b-1.jpg b-2.jpg b-3.jpg b-4.jpg b-5.jpg b-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvaldes dalība LSA Studentu līderu forumā 2015. gada 18. augusts

 

Studentu līderu forums ir projekts augstāko izglītības iestāžu studējošo pašpārvalžu aktīvākajiem biedriem, ar mērķi stiprināt studentu kustību, slīpēt dalībnieku personības un risināt augstākās izglītības politikas problēmas.

Forumu ikgadēji rīko Latvijas Studentu apvienība.

Šogad tas norisinājās no 13.augusta līdz 16.augustam, kopā pulcējot 50 dalībniekus, dažādu nozaru līderus, organizācijas vecbiedrus un valdes locekļus.

Šo četru dienu laikā cauri dažādām aktivitātēm dalībnieki mācījās analizēt informāciju, izprast sevi, savus cīņu biedrus, uzzināt kā vislabāk pārstāvēt savus studentus, un strādāt pie augstākās izglītības problēmu risināšanas.

       Pirmajā dienā (13.augustā), LSA foruma atbildīgās personas iepazīstināja ar četru dienu programmu, darba kārtību, noteikumiem un organizatoru komandu, kam sekoja Biznesa konsultanta Andra Urbāna vadītā lekcija par uzdrīkstēšanos. Sākumā lektors sniedza ieskatu viņa izaugsmē un karjeras attīstībā. Skaidroja, kas cilvēkiem ir jāattīsta un kas traucē doties uz priekšu un kļūt par līderi savā darbības jomā. Liels uzsvars tika likts uz darba plānošanas nozīmi. Lektors ieteica savu risinājumu, kā plānot laiku un veikt darbu sadali. Lekcijas beigās A.Urbāns ieteica, kādu autoru darbus būtu vēlams izlasīt, lai veicinātu līdera spēju attīstību. Dienas noslēgumā foruma dalībnieki tika sadalīti komandās un devās nakts trasē, kura sastāvēja no 7 dažādiem posmiem, kuros tika pārbadīta spēja uzņemties atbildību, sadarboties, koordinēt, komunicēt un uzticēties.

     Otrā foruma diena (14.augusts)  iesākās ar lekciju par bezatbildīgajiem krēsliem. Tika skaidrots par atbildības nepieciešamību līdera pozīcijā un veidiem, kā to attīstīt arī cilvēkos, kurus līderim ir jāvada.  Turpinājumā sekoja lekcija par līderu tipiem, kurā tika skaidrots par trīs veidu līderisma veidiem, to priekšrocībām un trūkumiem, kā arī komunikācijas veidu ar katru no tiem. Dienas otrajā pusē foruma organizatori bija sagatavojuši dienas trasi dalībniekiem, kurā līdzīgi kā, iepriekš minētajā, nakts trasē, katrā posmā tika pārbaudītas noteiktas līderim saistošas prasmes, tikai šoreiz uzdevumus trases posmus veidoja paši dalībnieki, tādējādi veicinot savas radošuma un vadīšanas spējas. Otrās foruma dienas noslēgumā norisinājās vecbiedru vakars, kurā kādreizēji LSA valdes locekļi un priekšsēdētāji, dalījās ar piedzīvojumiem, panākumiem un ieguvumu.

      Trešās foruma dienas (15.augusta) sākumā dalībniekiem bija iespēja klausīties lekciju par līdzcilvēku motivēšanu, ko vadīja izglītības programmas „Iespējamā misija” dalībnieks Kristaps Zaļais. Lekcijas vadītājs dalījās ar savu pieredzi līdera pozīcijā, kas viņa gadījumā ir skolotājs un uzņēmuma vadītājs. Skaidroja, kas ir „Iespējamā misija” un kādu ieguldījumu valsts attīstībā tā dod, un to, kā motivēt un pārliecināt cilvēkus, kuri nevēlās iesaistīties kopīgu mērķu īstenošanai, vai ir vienaldzīgi. Turpinājumā sekoja lekcija par pārstāvniecības leģimitāti, ko vadīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse. Lekcijā tika analizēti demokrātijas principi un vērtēti tās plusi un mīnusi mūsu sabiedrībā un jauniešu vidū. Dienas otrajā pusē dalībniekiem bija iespēja piedalīties Eiropas Studentu apvienības (ESA) pārstāves Elizabetes Gehrkes lekcijā par Eiropas pieredzi studentu pārstāvniecībā. Lekcija noritēja angļu valodā un dalībniekiem tika skaidrots, kāds ir ESA galvenais uzdevums un kā var iesaistīties šajā apvienībā. Pēc E.Gehrkes vadītās lekcijas sekoja pieteikšanās darba grupu komandām. Kā prioritāti izvēlējos reflektantu informatīvo kampaņu veidošanu un jau esošā LSA projekta „Augstskolu anatomija” attīstīšanu un uzlabošanu. Kopīgi spriedām un izteicām iniciatīvas, kas skolēniem ļautu viegli uztvert un izprast studiju programmas un nobriest tam, kas viņu sagaida studiju laikā. Kopā izveidojām darba plānu un idejas, kas tiks nodotas LSA darba grupai, kura tiks uzdots īstenot šo mērķi.

      Ceturtā dienā (16.augustā) pirmajā lekcijā tika runāts par argumentācijas kļūdām un pamatiem. Dalībniekiem tika skaidrots, no kā sastāv arguments un kas ir kļūdains arguments. Bija iespēja arī pašiem veidot struktualizētus argumentus par noteiktām tēmām un atbildēt uz citu argumentiem. Nākamo lekciju par Skatu uz medijiem un sabiedrisko domu vadīja žurnālists Pauls Raudseps, kurš stāstīja par mediju attīstību un to lomu studentu vidū. Dienas noslēgumā tika pārrunāts, ko šis forums ir devis katram no dalībniekam un organizatoram, kā arī tika pārrunāts tas, ko nākamgad vajadzētu uzlabot.

Esam priecīgi un pateicīgi, ka pirmo reizi šāda veida pasākumā tika pārstāvēta arī VPK SP, kur pārstāvēja SP Kultūras darbības jomas pārstāvis Andris Krompāns, kurš aktīvi četru dienu laikā iesaistījās pasākuma aktivitātēs.