VALSTS POLICIJAS KOLEDŽAS 25.OKTOBRĪ ORGANIZĒ SEMINĀRU “ATVĒRTO DATU IZMEKLĒŠANA"

25.oktobrī, laikā no pulksten 9:00 līdz pulksten 17:00 Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centrā (IMC) notiks seminārs Atvērto datu izmeklēšana  (Open-source intelligence (OSINT)), kuru vadīs Matthew Caruana Galizia.

Mācību semināru arī varēs klausīties attālināti visu tiesībaizsardzības iestāžu izmeklētāji/operatīvie darbinieki/analītiķi, nolūkā papildināt zināšanas un prasmes atvērto datu resursu izmantošanā, iepazīstot metodes, kuras izmanto žurnālistikas pētniecībā.

Matthew Caruana Galizia ir žurnālists un programmu inženieris. Viņš radījis nozīmīgu daļu no tehnoloģijas, kas ļāva veikt izmeklēšanu datu nopludināšanas gadījumos Šveicē un Luksemburgā, kā arī Panamas dokumentu lietā. 2018.gadā viņš pameta darbu žurnālistikas konsorcijā, lai turpinātu darbu pie savas mātes, žurnālistes Daphne Caurana Galizia slepkavības izmeklēšanas. Daphne Caurana Galizia tika nogalināta ar viņas automašīnā ievietotu spridzekli 2017.gada 16.oktobrī. Pēdējais apjomīgais žurnālistes darbs bija saistīts  ar politiskās korupcijas izmeklēšanu Maltā un Panamas dokumentu publicēšanu.

Semināra laikā papildus tiks sniegta informācija par pieredzi un nozīmi tiesībaizsardzības iestāžu sadarbībai ar žurnālistiem un NVO.

Semināra organizēšana bija iespējama pateicoties IMC sadarbībai ar Lielbritānijas vēstniecību Latvijā un  konsultatīvo uzņēmumu Adam Smith International. Sadarbības mērķis ir Latvijas tiesībsargājošo iestāžu institucionālās kapacitātes stiprināšana nolūkā efektīvāk novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pasākumu finansē Lielbritānijas valdība Serious and Organised Crime Network (SOCnet) projekta "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanas kapacitātes stiprināšana" ietvaros.

 

Atbildīgā par semināra norisi: Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centra izglītības programmas vadītāja Signe Bole (signe.bole@koledza.vp.gov.lv, tālr.22461737).

 

Pieteikumus dalībai seminārā attālināti lūdzam sūtīt kristine.lorence@koledza.vp.gov.lv

 

Dalībai klātienē vietu skaits ierobežots, TAI mācību koordinatoru rīcībā pieejama informācija. 

 

Neskaidrību gadījumā, lūdzam sazināties. 

Attēls: www.pixabay.com