f-1.jpg f-2.jpg f-3.jpg f-4.jpg f-5.jpg f-6.jpg
Sākums   > Struktūrvienības   > Sporta katedra   > Arhīvs 2015./2016. mācību gads   >
 

Novembris- basketbola mēnesis!

Publicēts 2015.gada 30.oktobrī 

Saskaņā ar Valsts policijas koledžas 2015./2016.mācību/studiju gada Spartakiādes

sacensību nolikumu, Sporta katedra – novembra mēnesī rīko basketbola sacensības

vīriešiem un sievietēm.

Šogad dalību basketbola sacensībās pieteica 8 vīriešu un 7 sieviešu grupu komandas. Komandu pārstāvju sanāksmē š.g. 29.oktobrī tika sastādīta spēļu kārtība.

    Pēc šī turnīra tiks veidota Valsts policijas koledžas izlases komanda, kas jau š.g. 8. decembrī spēlēs draudzības spēli ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu izlasi.

Vēlam veiksmi visām mācību grupām!  

Nolikums >>>

 

Bildes >>> 

 
    Bildē, pagājušā gada uzvarētāji basketbolā - 17P grupa!

 


 

 

Valērija Gudeņa triumfē  Iekšlietu ministrijas Spartakiādes sacensībās šaušanā! 

Publicēts 2015.gada 27.oktobrī 

 

Pagājušās nedēļas nogalē, 23.oktobrī Iekšlietu ministrijas šautuvē Rīgā, Klijānu ielā 4 norisinājās Iekšlietu ministrijas 2015.gada Spartakiādes sacensības šaušanā.

Tāpat kā Valsts policijas šaušanas sacensībās, dalībniekiem bija jāveic trīs vingrinājumi – ātršaušana (divas sērijas ar magazīnas maiņu), ātršaušana (divas sērijas norādītajā zonā) un „noziedznieku vajāšana”.

Teicamu sniegumu nodemonstrēja Valērija Gudeņa, Valsts policijas koledžas Policijas tiesību katedras personāla apmācības speciāliste, kura trīs vingrinājumu kopvērtējumā spēja izcīnīt uzvaru un uz godalgoto pjedestāla apsteigt Valsts robežsardzes un Rīgas pašvaldības policijas labākās šāvējas. Labs rezultāts arī kadetei Klintai Bahmanei, kura „rūdītu” Iekšlietu ministrijas struktūrvienību šāvēju konkurencē spēja ierindoties 8.vietā!

 Apsveicam Valēriju ar teicamo rezultātu! 

Iekšlietu ministrijas 2015.gada Spartakiādes sacensību rezultāti šaušanā - atvērt šeit

 

Informāciju sagatavoja

Valsts policijas koledžas
Sporta katedras vadītājs
pulkvedis Ivars Zvirbulis


 

Sporta katedras personāla apmācības speciālists Andrejs Maslovs kļūst par London Open uzvarētāju Starptautiskajā brazīļu Džiu-Džitsu IBJJF čempionātā

Publicēts 2015.gada 21.oktobrī 

Valsts policijas koledžas Sporta katedras personāla apmācības speciālists Andrejs Maslovs 2015.gada 17. – 18.oktobrī startēja atklātajā Starptautiskajā brazīļu Džiu-Džitsu IBJJF čempionātā (London FAll International Open Jiu-Jitsu IBJJF Championship), kas norisinājās Londonā, Lielbritānijā.

 

Master-2 grupā Andrejs trīs cīņu rezultātā palika nepārspēts, iegūstot ZELTA medaļu svara kategorijā līdz 82,3 kg. A.Maslova  pretinieki bija Itālijas, Brazīlijas un Lielbritānijas sportisti, kuri tika uzvarēti pirms cīņas laika beigām ar sāpju un žņaugšanas paņēmieniem. Pēc sacensībām A.Maslovs sekmīgi nokārtoja eksāmenu un saņēma brazīļu Džiu-Džitsu ZILO jostu.

 

           Brazīļu Džiu Džitsu – ir kaujas māksla un starptautiska sporta cīņa, kuras pamatā ir cīņa parterī, kā arī sāpju paņēmieni un žņaugšanas paņēmieni. Atšķirībā no citiem cīņas veidiem cīkstoņi pie pirmās izdevības cenšas nogāzt pretinieku zemē, un tieši tur norit galvenās darbības. Cīņas laikā nepietiek ar veiksmīgu metienu, pretinieka nolikšanu uz lāpstiņām vai noturēšanu uz grīdas. Nepieciešams panākt, lai pretinieks padodas pēc tam, kad ir satverts žņaugšanas vai sāpju paņēmienā.

