c-1.jpg c-2.jpg c-3.jpg c-4.jpg c-5.jpg c-6.jpg
Sākums   > Struktūrvienības   > Sporta katedra   > Arhīvs 2016./2017.mācību gads   > Aktualitātes septembris-decembris 2016
 

Aktualitātes septembris-decembris 2016

 

Ar 19 K grupas uzvaru noslēgušās Valsts policijas koledžas Spartakiādes sacensības volejbolā.

Publicēts 2016.gada 23.decembrī

 

Ar fināla četrinieka spēlēm noslēgušās mēnesi ilgušās Valsts policijas koledžas Spartakiādes sacensības volejbolā.

Sacensību reglaments paredzēja, ka atbilstoši izlozei vispirms notiek grupu turnīrs un pēc tā labākās divas komandas no katras grupas izveido pusfināla pārus.

No pirmās apakšgrupas fināla stadijā nokļuva 19 AK un 19 K2 grupu komandas, savukārt no otrās apakšgrupas labākās izrādījās 18 K un 19 K1 komandas.

 

Interesanta un spraiga cīņa izvērtās pirmajā pusfinālā, kur bija nepieciešams papildus sets, lai noskaidrotu uzvarētāju starp 19 AK un 18 K grupu volejbolistiem. Nedaudz meistarīgāka izrādījās 19 AK komanda, kura izšķirošajā setā no neveiksmīga sākuma (2:6) spēja „atgūties” un beigās izcīnīt uzvaru setā (15:11) un visā spēlē. Otrajā pusfinālā 19 K1 komanda jau no pašas spēles sākuma pārņēma iniciatīvu un salīdzinoši viegli pārspēja savus grupas biedrus 19 K2 komandu, abus setus uzvarot ar identisku rezultātu 21:12. 

Spēlē par 3.vietu 19 K2 komanda abu setu sākumā vēl spēja izrādīt cienīgu pretspēli, taču no abu setu vidus 18 K grupas volejbolisti ar Arturu Zubkovu priekšgalā pilnībā pārņēma iniciatīvu un pārliecinoši izcīnīja bronzas medaļas (21:15; 21:13).

Fināla spēle skatītājus pārliecināja, ka Koledžā studē labi volejbolisti, par ko liecināja gan netveramas serves, gan uzbrukumi no dažādām zonām, gan lieliskas kombinācijas uz pašaizliedzīga cīņa aizsardzībā. Pirmā seta ievadā nedaudz veiksmīgāk sāka 19 AK komanda, izvirzoties vadībā 6:3, taču tas nebija uz ilgu laiku, jo 19 K studenti ar Karlīnas Krīgales servēm panāca neizšķirtu 7:7. Papildus tam jau pie rezultāta 10:10 – sešus punktus pēc kārtas servējot, guva viens no Koledžas izlases komandas līderiem Andris Sīlis, kuram sekmīgi palīdzēja arī Pēteris Daukšis un citi komandas biedri. Ar to cīņa pirmajā setā praktiski bija galā – vēl 19:11 un finālā 21:14. Otro setu 19 K grupas komanda sāka vērienīgi – servējot 9 pēc kārtas punktus guva Pēteris Daukšis. Taču 19 AK kadeti, tomēr spēja saņemties un pierādīt, ka vietu finālā viņi ir godam nopelnījuši, panākot 11:12. Tomēr acīmredzot tas prasīja pārāk daudz spēka, turklāt 19 K studenti vājuma brīdi bija pārvarējuši un atkal ar Andra Sīļa servēm un pārējo komandas biedru sadarbību pārņēma iniciatīvu, uzvarot setā 21:16 un attiecīgi izcīnot uzvaru visā turnīrā.

Līdz ar to Koledžas Spartakiādes sacensības šogad ir beigušās. Sporta katedra novēl visiem sportisku un veselīgu nākamo gadu!   

 

19 K grupas komandā spēlēja un uzvaru izcīnīja:

Karlīna Krīgale, Pēteris Daukšis, Renalds Safonovs, Andris Sīlis, Viktors Maslobojevs, Baiba Ažušele un Kaspars Sīlis.

 

Pielikumā rezultātu tabulas.    

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valsts policijas koledžas

Sporta katedra


Valsts policijas koledžas komanda izcīna uzvaru Valsts policijas Spartakiādes sacensībās tuvcīņā!

Publicēts 2016.gada 14.decembrī

 

Pagājušās nedēļas nogalē Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta zālē norisinājās 2016.gada pēdējās Valsts policijas, kā arī vienlaicīgi Iekšlietu ministrijas Spartakiādes sacensības, kurās savā starpā sacentās labākie Valsts policijas un citu iekšlietu struktūru tuvcīņas speciālisti. Šogad sacensības pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu 95, no kuriem 19 sievietes. Valsts policijas koledžas komandā – 18 dalībnieki, kas bija lielākais skaits no visām startējušajām komandām.

