Kadetu vizīte Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijā

Šī gada aprīļa izskaņā trīs Valsts policijas koledžas kadeti apmeklēja Starptautisko studentu nedēļu Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijā Tallinā un Paikusē. Kopā ar Latvijas kadetiem Igaunijā viesojās arī Somijas un Vācijas topošie policisti un viņu pedagogi.

Vizītes laikā kadetiem bija jāprezentē un jāstāsta citu valstu kolēģiem par Valsts policijas koledžu un dienestu Valsts policijā, vienlaikus izzinot, kā notiek policijas kadetu mācību process Igaunijā, Somijā un Vācijā.

Starptautisko studentu nedēļā Igaunijas Drošības zinātņu akadēmija bija parūpējusies par plašu aktivitāšu plānu. Kadeti apmeklēja Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas taktisko mācību poligonu, viesojās Ziemeļu reģiona aizturēšanas centrā un Sabiedriskās kārtības biroja Satiksmes uzraudzības centrā, kurā prezentēts kārtības policijas tehniskais nodrošinājums, automašīnas un motocikli, Ziemeļu reģiona Rietumu Harju policijas nodaļas Patruļvienības iecirknī, Operatīvās vadības birojā, Kinoloģijas nodaļā, Ziemeļu reģiona Noziedzības apkarošanas biroja Narkotiku nodaļā, kurā Igaunijas policisti stāstīja par izaicinājumiem iedzīvotāju narkotiku lietošanas un īpaši smagu noziegumu jomās, Rietumu reģiona Pērnavas policijas iecirknī, aplūkojot Patruļpolicijas un Ūdens policijas ekipējumu, laivas, kā arī sniega motociklu.

Tāpat kadeti apmeklēja tuvcīņas un šaušanas nodarbību, masu nekārtību savaldīšanas mācības, iepazinās ar digitālās apmācības iespējām un simulatoriem, diskutēja par kriminālprocesa īpatnībām un atšķirībām katrā valstī.

VPK regulāri apmeklē un organizē starptautiskās pieredzes apmaiņas vizītes, kuru laikā gūt vērtīgu starptautisku pieredzi, jaunas idejas un iedvesmu.