šāda veida docēšanas un profesionālās pilnveides mobilitātes programmu laikā mācībspēki ir spējīgi gūt jaunu pieredzi un idejas, pārrunāt studiju kursus un izglītības programmas, tiešsaistes mācību programmas, pielietoto metodoloģiju, tehnikas un inovatīvos risinājumus. Tāpat arī apmeklēt dažādas ārvalstu kolēģu vadītās nodarbības un iepazīt iestādes darba specifiku un funkcijas.

To apstiprina arī Valsts policijas koledžas Profesionālās pilnveides nodaļas Starptautiskās sadarbības grupas vecākā inspektore Olga Aņikoviča, kura pavisam nesen viesojās pie kolēģiem Lietuvas policijas skolā Mastaičiai: “Tikšanos laikā mēs ne tikai iepazīstamies ar ārvalstu izglītības sistēmu, bet arī dalāmies ar Latvijas pieredzi, tostarp Valsts policijas koledžas studiju un mācību programmām, policistu tālākizglītības iespējām, starptautisko sadarbību un Iekšējās drošības akadēmiju. Diskutējam par inovatīvo tehnoloģiju izmantošanu izglītības iegūšanas procesā, mācību metodēm un pieejām, mūsdienu izaicinājumiem un potenciālajiem risinājumiem.”

Valsts policijas koledžas Profesionālās pilnveides nodaļas Starptautiskās sadarbības grupas vecākā inspektore Olga Aņikoviča un Lietuvas kolēģi

Abas Valsts policijas koledžas kolēģes norāda, ka mobilitātes programmās gūtā pieredze un iespaidi iedvesmo apgūtos labās prakses piemērus un idejas integrēt Valsts policijas koledžas formālajās un neformālajās izglītības programmās.

“Tā ir neatsverama pieredze, ko novēlu izmantot katram docētājam,” uzsver Erasmus+ mobilitātes programmu dalībnieces.

Jāteic, ka arī kadetiem regulāri tiek piedāvātas iespējas gūt starptautisko pieredzi un viesoties ārvalstu izglītības iestādēs. Tādēļ aicinām jaunajā mācību gadā būt aktīviem, ieinteresētiem un drosmīgiem pieņemt arvien jaunus izaicinājumus un izmantot katru piedāvāto pilnveides iespēju.