Saskaņā ar sacensību nolikumu, dalībnieki vispirms demonstrēja savas prasmes un iemaņas tuvcīņas paņēmienu pārvaldīšanā, un tikai tie, kas šajā sacensību posmā ieguva ne mazāk kā 70 punktus, turpināja dalību otrajā kārtā.

 

Otrajā kārtā, starp izlozētajiem dalībniekiem, norisinājās cīņas pēc Karate – Do noteikumiem, izmantojot aizsarglīdzekļus (galvas aizsargus, vestes u.c.).

Skatītājiem, protams, vislielākās emocijas un ovācijas izraisīja cīņas pēc Karate – Do noteikumiem, kurās pretinieki izmantoja visu savā rīcībā esošos sitienu arsenālu ar rokām un kājām. Neiztika arī bez pārsistām uzacīm, nelieliem smadzeņu satricinājumiem izsistiem pirkstiem un nobrāzumiem. Taču, lai arī cik liels adrenalīna daudzums sparingu laikā „dzirkstīja” ārā no dalībniekiem, tomēr pēc katras spēkošanās sāncenši cienīgi viens otru apsveica ar cīņas noslēgumu.  

          Trešo reizi Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās un Valsts policijas Spartakiādes ietvaros atsevišķi tika organizēta arī sieviešu spēkošanās (bez svara kategorijām). Dalību pieteica un pirmajā kārtā (tuvcīņas paņēmienu demonstrēšana) piedalījās deviņpadsmit daiļā dzimuma pārstāves no Valsts policijas koledžas, Latgales, Rīgas, Kurzemes un Vidzemes reģiona pārvaldēm, kā arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes, RTU un Valsts robežsardzes.

          Teicams starts un tuvcīņas paņēmienu paraugdemonstrējumi izdevās Koledžas neklātienes studentei Agnesei Bērziņai un 17 K grupas kadetei Jekaterīnai Meļehovai, kuras attiecīgi izcīnīja pirmo un trešo vietu!!! Jāatzīmē, ka Koledžas komandas meitenes jau trešo gadu pēc kārtas kļūst par Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas Spartakiādes sacensību uzvarētājām!!! Otrajā vietā Rīgas reģiona pārvaldes Brasas iecirkņa inspektore Evita Bērziņa.   

Vīriešu sacensības pulcēja krietni lielāku dalībnieku skaitu (76 tuvcīņas speciālisti) un norisinājās šādās svaru kategorijās: 70, 75, 80, 85, 90 un virs 90 kg.  No Koledžas komandas savās svara kategorijās teicami nostartēja Eduards Volkovs (2.vieta), Kaspars Vīksna un Linards Vērnieks (3.vieta), Agris Galvanovskis, Romans Vasitenoks un Andrejs Belovs (4.vieta).

Svara kategorijā līdz 70 kg, A.Galvanovskis dramatiskā cīņā pēdējās sekundēs izlaida uzvaru pret sacensību vēlāko uzvarētāju no VRS. Vēl pusminūti līdz sparinga beigām Agrim bija četru punktu pārsvars, taču tā vietā, lai taktiski noturētu pārsvaru, viņš savā jaunības degsmē turpināja uzbrukt un diemžēl „izlaida” pāris sitienus, kas sāncensim deva iespēju novest cīņu līdz pagarinājumam un tajā arī izcīnīt uzvaru. Savukārt Kasparam Vīksnam nedaudz nepaveicās ar izlozi svara kategorijā līdz 75 kg – pusfinālā viņam pretim stājās neviens cits kā viņa treneris Roberts Hvesko, kurš pārstāvēja Rīgas reģiona pārvaldi. Kaspars cīņu aizvadīja ļoti aktīvi un tehniski, nevienu brīdi neļaujot sāncensim „atslābt”, tomēr pieredze guva virsroku un Kasparam cienīgs zaudējums pa punktiem 1:3. Cīņā par trešo vietu Kaspars salīdzinoši viegli pārspēja Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāvi.

Neizpratni radīja tiesnešu rīcība attiecībā uz R.Vasitenoku, kurš acīm redzami pusfināla cīņā bija precīzāks, ātrāks un tehniskāks par pretinieku, tomēr pie neizšķirta rezultāta uzvara tika atdota sāncensim. Savukārt A.Belovs pēc divām smagām cīņām nepaspēja atpūsties un uzvilkt ekipējumu un tika diskvalificēts cīņā par trešo vietu.