          Apsveicam Andreju Maslovu ar teicamo panākumu un novēlam sekmīgi sagatavoties un startēt pasaules čempionātā 2016.gada maijā, kas norisināsies Amerikas Savienotajās Valstīs!


 

 

Līga Girgensone un Pauls Ārents  Bigbank skrien Latvija Tautas skrējiena uzvarētāji

Publicēts 2015.gada 14.oktobrī 

   10.oktobrī, Siguldā jau 5.rezi aizvadīts viens no lielākajiem skriešanas pasākumiem valstī - skriešanas seriāla “BIGBANK Skrien Latvija” fināla posms.

“BIGBANK Skrien Latvija” skriešanas seriālas norisinājās septiņos posmos dažādās Latvijas pilsētās: Rēzeknē, Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā, pulcējot vairāk kā 17000 skrējējus un aktīvā dzīvesveida piekritējus. Dalībniekiem bija iespēja startēt 5,3 km, 10,5km un pusmaratona (21km) distancēs.

Valsts policijas koledžas 17K grupas kadete Līga Girgensone pārstāvot SPORTLAND/NIKE komandu pēdējos divus gadus piedalījās “Skrien Latvija” skriešanas seriāla vairākos posmos un dažās distancēs (5km, 6km, 10,5km un 12,6km). 

Šogad Līga “BIGBANK Skrien Latvija” skriešanas seriālā piedalījās visos septiņos posmos, uzrādot ļoti labus rezultātus, proti:

 1. 6.aprīlī “Rēzeknes pusmaratons” – 2.vieta 5 km distancē (19:19);
 2. 26.aprīlī “Biķernieku pusmaratons” – 1.vieta 5,3 km distancē (19:45);
 3. 21.jūnijā “Ventspils piedzīvojumu parka pusmaratons” – 2.vieta 5,3 km distancē (19:49);
 4. 11.jūljā “Jelgavas nakts pusmaratons” – 3.vieta 5,2 km distancē (19:40);
 5. 15.augustā “Kuldīgas pusmaratons” – 3.viata 5,2 km distancē (19:53);
 6. 20.septembrī “Valmieras maratons” – 2.vieta 6,2 km distancē (22:54);
 7. fināls: 10.oktobrī, “Siguldas pusmaratons” – vieta 5,3 km distancē (19:29).
 
 

Savukārt Valsts policijas koledžas 7P grupas  kadets Pauls Ārents pārstāvot      SS Arkādija komandu, pēdējos četrus gadus veiksmīgi aizvadīja startus “Skrien Latvija” fināla posmā: Siguldas pusmaratona Tautas skrējiena (5,3 km) distancē, proti:

 1. 2012.gadā 4.vieta ar rezultātu 17:27;
 2. 2013.gadā 3.vieta ar rezultātu 17:09;
 3. 2014.gadā 1.vieta ar rezultātu 16:37;
 4. 2015.gadā 1.vieta ar rezultātu 16:45.

       Noslēdzošā cīņa notika arī komandu ieskaitē, kur Tautas skrējienos uzvarēja Līgas pārstāvētā – SPORTLAND/NIKE komanda.

       Nākošā, sestā, “BIGBANK Skrien Latvija” sezona tiks uzsākta 2016.gada aprīlī jau tradicionāli ar Rēzeknes pusmaratonu.

 

Informāciju sagatavoja:
Valsts policijas koledžas
Sporta katedra
vecāka inspektore
virsleitnante Dina Smirnova


 

E.Freimanis kļūst par Baltijas čempionu svara stieņa spiešanā guļus (vecuma grupā 40 – 45 gadi) 

Publicēts 2015.gada 12.oktobrī

     

Pagājušās nedēļas nogalē (10.un 11.oktobrī) Dobelē norisinājās Baltijas valstu čempionāts spēka trīscīņā, kā arī atsevišķā šī sporta disciplīnā – svaru stieņa spiešanā guļus WPC (World Powerlifting Congress) versijā.

10.oktobra sacensību programma paredzēja spēcīgāko sportistu noskaidrošanu spēka trīscīņā – pietupienos ar svaru stieni uz pleciem, svaru stieņa spiešanā guļus un svaru stieņa vilkmē no zemes. Savukārt 11.oktobrī notika sacensības atsevišķā sporta disciplīnā – svaru stieņa spiešanā guļus, kurās piedalījās Valsts policijas koledžas Tiesību katedras lektors Edmunds Freimanis.

