e-1.jpg e-2.jpg e-3.jpg e-4.jpg e-5.jpg e-6.jpg
Sākums   > Struktūrvienības   > Sporta katedra   > Arhīvs 2015./2016. mācību gads   >
 

 

Valsts policijas koledžas Sporta katedras tuvcīņas speciālisti  piedalās instruktoru seminārā.

Publicēts 2015.gada 23.decembrī

    Š.g. 21. un 22.decembrī sadarbojoties ar Vsevoloda Zeļonija Sporta skolu Valsts policijas koledžas (turpmāk – Koledža) Sporta katedras tuvcīņas speciālisti piedalījās instruktoru seminārā “Džudo nodarbību pamati un pašattīstības iespējas”. Semināru vadīja Olimpiskās bronzas medaļas ieguvējs Vsevolods Zeļonijs (džudo 6.DAN), kurš ir arī pašreizējais Latvijas Džudo federācijas ģenerālsekretārs un Sporta skolas treneris Agris Draviņš (džudo 1.DAN).

V.Zeļonijs semināra dalībniekus iepazīstināja ar džudo tehnikas pamatnostādnēm. Tika pārrunātas tēmas, kas ir iekļautas Koledžas mācību/studiju programmās, kā arī izskatīti jautājumi par atsevišķu džudo tehnikas elementu ieviešanu šajās programmās. Tālākās sadarbības nolūkā V.Zeļonijam tika izteikts uzaicinājums apmeklēt Koledžu un novadīt nodarbību kadetiem, kā arī iepazīties ar speciālo cīņas paņēmienu apgūšanu, kas tiek nodrošināta apmācību procesā koledžā.

Semināra noslēgumā Koledžas Sporta katedras tuvcīņas speciālistiem tika izsniegti sertifikāti par piedalīšanos instruktoru seminārā un apgūtās semināra programmas nianses viņi varēs tālāk nodot Koledžas kadetiem un Valsts policijas teritoriālajām struktūrvienībām, kurās viņi nodrošina policijas darbinieku apmācības.

No Koledžas Sporta katedras seminārā piedalījās: vecākais inspektors Arturs Kaļinka, docente Aldona Homiča, docenta p.i. Rolands Marcinkevičs, lektori Roberts Hvesko un Ivars Urbāns, un personāla apmācības speciālisti Andrejs Maslovs, Juris Klišāns un Igors Bistrovs.

 

Pielikumā – fotogalerija

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valsts policijas koledžas

Sporta katedra

vecākā inspektore

virsleitnante Dina Smirnova


 

 

Valsts policijas koledžas sportistu sniegums  2015.gada Valsts policijas Spartakiādes sacensību kopvērtējumā!

Publicēts 2015.gada 21.decembrī

Ar sacensībām tuvcīņā ir noslēgusies Valsts policijas 2015.gada Spartakiāde. Par uzvarētājiem, izcīnot trīs zelta, divām sudraba un vienu bronzas medaļu (no 9 sporta veidiem) ir kļuvuši Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes  (turpmāk Rīgas RP)  komandas sportisti.

Otro vietu, atpaliekot tikai par vienu punktu, ir izcīnījusi Valsts policijas koledžas (turpmāk – Koledža) komandas sportisti, kuri visas sporta sezonas garumā sastādīja sīvu konkurenci Rīgas RP, gan bronzu ieguvušajai Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes (turpmāk Latgales RP) komandai. Koledžai arī trīs zelta medaļas (basketbols, vieglatlētikas kross un tuvcīņa), viena sudraba (futbols) un divas bronzas medaļas (galda teniss, šaušana). Nedaudz nepaveicās ar rezultātu peldēšanā, kur palikām ceturtajā vietā.

Latgales RP divas zelta medaļas (peldēšanā un policijas trīscīņā), divas sudraba (basketbols, šaušana) un viena bronzas medaļa volejbola sacensībās, kas deva Latgales RP komandai iespēju Valsts policijas 2015.gada Spartakiādē ierindoties augstajā trešajā vietā.

Jebkurā gadījumā, apsveicam visus Koledžas sportistus ar teicamo rezultātu Valsts policijas 2015.gada Spartakiādes kopsavilkumā un iegūtajām vietām atsevišķās disciplīnās, kā arī liels paldies docētājiem un lektoriem, kuri paši piedalījās sacensībās un gatavoja komandas startiem!