Visintriģējošākais starts un Koledžas komandai svarīgākais bija Eduarda Volkova dalība svara kategorijā virs 90 kg. Eduardam obligāti bija jāieņem vieta augstāk par Rīgas reģiona pārstāvi, lai nodrošinātu Koledžas komandai uzvaru kopvērtējumā. Tas ar uzviju arī izdevās jau ceturtdaļfinālā, kad Eduards bez ierunām lika sāncensim kapitulēt, izcīnot uzvaru ar 6:0. Diemžēl, finālā nedaudz pietrūka veiksmes – 25 sekundes līdz finālsignālam Eduards vēl bija vadībā ar 1:0, taču nepaspēja uzlikt bloku un „izlaida” sāncenša sitienu ar kāju, zaudējot divus punktus. Atlikušajās sekundēs vairs nebija laika kaut ko pretstatīt pretinieka aizsardzībai un zaudējums 1:2.

Toties pats galvenais, ka Valsts policijas Spartakiādes ietvaros Koledžas tuvcīņas komanda izcīnīja uzvaru, savukārt Iekšlietu ministrijas atklātajās sacensībās pirmo reizi tika izcīnīta augstā otrā vieta, astoņu komandu konkurencē, atpaliekot tikai no Valsts robežsardzes komandas!!!

Papildus tam jāuzsver, ka tuvcīņas paņēmienu demonstrējumos Koledžas kadets Gints Baltaisbrencis nodemonstrēja lielisku cīņas paņēmienu pārvaldīšanas tehniku (113 punkti) un 95 dalībnieku konkurencē izcīnīja otro vietu, atpaliekot no Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāvja A.Jaunīša tikai par diviem punktiem!!!

Apsveicam visu Koledžas komandu un trenerus ar lielisko sasniegumu!!!

Valsts policijas koledžas komandas sastāvā startēja:

 

Kaspars Vīksna, Agnese Bērziņa, Jekaterīna Meļehova, Aleksandra Šaroščenkova, Sigita Bukovska, Amanda Marķīze, Aleksandrina Jarušauska, Signija Bruzule, Agris Galvanovskis, Didzis Jepers, Linards Vērnieks, Romāns Mikulko, Romans Vasitenoks, Eduards Volkovs, Andrejs Belovs, Lauris Pūcītis, Gints Baltaisbrencis, Dāvis Ansons.

 

Pielikumā

 1. komandu vērtējums
 2. individuālie rezultāti
 3. fotogalerija

 

Valsts policijas koledžas

Sporta katedras vadītājs

pulkvedis Ivars Zvirbulis

 

2016.gada 13.decembrī


Tradicionālās Valsts policijas koledžas skriešanas sacensības  „Grupu skrējiens”

Publicēts 2016.gada 5.decembrī

 

2016. gada 1.decembrī Valsts policijas koledžā norisinājās nu jau tradicionālās skriešanas sacensības – „Grupu skrējiens”. Šīs sacensības katru gadu tiek organizētas par godu Valsts policijas gadadienai, vienlaikus pozicionējot tās kā kolektīva saliedēšanas pasākumu, popularizējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Sacensībās tika iesaistīts Koledžas vispārējais un akadēmiskais personāls, kā arī kadetu mācību/studiju grupu komandas. Saskaņā ar nolikumu kadetu grupu komandas veica 4,5 km distanci, bet vispārējā un akadēmiskā personāla komanda – 1 km distanci.

Pirms starta, dalībniekus „iekustināja” jeb „iesildīja” Latvijas Nacionālās izlases dalībnieks, septiņkārtējs Latvijas čempions 800 un 1500 skrējienā Pauls Ārents, kurš, starp citu, ir bijušais koledžas kadets!

Skrējienā piedalījās 10 komandas un pavisam kopā 202 Koledžas kadeti, virsnieki un pasniedzēji! Turklāt priecē tas, ka Izglītības koordinācijas nodaļas, Kadetu nodaļas un Kinoloģijas nodaļas personāls uz starta izgāja pilnā sastāvā! Savu apli ar saimnieku noskrēja arī dienesta suns Maikls J. 

Jāsaka, ka laika apstākļi nebija tie labākie – praktiski trešdaļa distances bija ledū, kas apgrūtināja skriešanu, taču patīkami, ka kadeti viens otram palīdzēja un visas grupas finišēja ar smaidu uz lūpām un uzmundrinošiem izsaucieniem!

Lai veicinātu lielāku dalībnieku skaitu, mācību/studiju komandās bija jāpiedalās visiem grupas kadetiem. Par katra kadeta nepiedalīšanos skrējienā komandai tika pieskaitītas 30 soda sekundes. Rezultāts šoreiz varbūt nebija galvenais, tomēr parēķinot trasē pavadīto laiku un komandām piešķirtās soda sekundes, par uzvarētājiem kļuva 16 AK grupas kadeti, otrajā vietā – 19 K grupa, bet godalgoto trijnieku noslēdza 20 AK grupas komanda!

