Digitālā nedēļa 2024

No 13. līdz 18. maijam Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem organizē “Digitālā nedēļa 2024” aktivitātes.

Izglītojošās kampaņas mērķis ir ne tikai veicināt sabiedrības digitālo pratību, bet arī pievērst uzmanību digitālajai identitātei, drošībai un kritiskajai domāšanai.

16. maijā tiešsaistes režīmā būs iespēja satikt arī mūsu kolēģus no Valsts policijas koledžas. Abas uzstāšanās būs redzamas Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) Facebook tiešraidē vai, iepriekš piesakoties individuāli, Webex Cisco Meetings.

dn1

15.00-16.00 Diskusija “Digitālās prasmes, drošība un noziedzīgi nodarījumi”, kuru vadīs Aivis Ivaško, Tiesību zinātņu katedras docents. Viņš stāstīs par virtuālo apmācību programmatūru 3D vidē “XVR Simulation Software” pielietošanu Valsts policijas personāla mācību procesā, kā arī informēs par 360⁰ kameru, 3D lineāļa jeb 3 dimensiju lāzerskeneru izmantošanu noziedzīgu nodarījumu reģistrēšanā, izmeklēšanā un atklāšanā.

https://www.facebook.com/events/1625784417966652/

dn2

17.00-18.00 “Kiberpsiholoģija: grupu fenomeni kibervidē un saziņas stratēģijas”, kuru vadīs Evija Jansone, Karjeras attīstības un profesionālo mācību centra starptautiskās sadarbības grupas vecākā inspektore. Informatīvi izglītojošā pasākuma laikā uzzināsiet, kādas ir tipiskākās situācijas, kādās nonākuši kibernoziedznieku upuri.

Programmas saturs: cilvēku mijiedarbība tiešsaistē ir mainījusi mūsu uzvedību un sociālo struktūru, tās rezultātā ir radušās jaunas tendences un noziedzīgas darbības. Kibernoziedznieki ir manipulatīvi cilvēki, kuri pielieto dažādas stratēģijas, lai ietekmētu noskatītos upurus un sasniegtu savu mērķi. Informatīvi izglītojošā pasākuma laikā uzzināsiet, kuras ir tipiskākās situācijas, kādās bijuši cietušie.

https://www.facebook.com/events/934735661723019/

Tiem interesentiem, kuri vēlas abas uzstāšanās vērot  Webex Cisco Meetings, līdz pirmdienai, 13. maijam, jāpiesaka sava dalība individuāli, rakstot uz: evija.jansone@koledza.vp.gov.lv.