No komandām , kuras ierindojās ārpus trijnieka, jāatzīmē Valsts policijas Centrālā aparāta komanda ar iegūto pirmo vietu volejbola sacensībās un trijām otrajām vietām (peldēšana, policijas trīscīņa un vieglatlētikas kross). Savukārt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde labi nostartēja tuvcīņas sacensībās, kur kopvērtējumā komanda ieņēma augsto trešo vietu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldei četras bronzas medaļas (basketbolā, policijas trīscīņā, futbolā un vieglatlētikas krosā), bet Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldei iegūta viena sudraba medaļa galda tenisa sacensībās.

 

Valsts policijas koledžas Sporta katedra novēl sportisku Jauno gadu un augstus sasniegumus Valsts policijas koledžas sportistiem.

 

Pielikumā:

  1. Komandu 2015.gada spartakiādes sacensību rezultāti (atvērt šeit)

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valsts policijas koledžas
Sporta katedra
vecākā inspektore
virsleitnante Dina Smirnova


 

Noslēgušās sacensības galda tenisā!

Publicēts 2015.gada 14.decembrī

 

Š.g. 10.decembrī Valsts policijas Koledžas (turpmāk VPK ) sporta zālē notika 2015./2016.gada atklātās spartakiādes sacensības galda tenisā.

Sacensību mērķis bija noskaidrot Valsts policijas koledžas labākos dalībniekus galda

tenisā, komplektēt Koledžas izlases komandu dalībai Valsts policijas

spartakiādes sacensībām, kas notiks 2016.gada februāra mēnesī. Atšķirībā no

citiem gadiem, šogad piedalījās vairāk dalībnieku. Vairāki kadeti pieteicās tikai pēdējā brīdī un bija ļoti apmierināti ar savu sniegumu. Daži, vienkārši atnāca pavadīt savu brīvo laiku, daži piedalījās pirmo reizi šāda veida sacensībās un guva patīkamu-emocionālu prieku! No VPK darbinieku vidus jau ceturto gadu pēc kārtas piedalījās Kadetu nodaļas vadītājs M.Liepa un Kriminālistikas katedras docētājs A.Ivaško.

Rezultāti sievietem:

  1. Kintija Bačka (17K grupa);
  2. Karlīna Krīgare (9AK grupa);
  3. Linda Reine (10AK grupa).

Rezultāti vīriešiem:

  1. Mārtiņs Ribakovs (VPK absolvents)
  2. Viktors Maslobojevs( 12AK grupa)
  3. Arturs Pilskalns (9AK grupa).

Sporta katedra izsaka lielu paldies visiem sacensību dalībniekiem, kas piedalījās šajās sacensībās.

 

Rezultāti >>>

Sacensību kārtība >>>

Foto >>>

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Sporta katedras docente

Aldona Homiča


 

 

Ja gribam uzvarēt, ir jāprot arī zaudēt!

Publicēts 2015.gada 9.decembrī

Š.g. 8.decembrī notika jau tradicionālā draudzības spēle basketbolā ar Nacionālās aizsardzības akadēmiju (turpmāk –NAA).

Šogad Valsts policijas koledžas (turpmāk -VPK) basketbola komandas izlase tika veidota pēc VPK basketbola turnīra. Kadeti ir iepriekš trenējušās dažādās sporta skolās un klubu komandās. Katrs ir ar savu sportisko meistarību, raksturu un fizisko sagatavotību, bet, tas netraucēja izveidot jaunu-ātru komandu. Protams, ka laukumā jābūt ir komandai, kas veido vienu veselumu, bet  nu šoreiz sanāca pademonstrēt katram savu inviduālo meistarību!  Mērķis nebija uzvara, bet izveidot un stiprināt pozīcijas, paslīpēt tehnikas-taktikas elementus, iepazīt jaunas personības un uzzīmēt jaunu kopīgu karti, kas vedīs mūs pretim jaunām uzvarām! Ar rezultātu 102:110 zaudējām NAA kadetu izlasei. Atbildes spēli plānojam jau 2016.gada februāra mēnesī.  

VPK kadetu izlasē spēlēja: U.Ķiņķeris, N.Kapteinis,  R.Holeriks, R.Zvejnieks, P.Daukšis, R.Safonovs,R.Kokarēvičš, M.Rupeiks,M.Eihe. Paldies visiem, kas atbalstīja mūsu basketbola izlasi!