Trešajā piegājienā E.Freimanim tehnisku kļūdu dēļ neizdevās guļus uzspiest 160 kg smagu svaru stieni, tomēr, kā vēlāk izrādījās, viņam pietika ar otrajā piegājienā 150 kg smaga svaru stieņa pievarēšanu, lai vecuma grupā 40 – 45 gadi, svara kategorijā līdz 110 kg izcīnītu uzvaru! Tādējādi Edmunds Freimanis otro gadu pēc kārtas izcīnīja Baltijas čempiona titulu savā vecuma un svara kategorijā!!!

          

Jāapsveic sportists ar šo lielisko sasniegumu, kā arī jānovēl sekmīgi piedalīties paredzētajās sacensībās WPC Pasaules čempionātā, kas norisināsies novembrī Portugālē.


Informāciju sagatavoja

Valsts policijas koledžas
Sporta katedras vadītājs
pulkvedis Ivars Zvirbulis


Valsts policijas koledžas komanda izcīna 3. vietu Valsts policijas Spartakiādes sacensībās šaušanā!

Publicēts 2015.gada 12.oktobrī

Pagājušās nedēļas nogalē, 9.oktobrī Iekšlietu ministrijas šautuvē Rīgā, Klijānu ielā 4 norisinājās Valsts policijas 2015.gada Spartakiādes sacensības šaušanā.

Atbilstoši sacensību nolikumam, sacensību dalībniekiem bija jāveic trīs vingrinājumi – ātršaušana (divas sērijas ar magazīnas maiņu), ātršaušana (divas sērijas norādītajā zonā) un noziedznieku vajāšana. Sacensības interesantākas darīja dažādie uzdevumu šo vingrinājumu laikā. Šāvējiem bija gan jāskrien, gan jāšauj no dažādām pozīcijām – guļus, stāvus, no ceļa, gan arī šaušanas attālums līdz mērķim katrā vingrinājumā mainījās. Turklāt trešajā vingrinājumā par katru netrāpīto šāvienu tika piemērots 10.punktu sods.

Teicamu sniegumu nodemonstrēja Valsts policijas koledžas izlases komandas dalībnieki, kuri kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu!

Lieliski savus mērķus sašāva Koledžas izlases komandas dāmas, kuras pārliecinoši dominēja sieviešu konkurencē – Valērijai Gudeņai pirmās vietas visos trijos vingrinājumos un, protams, kopvērtējuma 1.vieta, Klintai Bahmanei 2.vieta, savukārt Vivita Zimba tikai par „mata tiesu” piekāpās Valsts policijas centrālā aparāta pārstāvei Andrai Novickai, ierindojoties 4.pozīcijā.

Šogad nedaudz nepaveicās Gunāram Gregersonam un Arturam Bratuškinam, kuriem neizdevās uzrādīt pagājušā gada sniegumu, kad attiecīgi tika izcīnītas pirmās divas vietas vīriešu konkurencē. Šoreiz 5. un 8.vieta. Turklāt Gunāram pavisam nedaudz pietrūka (viena precīzāka šāviena), lai apsteigtu 4.vietas ieguvēju no Latgales reģiona pārvaldes, kas Koledžas komandai būtu devis kopvērtējuma 2.vietu.

Jebkurā gadījumā jāizsaka pateicība komandas dalībniekiem par teicamu sniegumu un jāturpina cīnīties par augstāku vietu Valsts policijas 2015.gada Spartakiādes sacensību kopvērtējumā!

Priekšā vēl divi sporta veidi – futbols telpās vīriešiem (6.novembrī) un tuvcīņas sacensības (11.decembrī). 

 

Informāciju sagatavoja
Valsts policijas koledžas
Sporta katedras vadītājs
Pulkvedis Ivars Zvirbulis


 

 

Andrejs Maslovs izcīna Eiropas čempionāta sudraba medaļu graplinga cīņā

Publicēts 2015.gada 30.septembrī

 

Pagājušās nedēļas nogalē (26.septembrī) Kauņā norisinājās Eiropas atklātais čempionāts Grapplinga cīņās IGF (International Grappling  Federation)  versijā.

Šajās sacensībās Latvijas izlasi veterānu grupā (svara kategorijā līdz 80 kg) pārstāvēja Valsts policijas koledžas personāla apmācības speciālists Andrejs Maslovs. Sacensībās piedalījās cīkstoņi no daudzām Eiropas valstīm, taču izlozei bija labpaticies, ka Andrejam, lai nokļūtu līdz sacensību finālam, pretim stājās trīs Lietuvas izlases dalībnieki. Andrejs ar šo pārbaudi tika teicami galā, izcīnot trīs smagas uzvaras. Šīs trīs cīņas bija prasījušas lielu spēka patēriņu un finālā nedaudz pietrūka enerģijas, lai izcīnītu zelta medaļu.