Pēc sacensībām, tās dalībniekiem bija iespēja padzert siltu tēju, pagrauzt kādu cepumu, savā starpā pārrunāt savas emocijas un beigās arī saņemt uzslavas un apbalvojumus!!!

Sveicot sacensību dalībniekus un visu Koledžas personālu mūsu profesionālajos svētkos – Valsts policijas koledžas Sporta katedra!!!

 

Sacensību rezultāti

Grupu skrējiens 01.12.2016
Izlozes numurs Grupa Starta
 laiks
1.aplis 2.aplis 3.aplis 4.aplis Finišs labojums soda laiks kopējais laiks vieta
1 16AK 00:00 04:56 10:03 15:19 20:36 25:20 25:20 00:00 25:20 I
2 20AK 01:00 06:19 11:48 17:05 22:34 27:28 26:28 00:00 26:28 III
3 18K 02:00 08:23 15:03 21:33 28:06 34:34 32:34 00:30 33:04 8.
4 19AK 03:00 08:06 13:40 19:06 24:42 29:51 26:51 01:00 27:51 4.
5 21AK 04:00 09:32 15:00 20:28 26:21 31:41 27:41 01:00 28:41 6.
7 17AK 06:00 11:44 17:50 23:43 29:37 35:24 29:24 00:00 29:24 7.
8 19K 07:00 12:23 17:19 22:07 26:59 31:51 24:51 01:30 26:21 II
9 18AK 08:00 13:15 18:47 24:16 29:47 35:11 27:11 01:00 28:11 5.

 

 

Nolikums >>>

Fotogalerija >>>

 

Valsts policijas koledžas

Sporta katedra


Eiropas Džudo savienības prezidenta vizīte Valsts policijas koledžā

 Publicēts 2016.gada 28.novembrī

  2016.gada 24.novembrī Valsts policijas koledžā viesojās Eiropas Džudo savienības prezidents Sergey Soloveychik ar delegāciju, kuras sastāvā bija Eiropas policijas sporta savienības prezidents Luc Smeyers, Krievijas valsts un Valsts policijas sporta asociācijas “Dinamo” pirmais priekšsēdētaja vietnieks Vladimir Gazizov, Latvijas Džudo federācijas prezidents Raimonds Rublovskis, Latvijas Džudo federācijas ģenerālsekretārs Vsevolods Zeļonijs u.c.

2016.gada 24.novembrī Valsts policijas koledžā viesojās Eiropas Džudo savienības prezidents Sergey Soloveychik ar delegāciju, kuras sastāvā bija Eiropas policijas sporta savienības prezidents Luc Smeyers, Krievijas valsts un Valsts policijas sporta asociācijas “Dinamo” pirmais priekšsēdētaja vietnieks Vladimir Gazizov, Latvijas Džudo federācijas prezidents Raimonds Rublovskis, Latvijas Džudo federācijas ģenerālsekretārs Vsevolods Zeļonijs u.c.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par Džudo cīņas elementu iekļaušanu mācību/studiju programmās un turpmākām sadarbības iespējām. Delegācijas pārstāvji ar interesi uzklausīja tuvcīņas apmācības metodiku Koledžā un Valsts policijā kopumā, kā arī sporta dzīves organizēšanas principus un fiziskās sagatavotības ieskaišu prasības. Papildus delegācija tika informēta par Erasmus+ projekta “Baltijas jūras reģionu valstu (LT, LV, EE, PL) policijas darbinieku apmācības un sagatavotības vienota parauga izveide fiziskā spēka pielietošanā”, īstenošanu Koledžā. Minētā Projekta ietvaros tiks pārskatīta visa tuvcīņas apmācības sistēma un policistu sagatavošanas metodes, kas saistītas ar tuvcīņas paņēmienu apmācību un pielietošanu. Kā prioritārs un inovatīvs mērķis ir izvirzīts vienota un vienveidīga modeļa veidošana par fiziskā spēka un speciālo cīņas paņēmienu pielietošanu Baltijas jūras reģiona policijas darbā un apmācībā, kā arī stratēģiskā partnerība starp Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas policijas izglītības iestādēm.

Koledžas direktors Rauls Kviesītis uzsvēra, ka policijas darbā likumpārkāpēju aizturēšanas laikā svarīga loma ir samērīga fiziskā spēkā un speciālo cīņas paņēmienu pielietošanā, kas būtiski mazinātu likumpārkāpējiem nodarīto kaitējumu. Līdz ar to ir nepieciešams pārskatīt esošās speciālo cīņas paņēmienu apmācību programmas. Būtisku vietu šajā jautājumā ieņem savstarpējas sadarbības veidošana ar Latvijas Džudo federāciju un arī ar starptautiskām šī sporta veida institūcijām. Delegācijas pārstāvji tika informēti, ka jau šobrīd izveidojusies laba sadarbība ar V.Zeļonija Džudo skolu un Koledžas pārstāvji ir piedalījušies jau vairākos semināros. 

