XVR brilles mācību procesā

Raugoties modernizācijas un digitalizācijas virzienā, Valsts policijas koledža ir pievienojusies izglītības iestāžu lokam, kas izzina un pēta simulācijā balstīta mācību procesa priekšrocības. Šobrīd notiek aktīvs darbs, lai XVR simulācijas programmu pilnvērtīgi iekļautu mācību programmā un nodarbībās.

“Mūsu mērķis ir pilnībā iekļaut XVR simulācijas programmu mācību programmā, izmantot to prasmju apgūšanā un novērtēšanā, izspēlēt un atrisināt visdažādākās notikumu situācijas, tostarp pūļa vadīšanu, teroristu uzbrukumus, noziegumu vietu apskati, lēmumu pieņemšanu, pat pratināšanu,” skaidro Valsts policijas koledžas Tiesību zinātņu katedras lektors Aivis Ivaško.

“Kadetiem ikdienā notiek apjomīgas praktiskās nodarbības, taču XVR simulācijas programma sniedz iespējas, kuras dzīvē nevar tik viegli uzmodelēt,” papildina Valsts policijas koledžas Profesionālās pilnveides nodaļas Starptautiskās sadarbības grupas vecākā inspektore Olga Aņikoviča.

XVR simulācijas programma ļauj organizēt gan individuālus, gan komandu treniņus un novērtēšanu. Tādēļ plānots, ka virtuālā realitāte tiks iekļauta ikdienas nodarbībās kadetiem, kā arī dienestā esošajiem policistiem, kuri apmeklē profesionālās pilnveides kursus. Optimistiski raugoties uz jaunā mācību gada sākumu septembrī, esam pārliecināti, ka gan mācībspēki, gan virtuālās realitātes mācību telpas būs pilnībā gatavas, lai pirmie apmācāmie varētu apmeklēt šīs nodarbības.

Lasi vairāk angļu valodā: https://www.xvrsim.com/en/news/new-xvr-user-a-state-police-college-latvia/