 

Informāciju sagatavoja:

Sporta katedras docente

Aldona Homiča


 

 

Valsts policijas koledžas sacensības "Grupu skrējiens"

Publicēts 2015.gada 25.novembrī

Š.g. 04.decembrī notiks Koledžas sacensības "Grupu skrējiens", kas veltīts Valsts policijas 97.gadadienai.

Nolikums >>>


 

Š.g. 8.decembrī notiks draudzības spēle basketbolā ar NAA kadetu izlasi.  

Publicēts 2015.gada 26.novembrī  

Lai pilnvērtīgāk sagatavotos VP spartakiādes sacensībām, kas notiks 2016.gada aprīlī, jau tradicionāli katru gadu notiek dažāda veida draudzības spēles basketbolā. Šogad savu  pirmo spēli Valsts policijas koledžas (turpmāk- VPK) kadeti spēlēs ar Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kadetiem. Pēc  VPK basketbola turnīra, kas norisinājās visu novembra mēnesi tika noteikta VPK  izlases komanda basketbolā:  D.Dancis, U.Ķiņķeris, N.Kapteinis,  R.Holeriks, R.Zvejnieks, P.Daukšis, R.Safonovs,R.Kokarēvičš, M.Rupeiks,M.Eihe.

 Vēlam veiksmi un gaidām arī līdzjutējus!

 

Nolikums >>>

 

Informāciju sagatavoja:

Sporta katedras docente

Aldona Homiča


 

 

Š. g. 10.decembrī - notiks sacensības Galda tenisā!

Publicēts 2015.gada 23.novembrī 

Nolikums >>>


 

 

Valsts policijas koledžas spartakiādes sacensības basketbolā!

Publicēts 2015.gada 25.novembrī

Saskaņā ar Valsts policijas koledžas (turpmāk-VPK) 2015./2016.mācību/studiju gada Spartakiādes sacensību nolikumu, Sporta katedra – novembra mēnesī rīkoja basketbola sacensības vīriešiem un sievietēm. Šogad dalību basketbola sacensībās pieteica 8 vīriešu un 7 sieviešu grupu komandas. Komandu pārstāvju sapulcē, komandu kapteiņi balsoja par vien mīnus sistēmu veidojot turnīra tabulu. Tas, protams sevi daļēji attaisnoja, jo dažas grupas pamanījās uz kādu no spēlēm pat neatnākt? (skat. turnīra tabulu).

 Vīriešu konkurencē lielus pārsteigumus negaidījām, jo arī šajā gadā līderi(17K grupa) savas pozīcijas noturēja pārliecinoši. Pārējās mācību grupas savā starpā cīnījās par katru metienu, minūti, lai izcīnītu uzvaru. Labu sniegumu, komandas saliedētību raksturoja kadeti no 9A grupas. Zaudētāju grupās, Inviduāli, savu meistarību demonstrēja N.Kapteinis un R.Holeriks.

  Sieviešu konkurencē bija dažādi pārsteigumi. Gandrīz visas mācību grupas kopā spēlēja pirmoreiz, un spēles bija pārsteigumu pilnas. Traumas vajāja gandrīz ik uz soļa, azarts un cīņas niknums bija redzams visa turnīra laikā. Lai nu kā, šogad VPK basketbola turnīrs meitenēm ir noslēdzies.

 Rezultāti vīriešiem:

 1.vieta 17K grupa  (U.Ķiņķeris,D.Dancis,A.Krompāns,A.Padoms,R.Gerhards,E.Kondrots,G.Veigulis);

 2.vieta 18K grupa (R.Zvejnieks, M.Rupeiks, K.Račuo, A.Zubkovs, A.Štekelis, L.Novickis);

 3.vieta 9AK grupa (P.Daugšis,R.Safonovs,A.Arājs,D.Čudars,A.Indriksons,A.Pilskalns,M.Fīrmanis);

 

Rezultāti sievietēm:

1.vieta 17K grupa (I.Latuško,M.Ozola,J.Melehova,L.Pastare,K.Rutka,K.Bačka);

2.vieta 9AK grupa (K.Krīgale,B.Ažusele,S.Panteļejeva,L.Raciborska,S.Šmite,L.Lēvalde);

3.vieta 10AK grupa(L.Reine,L.Strautiņa,I.Oža,A.Jermuša,A.Briede,A.Balode,E.Kalniņa);

Paldies sacensību tiesnešiem: U.Ķinķerim, D.D.Rūdolfam, P.Daukšim!

