Valsts policijas koledžas direktora kopbilde ar Vācijas, Lietuvas un Igauņu policijas kadetiem

Lai veicinātu un stiprinātu starptautisko sadarbību, Valsts policijas koledža (VPK) aprīļa izskaņā un maija sākumā uzņēmusi ārvalstu kadetus no Vācijas, Lietuvas un Igaunijas.

Vācijas, Lietuvas, Igaunijas policijas kadetu kopbilde Latvijas Valsts policijā

Aprīļa izskaņā VPK organizēja Starptautisko kadetu nedēļu, uzņemot 15 policijas kadetus no Vācijas, Igaunijas un Lietuvas – sešus kadetus no Publiskās pārvaldes, policijas un justīcijas augstskolas Meklenburgā-Priekšpomerānijā, piecus kadetus no Lejassaksijas policijas akadēmijas, divus kadetus no Lietuvas policijas skolas un divus kadetus no Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas.

Savukārt no 8. – 12. maijam VPK ErasmusPlus programmā viesojās 15 Saksijas policijas augstskolas studenti un darbinieki.

Saksijas policijas augstskolas pārstāvju kopbilde ar Latvijas Valsts policijas koledžas direktoru

Vizīšu laikā ārvalstu kadeti aktīvi piedalījās praktiskajās nodarbībās kopā ar Valsts policijas koledžas kadetiem, kā arī ar lielu interesi apmeklēja dažādas Valsts policijas struktūrvienības – Galvenās krimināpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldi, Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldi, Galvenās kārtības policijas pārvaldes Operatīvās vadības biroju, arī Valsts policijas Pretterorisma vienība “Omega” ārvalstu kadetiem pastāstīja par savu dienesta specifiku, lomu valsts iekšējā drošībā un veicamajiem uzdevumiem. Tāpat viesi apmeklēja Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldi un Ostas policiju, uzzinot par viņu kompetencēm un funkcijām. Saksijas policijas augstskolas pārstāvji apmeklēja arī Valsts tiesu ekspertīžu biroju.

Viesu kadeti norāda, ka šī esot bijusi aizraujoša pieredze un lieliska iespēja ne tikai ieskatīties ārvalstu kolēģu darbā, gūt mācību pieredzi, bet arī veidot draudzīgas attiecības un uzsākt jaunu sadarbību.

Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas policijas kadeti salikušu kopā rokas, lai redz emblēmas uz forma tērpiem

Valsts policijas koledža izsaka pateicību Valsts policijas koledžas pedagogiem, kadetiem un personālam, Valsts policijas struktūrvienībām, Ostas policijai, Rīgas Pašvaldības policijai, Valsts tiesu ekspertīžu birojam un citiem par atbalsta sniegšanu un pasākumu veiksmīgu norisi.