Krievijas valsts un Valsts policijas sporta asociācijas “Dinamo” pirmais priekšsēdētaja vietnieks Vladimirs Gazizov informēja, ka šobrīd viņi veic izpēti par džudo lomu apmācības sistēmā un bija patīkami pārsteigts par mūsu Koledžas tuvcīņas apmācības programmām un tās kvalitāti.

Eiropas policijas sporta savienības prezidents Luc Smeyers izstāstīja par savienības darbību un tiem sporta veidiem, kas tiek praktizēti starp policiju starptautiskajā vidē un izteica nožēlu par to, ka Latvijas Valsts policijas pārstāvji nepiedalās Eiropas sporta savienības rīkotajās sacensībās un piedāvāja apsvērt iespēju ar laiku tajās piedalīties.

Tikšanās rezultātā tika panākta vienošanās slēgt trīspusēju sadarbības līgumu starp Koledžu, Eiropas Džudo savienību un Latvijas Džudo federāciju.

Papildus minētajiem sanāksmes dalībniekiem, tajā piedalījās arī Sporta katedras vadītājs Ivars Zvirbulis, Profesionālās pilnveides nodaļas vadītāja Zane Pumpure, Sporta katedras personāla apmācības speciālists Andrejs Maslovs, Kadetu nodaļas kadets Dmitrijs Fedosejenko, GKrPP KIP 3.nodaļas priekšnieks Ruslans Dervans (Latvijas Džudo cīņas veterāns), kā arī Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass u.c.

Fotogalerija >>>

 


Valsts policijas koledžas Spartakiādes sacensības tuvcīņā

Publicēts 2016.gada 28.novembrī

Šā gada 24.novembrī, Valsts policijas koledžā (turpmāk – Koledža) tika organizētas Spartakiādes sacensības tuvcīņā. Sacensībās piedalījās Koledžas mācību/studiju grupu studējošie, kopumā bija 27 dalībnieki, no kuriem astoņas bija sievietes.

 

Saskaņā ar nolikumu sacensības norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā dalībnieki sacentās aizturēšanas paņēmienu demonstrēšanā. Šajā kārtā tika vērtēts paņēmienu izpildes precizitāte, veiklība un ātrums.

Katram dalībniekam bija nepieciešams nodemonstrēt piecas darbības: divus metienus, divus sāpju paņēmienus un aizsardzību pret taisna sitiena ar kāju vēderā. Paņēmienu demonstrēšanu vērtēja pēc 10 punktu vērtēšanas skalas. Dalībniekus vērtēja pieci tiesneši, par katru demonstrēto darbību tiesneši deva atzīmes. Sacensību pirmajā kārtā uzvar tas dalībnieks, kurš saņēma augstāku punktu skaita summu. Dalībnieki sievietes un vīrieši tika vērtēti atsevišķā konkurencē.

Sacensību otrajā kārtā dalībnieki sacentās cīņā pēc KARATĒ noteikumiem, šajās cīņās bija atļauts piedalīties tikai vīriešiem. Dalībnieki tika sadalīti divās svara kategorijās: līdz 75 kilogramiem un virs 75 kilogramiem. Cīņas ilgums – 2 minūtes, cīņā tika atļauts veikt sitienus ar rokām un kājām, kā arī veikt metienus. Par katru rezultatīvu darbību tika piešķirti punkti. Šajā sacensību veidā uzvarēja tas dalībnieks, kurš demonstrēja precīzus, veikalus sitienus un saņēma vairāk punktus.

Sacensību pirmās kārtas rezultāti.

 

Sievietes.

 1. Jekaterīna Meļehova - 100p.
 2. Sigita Bukovska.- 91,5p.
 3. Amanda Marķīza - 88p.
 4. Signija Bruzule - 86,5p.
 5. Aleksandra Šaroščenkova - 82,5p.
 6. Aleksandrina Jarušauska - 79p.
 7. Egija Kalniņa - 79p.
 8. Marika Akmentiņa - 67p.

 

Vīrieši.

Svara kategorija līdz 75kg

 1. Agris Galvanovskis - 112,5p.
 2. Didzis Jepers - 95p.
 3. Valdemārs Timofejevs - 81,5p.
 4. Raimonds Tuls - 74p.
 5. Edmunds Probuks - 70,5p.
 6. Ilgvars Karlsons - 69p.
 7. Uģis Eduards Goldšmits - 66p.
 8. Jānis Stacevičs - 49p.

