e-1.jpg e-2.jpg e-3.jpg e-4.jpg e-5.jpg e-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

KRS? 2015 2015. gada 4. novembris

Šī gada 30. oktobra - 1. novembrim, jau sešpadsmito gadu pēc kārtas, notika trīs dienu motivācijas un iedvesmas seminārs „Kam rūp students?”(KRS?15), ko organizēja lielākā studentu organizācija - Latvijas Studentu Apvienība (LSA). Valsts policijas koledžas (VPK) Studējošo pašpārvaldi (SP) KRS?15 seminārā pārstāvēja Evelīna Liepiņa.

Nedēļu līdz KRS?15 visi dalībnieki tika sadalīti grupās, lai izpildītu lielo mājasdarbu, kura uzdevums bija izveidot scenāriju šausmu stāstam, lai pēc tam to izspēlētu pašā KRS?15 seminārā. Tādā veidā organizatori sniedza lielisku iespēju dalībniekiem iepazīties vēl pirms semināra.

Seminārs sākās piektdien, 50 dalībniekiem, 7:40 rītā sapulcējoties Rīgas Rātslaukumā un ar nepacietību gaidot, kad organizatori paziņos par semināra sākumu. Seminārs tika atklāts ar mazu iesildīšanos, kas ne tikai uzmudināja neizgulējušos studentus, bet arī vēl vairāk tos saliedēja. Pēc pirmā saliedēšanas uzdevuma, kas tika, rīkots Rīgas Tehniskās universitātes telpās, gan dalībnieki, gan organizatori iesēdās autobusā un devās lielajā piedzīvojumā ar KRS?15 „kuģi”.

Pirmo lekciju vadīja iepriekšējā KRS?14 organizatore Oļesja Aļeksova. Viņa iepazīstināja dalībniekus ar KRS? būtību un norādīja virzienu, kurā dosies KRS?15 „kuģis”. Virziens bija vērsts uz sevis izzināšanu, komandas darbu un lielo studentijas pasauli. Pēc iepazīšanās ar pārējiem dalībniekiem pienāca laiks iepazīties ar sevi. Tajā dalībniekiem palīdzēja treneris komandas saliedēšanā Aldis Zauls lekcijā „Instruments cilvēku atpazīšanai”. Pēteris Jurčenko un Undīna Ancāna pastāstīja par pamatsoļiem studentu pašpārvaldē un tuvāk iepazīstināja ar LSA. Pirmā diena noslēdzās ar Helovīna pasākumu, kurā grupas izspēlēja savus iepriekš sagatavotos šausmu stāstus.

Otrā diena sākās ar Kirila Solovjova lekciju par to, kā ir jāizvēlas savs dzīves darbs, kā tajā darboties, kā izvēlēties kolēģus un kā no pašpārvaldes izveidot karjeras sākumu. Turpinājumā dalībnieki tika iepazīstināti ar „Poseidonu” Egitu Aizsilnieci. Egita ir KRS? aizsācēja. Seminārā viņa pastāstīja par to kā radās KRS? un salika pa plauktiņiem projektu vadības un pasākumu organizēšanas procesus.

Pēc divām aizraujošām lekcijām dalībniekus sagaidīja lielā simulācijas spēle. Tajā dalībnieki tika sadalīti grupās un katra grupa pildīja savu uzdevumu studentijas organismā. Pēc spēles un tās rezultātu apkopojuma sekoja Mihaila Džondžua lekcija par sevis pazīšanu un izvēli.

Semināra turpinājumā KRS? „burātājus” sagaidīja saruna ar iedvesmotāju Mārtiņu Zvīdriņu, pazīstamu kā Mākoņu skrējēju. Mārtiņš izstāstīja par savu dzīves gājienu, iekšējo kompasu un iedvesmoja dalībniekus aizraujošajam nakts grupu skrējienam.

1.novembrī, trešajā un pēdējā semināra dienā dalībniekus sagaidīja vēl viena simulācijas spēle Mihaila Džondžua vadībā. Pēc kuras seminārs diemžēl bija noslēdzies. Katram dalībniekam, organizatoram un pieaicinātam viesim bija iespēja izteikt savas jūtas, iespaidus un pateicību, no kā neviens neatteicās.