e-1.jpg e-2.jpg e-3.jpg e-4.jpg e-5.jpg e-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Dalība militārajā parādē 18.novembrī 2015. gada 20. novembris

2015.gada 18.novembrī Valsts policijas koledžas (VPK) kadeti piedalījās ikgadējā Nacionālo Bruņoto Spēku, Iekšlietu ministrijas vienību un Jaunsardzes vienību militārajā parādē par godu Latvijas Republikas proklamēšas 97. gadadienai.

Trešdien, 18.novembrī plkst.13:00 Daugavas krastmalā, VPK kadetu vienība majora M.Liepas vadībā, piedaloties arī VPK komandierēm – Ilzei Vanagai, Madarai Eglītei, Sanitai Zagorskai, nostājās ierindā kopā ar vairāk nekā 1000 parādes dalībniekiem.

Militāro parādi komandēja  Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts. Parādi piņēma valsts bruņoto spēku augstākais vadonis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Valsts prezidents savā uzrunā uzsvēra, ka Nacionālie bruņotie spēki ir spēruši lielu soli savā attīstībā, iekļaujoties NATO un Eiropas Savienībā. Pateicoties tam, Latvija saņēma lielu atbalstu no sabiedrotajiem, un Latvijas karavīri gan mācībās, gan starptautiskajās operācijās ārvalstīs ir pierādījuši, ka ir gatavi būt nomodā par ne tikai savu valsti, bet arī par ikvienu Alianses valsti un tās drošību. “Esmu gandarīts un lepns par karavīru profesionalitāti, teicamām kaujas spējām un uzkrāto pieredzi. Arī šodienas militārā parāde it apliecinājums, ka mūsu vidū ir daudz cilvēku, kas ir gatavi, ja tas būs vajadzīgs, ar ieročiem rokās aizstāvēt Latviju.”, sacīja Valsts prezidents, atklājot parādi.

Parādi apmeklēja daudzi goda viesi, tostarp NATO Sauszemes spēku pavēlniecības komandieris ģenerālleitnants Džons Nikolsons, Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa komandieris ģenerālleitnants Tims Evanss, Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa komandieris ģenerālleitnants Manfreds Hofmans un Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais.

Noskanot valsts himnai, sekoja 21 nācijas zalve, par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai no AB dambja, ko veica Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljons.

Militārās parādes ierindas priekšgalā soļoja 1.kājnieku bataljona karavīri ar Latvijas armijas karogu, bet aiz tā sekoja triju Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes – Baltijas aizsardzības koledžas. Parādē ar karoga grupu piedalījās arī Latvijas karavīru sabiedrotie, tai skaitā no Baltijas valstīm. Tāpat parādē soļoja ASV 3.kājnieku divīzijas 1.brigādes kaujas vienības karavīri un Lielbritānijas Bruņoto spēku vienība no Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa Atbalsta bataljona.

Savukārt, bruņotos spēkus parādē pārstāvēja septiņas regulāro spēku vienības – Nacionālā aizsardzības akadēmija, Instruktoru skola, Kājnieku skola, Štāba bataljons, 2.kājnieku bataljons, Gaisa spēku aviācijas bāze un Jūras spēku flotile un triju Zemessardzes novadu vienības – 22. un 51.kājnieku bataljons, kā arī 31.aizsardzībai pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljons. Nacionālo bruņoto spēku orķestris sadarbībā ar Lielbritānijas Bruņoto spēku Karaliskās divīzijas metāla pūšaminstrumentu orķestri nodrošināja parādes muzikālo noformējumu.

Valsts robežsardzi parādē pārstāvēja Ludzas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas vienība, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu – Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas vienība, Valsts policiju pārstāvēja VPK vienība.

Jau ceturto gadu parādē soļoja arī Jaunsardzes vienības – vairāk nekā 100 jaunsargu un instruktoru, pārstāvot trīs Jaunsardzes reģionus.

Parādi noslēdza Latvijas un ASV bruņoto spēku, kā arī NATO un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums.

Militārās parādes maršruts sākās 11.novembra krastmalā, pēc kā vienības devās caur Rīgas vecpilsētu pa Kaļķu ielu. Šķērsojot Aspāzijas bulvāri, Brīvības pieminekļa virzienā, caur Brīvības bulvāri, izsoļoja uz Brīvības ielu un devās līdz Dailes teātrim. Neskatoties uz laika apstākļiem, parādes vienības, svinīgi soļojot, orķestra uzdotā ritmā un dziedot patriotiskas dziesmas, uzmundrināja   katru parādes vērotāju.

Relīzi sagatavoja VPK kadetu nodaļas 18K grupas kadete kaprāle Evelīna Liepiņa.

Foto >>>