Smaidīga policiste stāsta par izglītību Valsts policijas koledžā

Šī gada 27. aprīlī norisinājās “Baltijas drošības konference 2023”, kas Rīgā pulcēja dažādu Eiropas valstu drošības nozares profesionāļus, entuziastus un politikas veidotājus no šādiem drošības virzieniem – kiberdrošība un informācijas aizsardzība, fiziskā un tehniskā drošība, darba aizsardzība un labjūtība, kā arī ugunsdrošība un civilā aizsardzība.

Trīs personas pēta XVR simulatora programmu

Konferencē Valsts policijas koledžas (VPK) informatīvajā stendā aktualizētas VPK un Iekšējās drošības akadēmijas izglītības programmas un sniegta informācija par studiju iespējām, tāpat vērsta uzmanība Izmeklētāju mācību centram, kas īsteno un nodrošina pieaugušo neformālās un profesionālās pilnveides izglītības pasākumus Valsts policijas un citu tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonām. Vienlaikus stendā bija iespēja pārbaudīt savas spējas pie XVR simulatora, demonstrēti Valsts policijas bezpilota gaisa kuģi, dienesta transportlīdzekļi, 3D kamera, kuru izmanto notikuma vietas apskatē, un Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes aprīkojums.

Speciālists liek sievietei uz galvas 3D brilles

Savukārt, konferencē pārstāvot fizisko un tehnisko drošības jomu, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks Edgars Strautmanis uz skatuves prezentēja un apsprieda pārrobežu organizētās noziedzības tendences Baltijas valstīs.

Tāpat “Baltijas drošības konferencē 2023” piedalījās arī virkne citu drošības profesionāļu no Latvijas, kuri prezentēja savu lomu drošības nodrošināšanā.

Vīrietis apsēdies uz Valsts policijas motocikla
Ārā stāv blakus novieti pašvaldības policijas, Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības automobiļi
Uz galda novietots Iekšējās drošības akadēmijas buklets