Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vizīte Valsts policijas koledžā

Vakar, 1. februārī Valsts policijas koledžā vizītē viesojās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, lai iepazītos ar koledžas piedāvātajām izglītības programmām un nākotnes vīziju par Iekšējās drošības akadēmiju, akcentējot kā tās darbība veicinās valsts iekšējās drošības stiprināšanu.

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vizīte Valsts policijas koledžā

“Mēs jūtamies pagodināti par Valsts prezidenta ierašanos Valsts policijas koledžā. Prezidenta ieinteresētība un atbalsta sniegšana Iekšējās drošības akadēmijas attīstībā ir augsti un atzinīgi vērtējama, jo mums ir vienots mērķis - nodrošināt policistiem un citu tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonām iespējas inovatīvā vidē stiprināt, kā arī iegūt jaunas zināšanas, attīstīt profesionālās prasmes, lai efektīvāk apkarotu arvien jaunus noziegumu veidus," uzsver Valsts policijas koledžas direktors Dmitrijs Homenko.

Vizītes laikā tika apmeklētas vairākas nodarbības, gūstot priekšstatu par koledžas studiju procesā izmantotajām inovatīvajām pieejām un tehnoloģijām. Tika piedāvāts ieskats Atvērto datu izmeklēšanas (Open-source intelligence (OSINT)) un Kinoloģijas nodaļas praktiskajās nodarbībās, kā arī demonstrēta XVR jeb virtuālās realitātes simulācijas programmatūras izmantošana, izspēlējot izmeklēšanas scenārijus, kuros kadeti līdzdarbojas kā operatīvie darbinieki vai kriminālizmeklēšanas eksperti.

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vizīte Valsts policijas koledžā

Tāpat vizītes laikā tika demonstrēts modernais jaunievedums – interaktīvie atdzīvināšanas pasākumu manekeni, kā arī mulāžas, kas gan izskata, gan citu īpašību dēļ ir pietuvinātas realitātei, tādejādi mācību procesu padarot efektīvāku un pietuvinātu reālai pirmās palīdzības sniegšanas situācijai.

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vizīte Valsts policijas koledžā

Vizītē piedalījās Valsts policijas vadība, Iekšējās drošības akadēmijas pārstāvji no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes, kā arī Iekšlietu ministrijas vadība.

Vairāk fotogrāfiju no Valsts  prezidenta vizītes Valsts policijas koledžā skaties šeit: https://flic.kr/s/aHBqjBcCze

Foto: Valsts policija, Valsts prezidenta kanceleja.