Līdz ar to Andrejs Maslovs kļuva par Eiropas atklātā čempionāta vicečempionu graplingā!!!

Graplings ir brazīļu džiu-džitsu analogs, kas galvenokārt iekļauj cīņu uz zemes ar sāpju un žņaugšanas paņēmieniem. Graplings – cīņa parterā līdz kāds padodas. Šis ir ļoti taktisks sporta veids, kurā atslēga nav brutāls spēks un funkcionālā forma, bet sportista tehniskais arsenāls. Graplings attīsta līdzsvara sajūtu, sava un pretinieka svara kontrolēšanu cīņas laikā. Sportistam jābūt gatavam jebkurā momentā reaģēt. Graplings – tas ir cīņas veids, kurš sastāv no 80% tehniskām darbībām parterā. Šajā sporta veidā daudz laika tiek veltīts pozicionālajai cīņai, lai atrastu izdevīgāko pozīciju, augšā vai apakšā – tas jau ir viens solis līdz uzvarai. Graplingā atļauta jebkura veida laušanas, žņaugšanas un smacēšanas (vienīgi aizliegts ar roku aizsegt elpošanas ceļus) tehnika. Graplings ir oficiāli atzīts sporta veids, kuru kontrolē starptautiskā cīņas federācija FILA (Fédération Internationale des Luttes Associées).

 

Foto galerija >>>

 

Apsveicam sportistu ar lielisko rezultātu!!!

 

Valsts policijas koledžas
Sporta katedras vadītājs
pulkvedis Ivars Zvirbulis

 

Izmantotie resursi - http://www.jujutsu.lv/lv/grappling/about/


 

Pauls Ārents  -  sports tā ir ikdiena, ģimene  un dzīvesveids!

Publicēts 2015.gada 21.septembrī

“Tā nav nejaušība, tā nav sakritība, bet, tas ir liktenis, ka mācos Valsts policijas koledžā “, tā par savām ikdienas un sporta gaitām stāsta Pauls Ārents.

   Koledžas gaiteņos, stadionā, sporta zālē Ezermales ielā, P.Ārents ir atradies un atrodās jau no bērnu kājas. Paula  Ārenta vecāki strādāja Policijas akadēmijā, sporta katedrā par docētājiem. Jaunā sportista lomu spēlē arī ģimenes saistība ar sportu- Tēvs, Pēteris Ārents Latvijas čempions 800m (PSRS laikos), kā arī mamma - Marita Ārente Latvijas rekordiste 800m (personīgā trenere), bet brālis Mareks Ārents –olimpietis, Latvijas čempions  kārtslēkšanā, nesen atgriezās no pasaules čempionāta Pekinā.

Ar vieglatlētiku P.Ārents nodarbojas jau 14 gadus. ''Sāku ar garākām disciplīnām 5km, 3km un pēdējos 5 gadus treniņu gaitā sapratu, ka padodas tieši vidējās disciplīnas - 400m, 800m, 1500m.” Savā sportiskajā karjerā P.Ārents izpildījis sporta meistaru 9 reizes, Sporta meistara kandidātu 41 reizi.

 

Labākie sasniegumi Latvijas čempionātos:

 • Četrkārtējs Latvijas čempions: 1500m (2013.g.); 1500m, 800m, 4x400m (2015.g.);
 • Latvijas 25.universiādes čempions: 800m (2015.g.);
 • Latvijas II Olimpiādes čempions: 4x400m (2012.g.).

 

Labākie sasniegumi ārvalstu čempionātos:

 • Eiropas U-23 čempionāts (2013.g.) 800m - 19.vieta;
 • Pasaules Universiāde Gwangju (2015.g.) 800m - 17.vieta;
 • Eiropas čempionāts telpās PRAHA (2015.g.) 800m - 26.vieta.

Pauls Ārents ir pabeidzis Latvijas sporta  pedagoģijas akadēmiju un ieguvis sporta fizioterapeita  kvalifikāciju. Bet, tomēr, P.Ārents ir šobrīd izvēlējies policista profesiju un mācās Valsts policijas koledžā. Vēlam veiksmi sportiskajā karjerā un turpmākajā dienestā, lai izdodas viss iecerētais!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Sporta katedras docente
Aldona HomičaValsts policijas koledžas komanda izcīna 1.vietu VP krosā!

