e-1.jpg e-2.jpg e-3.jpg e-4.jpg e-5.jpg e-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Uzvaru Valsts policijas koledžas Sporta dienā izcīna 17 K grupas komanda 2015. gada 17. septembris

2015.gada 11.septembrī Valsts policijas koledžā norisinājās nu jau ikgadējā un tradicionālā Sporta diena. Šajos Sporta svētkos piedalījās praktiski visi Koledžas klātienes programmās studējošie kadeti, kopā nepilni 250 dalībnieki! Tika sasniegts arī šo sacensību rekords pieteikto komandu skaita ziņā – 12 komandas!

Sporta dienas pasākumu programmas ietvaros tika organizētas sacensības 8 (astoņos) dažādos sporta veidos un disciplīnās – strītbolā, basketbola soda metienos, basketbola tālmetienos, mašīnas stumšanā, konkursā „Jautrais šahs”, stafetē dāmām, stafetē kungiem un jauktajā stafetē. Papildus tam, Studējošo pašpārvalde organizēja savu pārsteiguma konkursu ar dažādiem atjautības uzdevumiem, par ko dalībnieki tika apbalvoti ar svaigi izceptiem kliņģeriemJJJ!

Sacensības noritēja pacilātā, nepiespiestā un patiesi sportiskā gaisotnē! Svarīga nozīme bija komandu dalībai visos sporta veidos, lai kopvērtējumā ieņemtu augstāku vietu.

Saskaņā ar Sporta dienas programmu, pirmie startēja strītbolisti. Komandas, atbilstoši izlozei, bija sadalītas 3 grupās, pēc grupu izspēlēm norisinājās „karstas” cīņas par vietām. Rezultātā par labāko strītbola komandu kļuva 17K grupa, otrajā vietā ierindojot 16P, bet trešajā 11AK grupu.

Interesanti noritēja basketbola soda metienu un basketbola tālmetienu konkursi – katras komandas 4 dalībniekiem 2 minūšu laikā bija jāgūst pēc iespējas vairāk grozu. Lai noskaidrotu godalgoto vietu ieguvējus, bija nepieciešams veikt atkārtotu „sparingu” starp atsevišķām komandām gan soda metienos, gan tālmetienos. Rezultātā „sodiņus” vislabāk realizēja 11AK, 9AK un 17K komandas. Savukārt „trīnīšus” visvairāk „salidināja” 18K, 11AK un 16P grupu pārstāvji.

Jautrā noskaņojumā tika aizvadīts konkurss „Jautrais šahs”, kur dalībniekiem tika doti vairāki koordinācijas uzdevumi, bija jāprot izvietot uz šaha galdiņa figūras pareizā secībā un nešus ar partneri uz pleciem šis šaha komplekts jānogādā attiecīgā finiša vietā. Ne visiem tas izdevās precīzi un dažai labai komandai šaha figūras vairākkārt bija jāsaliek no jauna, jo bija sagāzušās pie „transportēšanas”. Par labākajiem Koledžas Sporta dienas „šahistiem” kļuva 16P, 12AK un 17K komandu pārstāvji.

Ļoti atraktīvs izvērsās konkurss ar mašīnas stumšanu, kur komandām bija skriešus jāveic 30 metri, jāuzvelk ekipējums (bruņuveste un ķivere), uz nestuvēm līdz mašīnai jānogādā „cietušais manekens”, jāievieto mašīnā un pēc tam mašīna jāstumj 30 metrus. Šajā veiklības konkursā labākie izrādījās 17K grupas studenti ar rezultātu 1 minūte 13 sekundes, par 3 sekundēm apsteidzot 10AK grupu un par 5 sekundēm 12AK grupas komandu.

Dāmu stafetē komandu pārstāvēm bija gan jāskrien ar bruņuvesti mugurā un ķiveri galvā, gan uz ātrumu jāved futbola bumba un jādriblē basketbola bumba. Bumbas vešanu un driblēšanu apgrūtināja tas, ka dalībniecēm galvā bija uzvilktas ķiveres, mugurā vestes un rokā jānes steks. Visveiklāk un ātrāk savus stafetes posmus veica 18 K grupas dāmas, par 2 sekundēm apsteidzot 12 AK un 10 sekundēm 17 K komandu dalībnieces.

Savukārt kungiem stafete bija ātruma, spēka un izturības pārbaudījums, kur katram dalībniekam bija jāveic 250 garš posms ar bruņuvesti mugurā, ķiveri galvā un steku rokā. Vislabāko fizisko sagatavotību uzrādīja 8AK, 7P (+ 6 sekundes) un 16P (+17 sekundes) komandu dalībnieki.

Pirms pēdējās disciplīnas – jauktās stafetes, kas ierasti ir viskomplicētākā distance ar dažādiem veiklības, spēka un ātruma pārbaudījumiem, vadībā bija izvirzījusies 11AK grupas komanda. Savukārt 17 K grupa atpalika par vienu punktu, bet 18K un 16P grupu komandu atpalicība bija tikai pieci punkti.

Jauktās stafetes posmos tika iekļauta šķēršļu joslas pārvarēšana (rāpšanās pa smiltīm zem zemiem šķēršļiem, skriešana pāri nostieptām stieplēm, barjeru pārvarēšana), svarbumbas nešana kalnā, mucas velšana, traktora riepas velšana, smagumu pārvietošana uz nestuvēm. Kā stafetes maiņas „kociņš” bija bruņuveste, kura jānodod nākamā etapa veicējam. Vairākām komandām tas sagādāja problēmas – par nepareizi aiztaisītu vai uzvilktu bruņuvesti tika saņemtas soda sekundes, kas finišā pasliktināja kopvērtējumā ieņemto vietu. Līdz ar to viss bija atkarīgs no tā, cik ātri un precīzi katra komanda spēs veikt savus stafetes posmus.

Kā pirmā uz starta izgāja 16P grupas komanda, uzrādot rezultātu 4 minūtes 15 sekundes (10 sekunžu sods). Kā vēlāk izrādījās šīs soda sekundes neļāva 16 P grupai ieņemt vietu godalgoto komandu trijniekā. Taču jāuzslavē šīs grupas kadeti par izrādīto degsmi un vētraino savu kolēģu atbalstīšanu ne tikai jauktajā stafetē, bet arī pārējās disciplīnās. Kā otrā no favorītu komandām distancē devās 11AK grupa. Rezultāts vēl sliktāks – 4 minūtes 27 sekundes un tikai 8 vieta šajā disciplīnā.

Savukārt ar izlozi bija paveicies 17K un 18K grupām, kuras startēja vienā skrējienā un kurām bija vairāk laika izstrādāt savu stratēģiju. Pirmie no šīm divām grupām finišēja 17K komandas sportisti ar rezultātu 4 minūtes divas sekundes, bet 18K atpalika par trim sekundēm.

Par stafetes saspringto gaisotni un sīvo konkurenci liecina arī godalgoto vietu ieguvēju blīvie rezultāti finišā.  Uzvaru izcīnīja 8AK grupas komanda, distanci veicot par 4 sekundēm ātrāk nekā 17 K un par 7 sekundēm ātrāk nekā 18 K grupu komandas. 

Šis veiksmīgais starts ļāva 17K grupai „izraut” uzvaru kopvērtējumā, bet 18K komandai pacelties uz otro vietu, nobīdot 11AK komandu uz trešo vietu!

Fotogalerija >>> 

Apsveicam uzvarētājus, kā arī visus, kas bija iesaistīti un piedalījās Koledžas Sporta dienas aktivitātēs!!! 

 

Valsts policijas koledžas 2015.gada Sporta dienas rezultātu tabula