a-1.jpg a-2.jpg a-3.jpg a-4.jpg a-5.jpg a-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Andrejs Maslovs izcīna Eiropas čempionāta sudraba medaļu graplinga cīņā 2015. gada 30. septembris

Pagājušās nedēļas nogalē (26.septembrī) Kauņā norisinājās Eiropas atklātais čempionāts Grapplinga cīņās IGF (International Grappling  Federation)  versijā.

Šajās sacensībās Latvijas izlasi veterānu grupā (svara kategorijā līdz 80 kg) pārstāvēja Valsts policijas koledžas personāla apmācības speciālists Andrejs Maslovs. Sacensībās piedalījās cīkstoņi no daudzām Eiropas valstīm, taču izlozei bija labpaticies, ka Andrejam, lai nokļūtu līdz sacensību finālam, pretim stājās trīs Lietuvas izlases dalībnieki. Andrejs ar šo pārbaudi tika teicami galā, izcīnot trīs smagas uzvaras. Šīs trīs cīņas bija prasījušas lielu spēka patēriņu un finālā nedaudz pietrūka enerģijas, lai izcīnītu zelta medaļu.

Līdz ar to Andrejs Maslovs kļuva par Eiropas atklātā čempionāta vicečempionu graplingā!!!

Graplings ir brazīļu džiu-džitsu analogs, kas galvenokārt iekļauj cīņu uz zemes ar sāpju un žņaugšanas paņēmieniem. Graplings – cīņa parterā līdz kāds padodas. Šis ir ļoti taktisks sporta veids, kurā atslēga nav brutāls spēks un funkcionālā forma, bet sportista tehniskais arsenāls. Graplings attīsta līdzsvara sajūtu, sava un pretinieka svara kontrolēšanu cīņas laikā. Sportistam jābūt gatavam jebkurā momentā reaģēt. Graplings – tas ir cīņas veids, kurš sastāv no 80% tehniskām darbībām parterā. Šajā sporta veidā daudz laika tiek veltīts pozicionālajai cīņai, lai atrastu izdevīgāko pozīciju, augšā vai apakšā – tas jau ir viens solis līdz uzvarai. Graplingā atļauta jebkura veida laušanas, žņaugšanas un smacēšanas (vienīgi aizliegts ar roku aizsegt elpošanas ceļus) tehnika. Graplings ir oficiāli atzīts sporta veids, kuru kontrolē starptautiskā cīņas federācija FILA (Fédération Internationale des Luttes Associées).

 

Apsveicam sportistu ar lielisko rezultātu!!!

 

 

Izmantotie resursi - http://www.jujutsu.lv/lv/grappling/about/