 

 

Svara kategorija virs 75kg

 1. Linards Vērnieks - 109,5p.
 2. Romans Mikulko - 101p.
 3. Dāvis Ansons - 99,5p.
 4. Gints Baltaisbrencis - 98,5p.
 5. Romāns Vasitenoks - 97,5p.
 6. Vladislavs Volks - 91p.
 7. Kalvis Kaktiņš - 90,5p.
 8. Lauris Pūcītis - 84p.
 9. Eduards Volkovs - 80p.
 10. Edgars Spikermanis - 76p.
 11. Andrejs Belovs - 72,5p.
 12. Niks Indriksons - 68p.
 13. Valdis Konstants - 55p.

 

Sacensību otrās kārtas rezultāti:

 

 

Svara kategorija līdz 75kg

 1. Agris Galvanovskis;
 2. Didzis Jepers;
 3. Ilgvars Karlsons.

 

 

Svara kategorija virs 75kg

 1. Eduards Volkovs;
 2. Andrejs Belovs;
 3. Romāns Vasitenoks.

 

Sacensības galvenais tiesnesis – VPK Sporta katedras lektors Roberts Hvesko. Sacensības tiesneši – VPK Sporta katedras docente Aldona Homiča, docenta p.i. Rolands Marcinkevičs, lektors Ivars Urbāns un 17K grupas kadete Kristīne Rutka.

 

Paldies visiem par atbalstu un dalību, kā arī vēlam veiksmi Koledžas izlases komandai Valsts policijas 2016.gada Spartakiādes sacensībās tuvcīņā, kuras norisināsies jau 09.decembrī!

 

Sacensību nolikums

Fotogalerija

 

Informāciju sagatavoja:
Sporta katedras
lektors Roberts Hvesko


 

Iepriekš publicēts 2016.gada 21.novembrī


24.novembrī Sporta katedra sadarbībā ar Studējošo pašpārvaldi organizē Valsts policijas koledžas Spartakiādes sacensības tuvcīņā. Kā galvenais šo sacensību mērķis ir noskaidrot Koledžas meistarīgākos tuvcīņas paņēmienu pratējus un komplektēt Koledžas izlases komandu dalībai Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta un Valsts policijas Spartakiādes sacensībās tuvcīņā.

          Jāpiebilst, ka tuvcīņas sacensības starp mācību/studiju grupām Koledžā nav norisinājušās ilgus gadus un jācer uz pietiekamu atsaucību un meistarību no studējošo puses. Turklāt jāatceras, ka speciālo cīņas paņēmienu apgūšana ir neatņemama policijas darbinieku sagatavošanas sastāvdaļa. Par to, ka Koledžā studējošie tiek profesionāli apmācīti šajā jomā liecina fakts, ka Koledžas izlases dalībnieki katru gadu Valsts policijas un Iekšlietu ministrijas Spartakiādē ieņem augstas vietas gan individuālajā, gan komandu vērtējumā šajā sporta veidā.

Sacensības tiek organizētas 2016.gada 24.novembrī Koledžas sporta kompleksa Sporta spēļu zālē plkst. 17.00. Līdz tam komandu pārstāvju organizatoriskajā sanāksmē plkst.16:30 (Koledžas Sporta spēļu zālē), notiks izloze sacensību dalībnieku dalībai sacensību otrajā kārtā.

Sacensības tuvcīņā notiks individuālajā un komandu vērtējumā, komandas sastāvs – neierobežots dalībnieku skaits no katras grupas.

Tuvcīņas sacensības norisināsies divās etapos, pirmajā kārtā dalībnieki demonstrēs aizturēšanas paņēmienus. Par katru nodemonstrēto paņēmienu dalībnieks tiks vērtēts pēc 10 punktu skalas. Sievietes un vīrieši sacentīsies atsevišķā konkurencē. Dalībnieki tiks iedalīti divās svara kategorijās: līdz 75kg un virs 75kg.

Otrajā kārtā piedalīsies tikai komandu pārstāvji – vīrieši, un tā norisināsies pēc starptautiskiem Karatē sacensību noteikumiem. 

Pielikumā – tuvcīņas sacensību nolikums 

Valsts policijas koledžas

Sporta katedra


Valsts policijas koledžas Spartakiādes sacensības volejbolā

Publicēts 2016.gada 21.novembrī

 

28.novembrī ar apakšgrupas spēlēm sāksies Valsts policijas koledžas 2016./2017.mācību/studiju gada Spartakiādes sacensības volejbolā. Sacensības organizē Koledžas Sporta katedra sadarbībā ar Koledžas Studējošo pašpārvaldi.

