Valsts policijas koledžas kadetes viesojas Lejassaksijā, Vācijā, lai pārstāvētu VPK un Valsts policiju Lejassaksijas policijas akadēmijas rīkotajā Starptautiskajā Studentu nedēļā

Marta izskaņā divas Valsts policijas koledžas (VPK) kadetes viesojās Lejassaksijā, Vācijā, lai  pārstāvētu VPK un Valsts policiju Lejassaksijas policijas akadēmijas rīkotajā Starptautiskajā Studentu nedēļā. Šī pieredzes apmaiņa kopumā pulcēja vairāk nekā 25 topošos policistus un policijas pārstāvjus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Spānijas, Horvātijas, Kipras, Kosovas un Lielbritānijas.

Viesošanās laikā kadetes apmeklēja Lejassaksijas policijas akadēmijas organizētās lekcijas par bērnu pornogrāfiju, kibernoziedzību, vardarbību ģimenē un ar to saistītu jautājumu risināšanu Vācijā. Tāpat Starptautiskās Studentu nedēļas viesiem bija nodrošinātas praktiskās nodarbības šaušanā, ieroču taktiskajā pielietošanā notikumu vietā un tuvcīņā, tā izzinot Vācijas policijas aizturēšanas paņēmienus, kā arī organizēti sporta treniņi, lai izprastu, kādus fiziskās sagatavotības pārbaudījumus ir jānokārto tām personām, kuras vēlas uzsākt studijas Lejassaksijas policijas akadēmijā.

Kadetes apmeklēja arī Lejassaksijas policijas akadēmijas mācību telpas, policijas taktiskās apmācības poligonu, vispārējās un speciālās fiziskās sagatavotības treniņu vidi, kā arī policijas iecirkņus Hanna Mindenē un Braunšveigā, iepazīstot Vācijas hipologu un kinologu darbu. Ārvalstu delegācijām nodrošināta iespēja aplūkot arī Vācijas policijas īslaicīgās aizturēšanas vietas, kriminālistikas ekspertu darbu, jauno un tehnoloģiski attīstīto Reģionālās vadības un kontroles centru, kas apkalpo palīdzības tālruņa zvanus, dienesta transportlīdzekļus.

VPK regulāri apmeklē un organizē starptautiskās pieredzes apmaiņas vizītes, taču ir būtiski uzsvērt, ka šādās starptautiskās pieredzes apmaiņas vizītēs dodas tikai tie kadeti, kuri ir motivēti un apņēmīgi, kā arī atbilst konkursa nosacījumiem un sekmīgi izturējuši atlasi.

Lejassaksijas policijas akadēmijas rīkotajā Starptautiskajā Studentu nedēļā dalībnieku kopbilde
Valsts policijas koledžas kadete Lejassaksijas policijas kolēģiem
Valsts policijas koledžas kadetes Lejassaksijā kopā ar Vācijas policijas kolēģiem