b-1.jpg b-2.jpg b-3.jpg b-4.jpg b-5.jpg b-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

2015. gada 11.novembrī Valsts policijas koledža (VPK) piedalījās Lāčplēša dienai veltītajos pasākumos. 2015. gada 13. novembris

2015.gada 11.novembrī  VPK kadetu rota Kadetu nodaļas vadītāja majora M.Liepas vadībā godināja Latvijas brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņu. Kopā ar Štāba bataljona, Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 2.Kājnieku bataljona vienības, Jūras spēku Flotiles apakšvienības, Gaisa spēku aviācijas bāzes apakšvienības, Zemessardzes, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta rotām VPK rota piedalījās dievkalpojumā Doma baznīcā, vainagu nolikšanas ceremonijā Brāļu kapos, kā arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārajā parādē.

Lāčplēša dienas pasākumi sākās ar dievkalpojumu Doma baznīcā plkst.9:00. Dievkalpojumā piedalījās:

  • Nacionālo bruņoto spēku(NBS) virskapelāns Elmārs Pļaviņš;
  • NBS Nodrošinājuma pavēlniecības vecākais kapelāns kapteinis Raimonds Krasinskis;
  • NBS Štāba bataljona kapelāns kapteinis Normunds Celmiņš;
  • Nacionālo bruņoto spēku orķestris ar diriģentu kapteiņleitnantu Gunti Kumačevu.

Sprediķi teica Latvijas Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Pēc arhibīskapa svētības rotas devās uz Rīgas Brāļu kapiem pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, kur notika Vainagu nolikšanas ceremonija. Plkst.:11:00, atskanot Brāļu kapu zvanam, sākās gājiens pa Pārdomu ceļu Svētās uguns altāra virzienā. Gājienā piedalījās ārvalstu militāro atašeju vadītājs, aizsardzības ministrs, ārlietu ministrs, Ministru prezidente un Saeimas priekšsēdētājs, kā arī Valsts prezidents. Noliekot vainagus, NBS kapelāns teica uzrunu pasākuma dalībniekiem, pēc kā atskanēja Valsts himna un iestājās klusuma brīdis par godu Latvijas karavīriem, kuri atdevuši savas dzīvības par Latvijas brīvību un neatkarību. Pēc NBS kapelāna uzrunas Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidente devās pie NBS regulāro spēku vienību, Zemessardzes un Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta karognesējiem un godināja karogus, pēc kā devās uz Strēlnieku vārtiem.

Plkst. 12:55 Parādes komandieris paziņoja Valsts prezidentam par gatavību parādei. Valsts prezidents aizsardzības ministra, NBS komandiera, parādes komandiera un adjutanta pavadībā sasvecinājās ar katru parādes vienību, pēc kā svinīgi nolika ziedus pie Bīvības pieminekļa.

Noskanot Valsts prezidenta R.Vējoņa uzrunai un Valsts himnai, parādes komandieris nokomandēja svinīgās parādes sākumu. NBS orķestra pavadībā visas vienības devās apkārt Brīvības piemineklim godināt un sveikt valsti Lāčplēša dienā.

Foto >>>