Saskaņā ar nolikumu Komandu pārstāvju organizatoriskajā sanāksmē 23.novembrī plkst.12.00. (Koledžas sporta zālē) norisināsies izloze un spēļu kalendāra sastādīšana. Komandas, atbilstoši izlozei, tiks sadalītas apakšgrupās, kur izspēlēs savstarpējas spēles katra ar katru, nosakot vietu sadalījumu. Pēc grupu turnīra tiks organizētas spēles par vietām.

 

Volejbola sacensību nolikums – pielikumā. 

Valsts policijas koledžas

Sporta katedras vadītājs

pulkvedis Ivars Zvirbulis


Nakts volejbolā uzvaru izcīna mūsu kadetes!

Publicēts 2016.gada 10.novembrī

Biznesa augstskolas Turība Studējošo pašpārvalde jau atkal apvienoja spēkus ar Nacionālo aizsardzības akadēmiju un kopīgi organizēja pludmales volejbola nakts turnīru, kas norisinājās 4. un 5. novembrī Olimpiskā sporta centra  “0-Sands” sporta hallē. Turnīrā savā starpā sacentās augstskolu komandas.

Līdzīgi kā pagājušo gadu, arī šogad turnīrs norisinājās naktī no plkst. 22.00 līdz 04.00 rītā. Pirmajā vakarā tika izspēlētas spēles apakšgrupās, bet nākamajā vakarā – finālspēles, kurās tika noskaidrota labākā augstskola pludmales volejbolā.  Sacensībās varēja piedalīties studenti no visām augstskolām, taču komandu skaits no katras augstskolas bija ierobežots. Valsts policijas koledžas komandu (turpmāk –VPK) pārstāvēja kadetes –sieviešu duelis  Karlīna Krīgale (19K grupa) un Anna Diāna Jansone (19AK grupa). Dāmām tika pieteiktas 11 komandas, kuras tika sadalītas 2 apakšgrupās (spēles līdz 10 min.). Finālspēle notika līdz 2 setu uzvarai un līdz 15 punktiem. Mūsu kadetes finālspēlē ar rezultātu 2:0 pārspēja LLU komandu, un rezultātā 1. Vieta!

Sieviešu komandu vērtējumā: 1. vieta VPK komandai-Karlīna Krīgale un Anna Diāna Jansone 2.vieta LLU komandai,3.vieta LU komandai.

   

Savukārt no puišiem VPK pārstāvēja Pēteris Daukšis (19K grupa) un Juris Sēnelis (19AK grupa). Mūsu puišiem tik labi negāja. Kopā bija 22 komandas, sadalītas 4 apakšgrupās. Puišu apakšgrupā bija 6 komandas. Vīru duelis vienu spēli uzvarēja, vienu neizšķirts nospēlēja, viena bija tehniskā uzvara, jo pretinieki neieradās, un divas spēles zaudēja. Līdz ar to no apakšgrupas neizgāja.

Apsveicam kadetus un vēlam tā turpināt!

>>> Nolikums

>>> Bildes

 

Informāciju sagatavoja:

VPK Sporta katedras docente

Aldona Homiča


Valsts policijas koledžas atklātās sacensības galda tenisā!

Publicēts 2016.gada 27.oktobrī

2016. gada 26. oktobrī Valsts policijas Koledžas (turpmāk VPK) sporta zālē notika 2016./2017. mācību gada atklātās spartakiādes sacensības galda tenisā.
Sacensību mērķis bija noskaidrot Valsts policijas koledžas labākos dalībniekus galda tenisā, komplektēt Koledžas izlases komandu dalībai Valsts policijas spartakiādes un IeM sacensībām, kas notiks 2017.gada februāra mēnesī. Atšķirībā no citiem gadiem, šogad piedalījās vairāk dalībnieku, kopskaitā 29. Patīkami, ka bija pieteikušies Koledžas absolventi no dažādām VP struktūrvienībām. Arī sacensību spriedze un spēļu kvalitātes līmenis ir izaudzis. No VPK darbinieku vidus jau piekto gadu pēc kārtas piedalījās Kadetu nodaļas vadītājs Māris Liepa un Tiesību zinātnes un projektu pārvaldības katedras docētājs Aivis Ivaško. Valsts policijas koledžas sacensības tiesāja LGTF ģenerālsekretāre Ina Jozepsone.

Rezultāti sievietēm:
1. Laila Meinarda (LPA absolvente)
2. Karlīna Krīgale (VPK 19K grupa);
3. Kintija Bačka (VPK 17K grupa);
  Rezultāti vīriešiem:
1. Mārtiņš Ribakovs (VPK absolvents)
2. Viktors Maslobojevs( VPK 19K grupa)
3. Oskars Krastiņš ( VPK absolvents)
 
     

Sporta katedra izsaka lielu paldies visiem sacensību dalībniekiem, kas piedalījās šajās sacensībās.

