vp-titul.jpg

Vakar, 27. decembrī, saņemta informācija, ka ap pulksten 16.50 Rīgā, Ezermalas ielā, Valsts policijas koledžas lietotās ēkas administratīvā korpusa ārpusē rekonstrukcijas darbu zonā izcēlies ugunsgrēks, tādēļ nekavējoties izsaukts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikumā vietā, konstatēts, ka aizdegusies ēkas ārsiena 80 kvadrātmetru platībā. Liesma pa ventilācijas šahtu izplatījusies arī ēkas iekšpusē – dega pagrabs 35 kvadrātmetru platībā, otrā stāva iekštelpas viena kvadrātmetra un ventilācijas šahta 40 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cietis tikai Valsts policijas koledžas administratīvais korpuss, mācību auditorijas ugunsgrēks nav skāris.

Ap pulksten 20.30 liesmu izplatīšanās tika ierobežota, pēc kā notika telpu vēdināšana. Bet ap pulksten 22.00 ugunsdzēsēji glābēji pabeidza darbu notikuma vietā.

Sākotnējā informācija liecina, ka, iespējams, rekonstrukcijas darbu laikā būvnieki veikuši darbus ar gāzes sildītāju pie netālu novietotiem gāzes baloniem. Tā rezultātā aizdedzies gāzes balons un pēcāk arī ēkas fasādes daļa.

Šobrīd Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknī ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu”, kura laikā skaidros precīzus ugunsgrēka izcelsmes iemeslus un apstākļus.

Ugunsgrēks bija izcēlies pēc Valsts policijas koledžas darba laika beigām. Gan kadeti, gan personāls vakar strādājuši attālināti un neviena persona nav cietusi. Ņemot vērā, ka šobrīd ēkā tiek veikti uzkopšanas darbi un nav iespējams pilnvērtīgi veikt darba pienākumus, ir pieņemts lēmums kadetiem mācības turpināt nodrošināt attālināti, arī personāls darbu turpinās attālināti līdz brīdim, kad varēs pilnvērtīgi pildīt pienākumus iestādes telpās.

Tāpat Valsts policijas koledža veiks pilnu ēkas apskati un par konstatētajiem zaudējumiem informēs Nodrošinājuma valsts aģentūru, kura atbild par šīs ēkas uzturēšanu un īsteno labiekārtošanas darbus.

Valsts policijas koledža pateicas kolēģiem no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta par operatīvu un profesionālu darbu uguns nelaimes novēršanā.