enu_diena

Vakar, 5. aprīlī, visā Latvijā norisinājās “Ēnu diena”. Arī Valsts policijas koledžā (VPK) viesojās 16 ēnas no dažādām Latvijas pilsētām, tostarp Rīgas, Daugavpils, Valmieras, Brocēniem, Olaines, Murjāņiem un citām pilsētām. Jaunieši guva priekšstatu par izglītības iespējām un to, kā kļūt par policijas inspektoru, kas šogad bija vispieprasītākā “Ēnu dienas” profesija, un uzzināja, cik daudz un dažādu jomu speciālistu strādā Valsts policijā, tā apzinot plašās karjeras iespējas.

Skolēniem pastāstīja visu par studiju iespējām un kadetu ikdienu, kāds ir viņu dienas ritms, parādīja, kur kadeti trenējas un mācās, un skaidroja, kas jādara jau šodien, lai veiksmīgi iestātos Valsts policijas koledžā un turpinātu dienestu Valsts policijā. Tāpat ēnotāji kopā ar VPK Kadetu nodaļas vecāko inspektoru devās uz izglītības izstādi “Skills Latvia”, kur satika kadetus, vēroja tuvcīņas paraugdemonstrējumus, pārbaudīja prasmes pie XVR simulatora, aplūkoja ieročus un dienesta transportlīdzekļus, kā arī uzzināja par bezpilota gaisa kuģu lomu Valsts policijas darbā. Ēnotāji izzināja arī to, kā VPK īsteno profesionālo pilnveidi un starptautisko sadarbību, kur un kā trenējas Valsts policijas koledžas kinologu suņi.

Kopumā Valsts policijā šogad “Ēnu dienā” piedalījās aptuveni 400 jauniešu no visas Latvijas, izzinot policista profesiju un ielūkojoties policistu ikdienas darba specifikā.

Valsts policijas koledža ir lepna un priecīga, ka jaunieši arvien aktīvāk izvēlas savu karjeru saistīt ar drosmīgu profesiju un uzsāk studijas Valsts policijas koledžā, lai kopā rūpētos par drošību Latvijā.

Ēnu dienas dalīnieki ievadlekcijā Valsts policijas koledžā
Ēnu dienas dalīnieki Sporta kompleksā, Valsts policijas koledžā
Ēnu dienas dalīnieki Kinoloģijas poligonā, Valsts policijas koledžā
Ēnu dienas dalīnieki Sporta kompleksā, Valsts policijas koledžā
Ēnu dienas dalībnieku iepazīst kadetu sporta aktivitātes
Māris Liepa nodarbībā ēnu dienā
Gvido Stonis iepazīstina ēnu dienas dalībniekus ar Valsts policijas formas tērpu
Ēnu diena bibliotekā
Valsts policijas koledža plaši pārstāvēta jauno profesionāļu meistarības konkursā “Skills Latvia”