Starpkoledžu mācības 22.09.2023.

Šī gada 21. un 22. septembrī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas, Ķeipenes postenī norisinājās Valsts policijas koledžas (Iekšējās drošības akadēmijas īsā cikla programmas), Valsts robežsardzes koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas kadetu kopīgās taktiskās mācības.

Mācību mērķis bija iepazīstināt koledžu kadetus ar Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta kompetenci, veicināt izpratni par starpinstitucionālo sadarbību dienestu pienākumu izpildē un veicināt šīs sadarbības nostiprināšanu.

Šogad mācību laikā kadeti veica:

  • personu un transportlīdzekļu pārbaudi un imigrācijas kontroli pierobežā, ar mērķi atklāt nelikumīgu cilvēku vai preču pārvietošanu.
  • personu meklēšanu;
  • pārrunas ar personām spēcīgā psihiskā uzbudinājuma stāvoklī, kas apdraud pašas personas veselību un dzīvību;
  • darbības sprādzienbīstamu priekšmetu atrašanas un ugunsgrēka gadījumā.

Scenārijos bija iekļautas situācijas, kad kadetiem ir jāpieņem lēmumi un pašiem jāveic dokumentu, personu un transportlīdzekļu pārbaude, jāīsteno pakaļdzīšanās,  piesaistot kinologus un dienesta suņus meklēšanas pasākumos, jāsniedz pirmā palīdzība cietušajiem,  jāaiztur likumpārkāpēji, kā arī jāglābj gan slīkstoši, gan mežā pazuduši cilvēki. Lai mācības sniegtu pēc iespējas dažādāku pieredzi, inscenētie likumpārkāpēji mācību laikā pretojās un nepakļāvās amatpersonu likumīgajām prasībām. Mācību laikā kadetiem bija pieejama visi dienestos izmantojamie tehniskie līdzekļi un iekārtas, tajā skaitā operatīvie transportlīdzekļi, dienesta peldlīdzekļi un bezpilota gaisa kuģi.

Valsts robežsardzes koledžas, Valsts policijas koledžas un Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas kadetu taktiskās mācības tiek organizētas kopš 2016. gada.