Pēc šī turnīra tiks veidota Valsts policijas koledžas izlases komanda, kas jau š.g. 8. decembrī spēlēs draudzības spēli ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu izlasi.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Sporta katedras docente
Aldona Homiča


 

 

 

 Valsts policijas koledžas komanda izcīna otro vietu Valsts policijas Spartakiādes sacensībās futbolā telpās!

Publicēts 2015.gada 11.novembrī 

  

Ar Valsts policijas koledžas izlases komandas izcīnīto otro vietu Valsts policijas Spartakiādes sacensībās futbolā telpās noslēdzies futbola sacensību „maratons”!

Sākot ar oktobra sākumu, Valsts policijas koledžā norisinājās telpu futbola turnīri gan vīriešu, gan sieviešu komandām. Vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja 9 AK grupa, otrajā vietā 13 AK grupa, bet goda pjedestāla trešais pakāpiens tika 14 AK grupas komandai! Dāmu konkurencē pārliecinošu uzvaru, nezaudējot nevienā spēlē, izcīnīja 17 K grupas kadetes, otrā vieta šoreiz 13 AK grupas futbolistēm, bet bronzas godalgas apvienotajai 9 un 10 AK grupu komandai!

 

Savukārt pagājušās nedēļas nogalē, 06.novembrī Iekšlietu ministrijas sporta zālē Rīgā, Klijānu ielā 4 norisinājās Valsts policijas 2015.gada Spartakiādes sacensības telpu futbolā.

Koledžas izlases komanda tika izveidota no labākajiem spēlētājiem, vērtējot Koledžas Spartakiādes sacensību rezultātus, un aizvadīja vairākus treniņus, lai varētu sekmīgāk sagatavoties Valsts policijas Spartakiādei.

Atbilstoši sacensību nolikumam, komandas bija sadalītas divās apakšgrupās, savstarpēji izspēlējot pa vienai spēlei. Katras grupas labākās divas komandas kvalificējās pusfinālam.

A apakšgrupā pirmo vietu izcīnīja Rīgas reģiona pārvalde, gūstot panākumu abās spēlēs pret Zemgales RP (5:2) un Kurzemes RP (3:2) komandām, kuras savukārt savstarpējā spēlē bija nospēlējušas neizšķirti. Otro vietu ieguva Kurzemes RP futbolisti, kuriem izrādījās labāka vārtu attiecība, nekā zemgaliešiem.

Cīņa par tikšanu pusfinālā intriģējošāka izvērtās B apakšgrupā, kur trim komandām – Valsts policijas koledžai, Centrālajam aparātam un Latgales RP bija iekrāti 6 punkti, turklāt savstarpēji šīs komandas viena otru bija apspēlējušas. Izrēķinot savstarpējo spēļu bilanci, noskaidrojās, ka labāka vārtu attiecība ir Koledžas komandai un pirmā vieta grupā, savukārt kā otrā komanda uz pusfinālu kvalificējās Centrālā aparāta komanda.

Interesanti izvērsās abi pusfināli. Vispirms spēkiem mērojās Rīgas RP ar Centrālā aparāta komandu. Rīdzinieki diezgan ātri izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr pieredzējušie CA spēlētāji spēja vienus vārtus atgūt, pārtraukumā dodoties pie rezultāta 2:1. Otrā puslaika sākums atkal labāks padevās Rīgas RP futbolistiem, panākot jau 3:1. CA komanda mača beigās spēja vēl rezultāta starpību samazināt līdz 2:3, taču ar to bija par maz, un rīdzinieki nodrošināja sev vietu finālā.

Otrajā pusfinālā Koledžas komanda apzināti atdeva iniciatīvu Kurzemes RP komandai, veidojot spēli no pretuzbrukumiem. Šāda taktika attaisnojās un līdz otrā puslaika vidum kadeti jau bija iekrājuši divu vārtu pārsvaru. Taču kurzemnieku sīkstums neļāva komandai padoties un, sakoncentrējot visus spēkus un meistarību, tika panākts neizšķirts un uzvarētāju noteikšanai tika nozīmēta 6 metru soda sitienu sērija. Pirmie divi katras komandas spēlētāji savus soda sitienus realizēja pārliecinoši (Koledžas komandas vārtus guva Dāvis Janovskis un Dāvids Čudars), vārtsargiem neatstājot ne mazāko iespēju atvairīt bumbu. Trešajā sērijā Koledžas komandas kapteinis Mārtiņš Šverins aukstasinīgi gūst vārtus labajā apakšējā stūrī, savukārt Kurzemes RP komandas spēlētājam „nodreb” kājas un mūsu vārtsargs Dinārs Vaitaitis skaistā lēcienā atvaira sitienu, ievedot Koledžas komandu finālā. Jāpiemin, ka pirms soda sitieniem tika izdarīta taktiska maiņa, kad visu spēli aizvadījušais vārtu vīrs Valentīns Bebrišs tika nomanīts ar Dināru. Šāda taktiskā maiņa nesa savus augļus – uzvaru pusfinālā!

