Valsts policijas operatīvā transportlīdzekļa bākugunis

Valsts policijas koledža izsludina reflektantu uzņemšanu arodizglītības un īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmās “Policijas darbs”. Lai uzsāktu studijas, iepriekš ir jāiegūst vismaz vidējā izglītība. Aicinām no šī gada 12. jūlija līdz 23. jūlijam mācībām Valsts policijas koledžā pieteikties motivētus jauniešus, kuri vēlas savu karjeru saistīt ar drosmīgu profesiju un rūpēties par drošību Latvijā.

 

Lai kļūtu par policistu, ir jābūt motivētam, jātic savām spējām un jāvēlas rūpēties par Latvijas un tās iedzīvotāju drošību. Aicinot izvēlēties cēlu, drosmīgu un Latvijai nozīmīgu profesiju, Valsts policijas koledža (VPK) izsludina 2023. gada vasaras uzņemšanu mācībām divās izglītības programmās.

VPK arodizglītības programma “Policijas darbs” ir paredzēta topošajiem policistiem, kuri vēlas uzsākt dienestu Valsts policijā, veicot pienākumus īslaicīgās aizturēšanas vietās, aizturēto konvojēšanā vai valstij nozīmīgu objektu apsardzē. Kopumā šajā izglītības programmā mācību ilgums būs 10 mēneši un iegūstamā kvalifikācija – Valsts policijas jaunākais inspektors.

Savukārt īsā cikla profesionālā augstākā izglītības programma “Policijas darbs” pilna laika klātienē, ko VPK īsteno konsorcijā “Iekšējās drošības akadēmija”, ir  paredzēta tiem, kuri vēlas kļūt par Valsts policijas virsnieku, savu dienesta ikdienu saistīt ar dinamisku un interesantu darbu dažādās Valsts policijas struktūrvienībās, tostarp policijas reaģējošajā vienībā, kas pirmā dodas uz visdažādākajiem notikumiem, kur nepieciešama policistu palīdzība. Studiju ilgums šajā izglītības programmā ir 2,5 gadi, bet iegūstamā kvalifikācija – Valsts policijas jaunākais virsnieks.

No šī gada 12. jūlija līdz 23. jūlijam dokumentu iesniegšana, lai pieteiktos mācībām šajās izglītības programmās, norisināsies gan elektroniski, gan klātienē Valsts policijas koledžā Rīgā, Ezermalas ielā 10. Pēc iestājpārbaudījumu nokārtošanas, reflektantu veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes, šī gada 23. augustā VPK paziņos uzņemšanas rezultātus, bet augusta beigās tiks parakstīti mācību līgumi.

Būtiski, ka mācību maksa tiek segta no valsts budžeta līdzekļiem, visu studiju laiku topošie policisti saņem stabilu darba algu un jau no pirmās mācību dienas tiek nodrošinātas sociālās garantijas, tostarp veselības aprūpes pakalpojumi un mācību laiks iekļauts izdienā. VPK atgādina, ka reflektanti var būt vecumā no 18 līdz 40 gadiem, ar jau iegūtu vismaz vidējo izglītību un iepriekš nav krimināli sodīti par tīšu noziedzīgu nodarījumu.

Detalizētāku informāciju par VPK izglītības programmām un uzņemšanas nosacījumiem iespējams aplūkot Valsts policijas koledžas mājaslapā: https://www.policijas.koledza.gov.lv/lv/gribu-macities

Vienlaikus atgādinām, ka VPK konsorcijā “Iekšējās drošības akadēmija” īsteno arī īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmu “Policijas darbs” nepilna laika neklātienē, kas ir paredzēta Valsts policijas amatpersonām. Dokumentu iesniegšana šajā studiju programmā norisināsies no šī gada 12. jūlija līdz 13. augustam.

Papildus informāciju par uzņemšanu VPK īstenotajās izglītības programmās var iegūt, rakstot uz e-pasta adresi: izglitiba@koledza.vp.gov.lv vai zvanot pa tālruņa numuriem 67219642, 25411502.

 

Valsts policijas koledža aicina izvēlēties drosmīgu profesiju un mērķtiecīgi sasniegt karjeras virsotnes!