Titulfoto.jpg

Valsts policijas koledžā mācību programmu laikā tiek īstenota tēma “Pūļa kontrole”. Tieši tādēļ vakar, 13. oktobrī, Valsts policijas koledžā notika praktiskās mācības, kurās piedalījās gan 31 Valsts policijas amatpersona, kura norīkota mācībām “Reaģējošie norīkojumi”, gan 50 Valsts policijas koledžas un Valsts robežsardzes koledžas kadeti.

Praktisko apmācību laikā izspēlētas masu nekārtības dažādās agresijas dimensijās. Apmācību dalībnieki varēja iejusties dažādās lomās, tostarp nekārtību izraisītāja un policista lomās. Pieredzējušu instruktoru pavadībā izspēlēti scenāriji, kas maksimāli pietuvināti pēc iespējas reālākiem apstākļiem. Mācībās izmantotas gan dūmu sveces un citi līdzekļi, gan šķidrumiem piepildītas pudeles un koka dēļi, tādējādi radot pavisam īstu masu nekārtību efektu.

Apmācību laikā gan policijas, gan robežsardzes amatpersonas saņēma atsevišķus uzdevumus, vienlaikus domājot gan par savu drošību, gan pūļa kontroles taktiku.

“Šāda veida mācībās apmācāmā grupa ne tikai iegūst zināšanas un iemaņas par policijas taktiku, bet tās arī saliedē kolektīvu. Kadetiem ir svarīgi studiju laikā gūt priekšstatu par darbu komandā un par pienākumu būt uzticīgam kolēģim,” norāda Valsts policijas koledžas Policijas tiesību katedras vadītāja Svetlana Liepa.

Pateicamies Valsts policijas koledžas Sporta katedras lektoram Robertam Hvesko, Valsts policijas koledžas Policijas tiesību katedras vecākajam inspektoram Maksimam Jākobsonam un citiem kolēģiem par kvalitatīvu un efektīvu mācību īstenošanu.

Šādas kopīgas Valsts policijas koledžas un Valsts robežsardzes koledžas praktiskās mācības ne vien attīsta un veicina sadarbības iemaņas, bet arī ļauj pilnveidot saskaņotu rīcību dažādu uzdevumu izpildē, rūpējoties par Latvijas un iedzīvotāju drošību.

foto-8-of-91.jpg (855.35 KB)
foto (11 of 91).jpg
foto (53 of 91).jpg
foto-64-of-91.jpg (847.47 KB)

 

foto (70 of 91).jpg
foto (84 of 91).jpg