Spēlē par 3.vietu Kurzemes RP komanda diezgan pārliecinoši apspēlēja Centrālā aparāta futbolistus – 5:2.

Finālā spēkošanās starp Rīgas RP komandu un Koledžu norisinājās lielā tempā ar dinamisku cīņu par katru bumbu. Kā jau finālos mēdz būt, vārtu gūšanas iespēju ir salīdzinoši maz, līdz kāda no komandām gūst vārtus. Tā arī notika – otrā puslaika vidū Koledžas spēlētāji pieļāva nelielu taktisku kļūdu un rīdzinieki sekmīgi realizē standarta situācijas (stūra sitiena) izspēli, nokļūstot vadībā ar 1:0. Studentiem nekas cits neatlika kā koncentrēt visus spēkus uzbrukumam, tādējādi pavājinot aizsardzības līniju un rīdziniekiem radot iespēju pretuzbrukumiem. Tā arī notika un Rīgas RP, gūstot vēl divus vārtus pretuzbrukumos, izcīnīja nu jau kārtējo čempionu titulu!   

 

 

Valsts policijas koledžas izlases komandā spēlēja -

Mārtiņš Šverins, Linards Novickis, Uģis Ķiņķeris, Dinārs Vaitaitis, Sandis Vārpiņš, Dāvis Janovskis, Dāvids Čudars, Guntis Sparāns, Toms Lakins, Armands Arājs, Valentīns Bebrišs.

“A” grupa

Nr.

Komanda

1

2

3

Punkti

Attiecība

Vieta

1.

VP Rīgas RP

 

3 : 2

5 : 2

6

8 : 4

1

2.

VP Kurzemes RP

2 : 3

 

1 : 1

1

3 : 4

2

3.

VP Zemgales RP

2 : 5

1 : 1

 

1

3 : 6

3

 

“B” grupa

Nr.

Komanda

1

2

3

4

Punkti

Attiecība

Vieta

1.

VP Koledža

 

1 : 2

3 : 1

11 : 0

6

15 : 3

1

2.

Valsts PCA

2 : 1

 

1 : 2

7 : 2

6

10 : 5

2

3.

VP Latgales RP

1 : 3

2 : 1

 

4 : 2

6

7 : 6

3

4.

VP Vidzemes RP

0 : 11

2 : 7

2 : 4

 

0

4 : 22

4 (7)

 

Komandas

Rezultāts

VP Koledža – VP Vidzemes RP

11 : 0 (4 : 0)

Valsts PCA – VP Latgales RP

1 : 2 (1 : 1)

VP Kurzemes RP – VP Zemgales RP

1 : 1 (1 : 1)

VP Koledža – VP Latgales RP

3 : 1 (2 : 0)

Valsts PCA – VP Vidzemes RP

7 : 2 (6 : 0)

VP Rīgas RP – VP Zemgales RP

5 : 2 (3 : 0)

VP Koledža – Valsts PCA

1 : 2 (1 : 1)

VP Latgales RP – VP Vidzemes RP

4 : 2 (2 : 1)

VP Rīgas RP – VP Kurzemes RP

3 : 2 (2 : 2)

Par 5.vietu VP Latgales RP – VP Zemgales RP

4 : 2 (2 : 0)

Pusfināls VP Rīgas RP – Valsts PCA

3 : 2 (2 : 1)

Pusfināls VP Koledža – VP Kurzemes RP

2 : 2 (1 : 0) /3 : 2/

Par 3.vietu VP Kurzemes RP – Valsts PCA

5 : 2 (2 : 1)

Par 1.vietu VP Rīgas RP – VP Koledža

3 : 0 (0 : 0)

 

 

Informāciju sagatavoja

Valsts policijas koledžas

Sporta katedras vadītājs

pulkvedis Ivars Zvirbulis


 

 

 Aktualitātes no 2015.gada augusta līdz 2015.gada oktobrim >>>