foto (1).jpg

Šī gada marta izskaņā trīs Valsts policijas koledžas kadetes viesojās Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas Studentu apmaiņas nedēļā, lai iepazītos ar Igaunijas policijas struktūrvienībām un policijas izglītības sistēmu Tallinā un Paikusē. Kopumā Igaunijā Studentu apmaiņas nedēļā viesojās arī četri kadeti no Vācijas un viena kadete no Somijas.

Lai gūtu pilnvērtīgu priekšstatu par mācību procesu un policistu darba vidi Igaunijā, kadeti apskatīja mācību telpas, policijas taktiskās apmācības poligonu un fiziskās sagatavotības treniņu vidi, piedalījās praktiskajās nodarbībās – šaušana, pašaizsardzība, aizturēšanas taktika un roku dzelžu uzlikšanas metodes, apmeklēja fiziskās sagatavotības nodarbību, kurā demonstrētas fiziskās sagatavotības prasības Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijā.

Veicinot valstu pieredzes apmaiņu, arī Latvijas, Vācijas un Somijas delegācijas stāstīja par savā valstī esošo mācību procesu, dalījās pieredzē un rādīja praktiskajās nodarbībās apgūtos paņēmienus.

Izzinot Igaunijas policistu darbu kadeti apmeklēja arī dažādas policijas struktūrvienības, piemēram, Igaunijas Ziemeļu prefektūras policijas Kārtības biroja Satiksmes uzraudzības centru, Īslaicīgās aizturēšanas centru un Operatīvās informācijas centru, Kriminālistikas biroju, Ātrās reaģēšanas vienību, Rietumu prefektūras Pērnavas policijas iecirkni, Paikusē esošo mācību centru u.c. Šo vizīšu laikā kadeti iepazina kārtības policijas struktūrvienību darbu, izmeklētāju darbu, kinologu darbu un izprata pašvaldības policijas lomu un funkcijas drošības nodrošināšanā Igaunijā.

Jāteic, ka nākamnedēļ arī Valsts policijas koledžā norisināsies Starptautiskā kadetu nedēļa, kuras laikā Latvijā viesosies citu valstu topošie policisti.