Publicēts 2015.gada 21.septembrī

2015.gada 18.septembrī Rīgā, Šmerļa trasē notika jau tradicionālās Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas spartakiādes sacensības vieglatlētikas krosā. Komandu vērtējumā Valsts policijas koledžas (turpmāk– VPK) komanda izcīnīja 1.vietu. Dalību šajās sacensībās arī pieteica: Valsts PCA, VP Kurzemes RP, VP Rīgas RP, VP Zemgales RP, VP Latgales RP, VP Vidzemes RP komandas.

 Valsts policijas koledžas komanda startēja šādā sastāvā:

 Kadetu nodaļas kadeti: Līga Girgensone 17K, Baiba Ažušele 9AK, Paula Zviedre 13AK, Vivita Zimba 17K, Pauls Ārents 7P, Sergejs Afoņins 14AK, Nauris Kapteinis 12AK, Aleksandrs Sadovins 12AK, Kaspars Vīksna 18K, Kristaps Jānis-Maurītis 11AK. Piedalījās arī VPK darbinieki: Nodrošinājuma nodaļas vecākā inspektore I.Dzelme, Sporta katedras lektors R.Hvesko, Kadetu nodaļas vadītājs M.Liepa.

Šogad VPK uzrādīja stabilu komandas sniegumu (rezultāti pielikumā), VPK komandu ieskaitē tika vērtēta labākā sieviete 1 km distancē, labākā veterāne-sieviete 1 km distancē, labākie četri rezultāti vīriešu konkurencē 3 km distancē un labākais veterāns 1 km distancē. Varam lepoties, ka mūsu VPK komandu šogad pārstāvēja Latvijas izlases dalībnieki L.Girgensone un P.Ārents, kas trasē šogad radīja skaistu intrigu cīņā par vietām. P.Ārents 3 km distanci pieveica ar rezultātu 8:42 (trases rekords) un izcīnīja 1.vietu, bet, L.Girgensone atkārtoja 2014.gada rezultātu 1 km distancē un  ar rezultātu 3:11  izcīnīja 2.vietu.  Sporta katedra saka paldies visai komandai, kas cīnījās, piedalījās un izcīnīja Valsts policijas koledžai augsto pirmo vietu!

VP spartakiādes  krosa sacensību rezultāti >>>

Fotogalerija >>>

 

Informāciju sagatavoja:

Sporta katedras docente
Aldona Homiča


 

Valsts policijas koledžas sacensības „Rudens krosā!”

Publicēts 2015.gada 9.septembrī

 

  2015.gada 8.septembrī Valsts policijas koledžā (turpmāk-VPK),  VPK spartakiādes ietvaros notika „Rudens kross” 1 km un 3 km distancē. Uz šīm pirmajām VPK  Spartakiādes  sacensībām bija ieradušās 28 dāmas un 29 vīrieši, kas vēlējās pārbaudīt savu fizisko sagatavotību uzsākot jauno 2015./2016.mācību gadu. Laika apstākļi  bija saulaini. Saule  uzsmaidīja sacensību dalībniekiem par to, ka viņi bija sarosījušies pavadīt aktivitātēm bagātu dienas otro daļu ar pozitīvu un veselīgu skatījumu uz dzīvi.  Sacensības notika inviduāli un grupu- komandu vērtējumā.

Sieviešu grupā – 1 km distancē:

 • 1.vieta – Līga Girgensone (17K grupa, rez.3:20);
 • 2.vieta – Baiba Ažušele (9AK grupa,rez.3:35);
 • 3.vieta – Paula Zviedre (13AK grupa,rez.3:37).

Vīriešu grupā – 3 km distancē:

 • 1.vieta – Pauls Ārents  (7P grupa, rez.9:18);
 • 2.vieta – Sergejs Afoņins (14AK grupa,rez. 10:44);
 • 3.vieta – Nauris Kapteinis (12AK grupa, rez,10:51).

 

  Vienlaicīgi inviduālajam vērtējumam paralēli notika arī komandu/grupu  vērtējums, (skatīt pielikumu), kas daudziem kadetiem bija par motivāciju piedalīties šajās sacensībās.  

Paldies visiem tiesnešiem- meitenēm no 8AK grupas, kas iesaistījās organizatoriskajos darbos. Pēc vieglatlētikas krosa sacensībām tiks komplektēta koledžas izlases komanda startam Valsts policijas Spartakiādē, kuras norisināsies Rīgā, Šmerļa trasē š.g.18.septembrī.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valsts policijas koledžas
Sporta katedras docente
Aldona Homiča

 


 

 

 

Tiksimies jaunajā 2015./2016.gada sporta sezonā!

Publicēts 2015.gada 20.augustā

Nolikums >>>

 

Informāciju sagatavoja: Sporta katedra.