titul.jpg

Šī gada 13.decembrī Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centrs sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 1.nodaļu organizēja semināru “Analītiķa veicamie atbalsta pasākumi un iegūtās informācijas izmantošana pirmstiesas izmeklēšanā “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija” lietās”. Seminārā piedalījās 27 dalībnieki no sešām tiesībaizsardzības iestādēm, veicinot diskusiju starp tiesību aizsardzības iestāžu un Finanšu izlūkošanas dienesta analītiķiem.

Klātesošie iepazinās un dalījās ar informāciju par viņu pieredzi, sadarbību ar procesa virzītāju un veicamajiem pasākumiem, diskusiju papildinot ar finanšu izmeklēšanas prakses veiksmīgajiem piemēriem.

Pasākuma laikā viennozīmīgi secināts, ka būtiska nozīme ir procesa virzītāja sadarbībai un informācijas savlaicīgai apmaiņai ar analītiķu komandu, kā arī iegūtās informācijas pareiza izmantošana un tās nostiprināšana ar kriminālprocesuālām metodēm. Diskusijas laikā dalībnieki informēja, kādos izglītojošos pasākumos un pieredzes apmaiņās piedalījušies, pastāstot par gūto pieredzi un rekomendācijām par ārvalstu ekspertiem. Savukārt sanāksmes noslēgumā saņemts ierosinājums par iespēju nākotnē analītiķu vidū veikt pieredzes apmaiņu praksē.

foto-3-of-11.jpg
foto (7 of 11).jpg