Dalībnieku saraksts >>>

Rezultāti >>>

Apakšgrupas >>>

Nolikums >>>

Fotogalerija >>>

Informāciju sagatavoja:

VPK Sporta katedras docente

Aldona Homiča


Valsts policijas koledžas kadets Dmitrijs Fedosejenkovs izcīna zelta medaļu  Eiropas kausa sacensībās džudo cīņā

Publicēts 2016.gada 13.septembrī

No 10.-11.septembrim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās Eiropas kauss džudo sacensībās, kurā piedalījās 218 sportisti no 26 valstīm. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja 6 džudisti.
Teicams starts izdevās Valsts policijas koledžas kadetam Dmitrijam Fedosejenkovam, kurš svara kategorijā līdz 73 kg uzvarēja visās piecās cīņās.
Pirmās četras uzvaras tika izcīnītas – pret Ņikitu Razinu no Igaunijas, Kestuti Viskausku no Lietuvas (abas ar tīro metienu), Vadzimu Shoku no Baltkrievijas un Tommiju Maciasu no Zviedrijas (abas ar waza-ari).
Savukārt cīņā par titulu Dmitrijam pretim stājās Sems van Tvestendi no Nīderlandes. Arī šajā „sparingā” Dmitrijs bija pārāks pār sāncensi un ar tīro metienu tika gūta skaista uzvara un godam nopelnīta zelta medaļa!!!

 

Apsveicam Dmitriju Fedosejenkovu ar lielisko sasniegumu un novēlam veiksmi turpmākajās sacensībās!!!

Informāciju sagatavoja:
Valsts policijas koledžas
Sporta katedras vadītājs
pulkvedis Ivars Zvirbulis


2016.gada 13.septembrī

Informācijas avots - http://judo.org.lv


Valsts policijas koledžas Sporta diena!

Publicēts 2016.gada 2.septembrī

7.septembrī ar Valsts policijas koledžas Sporta dienu tiek uzsākta 2016./2017.mācību/studiju gada Koledžas Spartakiāde. Pulcēšanās uz Ierindas laukuma no plkst. 11.50. – 12.00.! Savukārt komandu pārstāvju organizatoriskajā sanāksmē 2016.gada 6.septembrī plkst.12.00. (Koledžas sporta zālē) norisinās izloze gan uz strītbola sacensībām, gan uz stafetēm u.c. disciplīnām. Sanāksmē arī pārrunāsim Sporta dienas norises gaitu un kārtību! Ar Sporta dienas nolikumu un scenāriju jau savlaicīgi var iepazīties, atverot šī raksta pielikumu.

Šogad Sporta dienas pasākumu programmas ietvaros tiks organizētas sacensības 8 (astoņos) dažādos sporta veidos un disciplīnās – strītbolā, basketbola soda metienos, basketbola tālmetienos, mašīnas stumšanā, vieglatlētikas krosā, stafetē dāmām, stafetē kungiem un jauktajā stafetē. Papildus tam, programmas ietvaros ir iekļauts Studējošo pašpārvaldes sagatavotais konkurss!

Sacensību laikā organizēsim vieglatlētikas krosu, lai vienlaikus ar labākās mācību/studiju grupas noskaidrošanu, tiktu atlasīti labākie un izturīgākie skrējēji un skrējējas, kas jau pēc nedēļas pārstāvēs Koledžu Valsts policijas Spartakiādes sacensībās!

Sporta dienas scenārijs un sporta disciplīnu veicamie laiki izstrādāti ar aprēķinu, lai sacensībās tiktu iesaistīts pēc iespējas lielāks dalībnieku skaits no mācību/studiju grupām. Tāpat arī paspēkoties ar kadetiem (atsevišķās disciplīnās) plāno Valsts policijas koledžas darbinieki un docētāji.

Kā liecina ikgadējā pieredze, Sporta diena ir viens no atraktīvākajiem, jautrākajiem un protams arī sportiskākajiem pasākumiem visas Koledžas Spartakiādes ietvaros! Līdz ar to sacensību dalībniekiem un līdzjutējiem jau no pašām pirmajām sacensību disciplīnām jābūt možā un jautrā noskaņojumā un visiem spēkiem jāatbalsta savējie!!!

Šogad visu sacensību veidu kopsummā noskaidrosim arī sportiskāko grupu, līdz ar to svarīga nozīme būs mācību/studiju grupu dalībai visos sporta veidos, lai kopvērtējumā ieņemtu augstāku vietu!

 

Pielikumā – Sporta dienas nolikums un norises gaita

         

Lai uzvar labākie!!!