Ilustratīvs attēls - sieviete sēž kabinetā pie datora un piedalās tiešsaistes pasākumā

Šī gada 26. un 27. aprīlī Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centrs veiksmīgi īstenoja attālinātu informācijas, pieredzes un domu apmaiņas pasākuma pirmo daļu, kura laikā stiprinātas tiesību aizsardzības iestāžu pārstāvju zināšanas noziedzīgu nodarījumu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā identificēšanā, pirmstiesas izmeklēšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu atguvē.

Pieredzē dalījās un prakses piemērus analizēja pārstāvji no Finanšu izlūkošanas dienesta, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 1.nodaļas, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) 2.pārvaldes, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras un Ekonomisko lietu tiesas.

Katru dienu pasākumā piedalījās aptuveni 280 klausītāju no Valsts policijas, KNAB, Valsts robežsardzes, Militārās policijas, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta, kā arī prokuratūras, tiesas un Valsts drošības dienesta.

Informācijas, pieredzes un domu apmaiņas pasākumam ir paredzēta arī otrā daļa, kas šī gada 26. un 29. maijā notiks klātienē.  Klātienes mācību laikā plānots analizēt anonimizētus praktiskos piemērus un īstenot tiesas izspēli ar Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu, kā arī Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesneša un Rīgas apgabaltiesas tiesneša dalību.