f-1.jpg f-2.jpg f-3.jpg f-4.jpg f-5.jpg f-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Valsts policijas koledžas komanda izcīna uzvaru Valsts policijas Spartakiādes sacensībās tuvcīņā! 2016. gada 14. decembris

Pagājušās nedēļas nogalē Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra sporta zālē norisinājās 2016.gada pēdējās Valsts policijas, kā arī vienlaicīgi Iekšlietu ministrijas Spartakiādes sacensības, kurās savā starpā sacentās labākie Valsts policijas un citu iekšlietu struktūru tuvcīņas speciālisti. Šogad sacensības pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu 95, no kuriem 19 sievietes. Valsts policijas koledžas komandā – 18 dalībnieki, kas bija lielākais skaits no visām startējušajām komandām.

Saskaņā ar sacensību nolikumu, dalībnieki vispirms demonstrēja savas prasmes un iemaņas tuvcīņas paņēmienu pārvaldīšanā, un tikai tie, kas šajā sacensību posmā ieguva ne mazāk kā 70 punktus, turpināja dalību otrajā kārtā.

Otrajā kārtā, starp izlozētajiem dalībniekiem, norisinājās cīņas pēc Karate – Do noteikumiem, izmantojot aizsarglīdzekļus (galvas aizsargus, vestes u.c.).

Skatītājiem, protams, vislielākās emocijas un ovācijas izraisīja cīņas pēc Karate – Do noteikumiem, kurās pretinieki izmantoja visu savā rīcībā esošos sitienu arsenālu ar rokām un kājām. Neiztika arī bez pārsistām uzacīm, nelieliem smadzeņu satricinājumiem izsistiem pirkstiem un nobrāzumiem. Taču, lai arī cik liels adrenalīna daudzums sparingu laikā „dzirkstīja” ārā no dalībniekiem, tomēr pēc katras spēkošanās sāncenši cienīgi viens otru apsveica ar cīņas noslēgumu.  

          Trešo reizi Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta sacensībās un Valsts policijas Spartakiādes ietvaros atsevišķi tika organizēta arī sieviešu spēkošanās (bez svara kategorijām). Dalību pieteica un pirmajā kārtā (tuvcīņas paņēmienu demonstrēšana) piedalījās deviņpadsmit daiļā dzimuma pārstāves no Valsts policijas koledžas, Latgales, Rīgas, Kurzemes un Vidzemes reģiona pārvaldēm, kā arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes, RTU un Valsts robežsardzes.

          Teicams starts un tuvcīņas paņēmienu paraugdemonstrējumi izdevās Koledžas neklātienes studentei Agnesei Bērziņai un 17 K grupas kadetei Jekaterīnai Meļehovai, kuras attiecīgi izcīnīja pirmo un trešo vietu!!! Jāatzīmē, ka Koledžas komandas meitenes jau trešo gadu pēc kārtas kļūst par Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas Spartakiādes sacensību uzvarētājām!!! Otrajā vietā Rīgas reģiona pārvaldes Brasas iecirkņa inspektore Evita Bērziņa.   

Vīriešu sacensības pulcēja krietni lielāku dalībnieku skaitu (76 tuvcīņas speciālisti) un norisinājās šādās svaru kategorijās: 70, 75, 80, 85, 90 un virs 90 kg.  No Koledžas komandas savās svara kategorijās teicami nostartēja Eduards Volkovs (2.vieta), Kaspars Vīksna un Linards Vērnieks (3.vieta), Agris Galvanovskis, Romans Vasitenoks un Andrejs Belovs (4.vieta).

Svara kategorijā līdz 70 kg, A.Galvanovskis dramatiskā cīņā pēdējās sekundēs izlaida uzvaru pret sacensību vēlāko uzvarētāju no VRS. Vēl pusminūti līdz sparinga beigām Agrim bija četru punktu pārsvars, taču tā vietā, lai taktiski noturētu pārsvaru, viņš savā jaunības degsmē turpināja uzbrukt un diemžēl „izlaida” pāris sitienus, kas sāncensim deva iespēju novest cīņu līdz pagarinājumam un tajā arī izcīnīt uzvaru. Savukārt Kasparam Vīksnam nedaudz nepaveicās ar izlozi svara kategorijā līdz 75 kg – pusfinālā viņam pretim stājās neviens cits kā viņa treneris Roberts Hvesko, kurš pārstāvēja Rīgas reģiona pārvaldi. Kaspars cīņu aizvadīja ļoti aktīvi un tehniski, nevienu brīdi neļaujot sāncensim „atslābt”, tomēr pieredze guva virsroku un Kasparam cienīgs zaudējums pa punktiem 1:3. Cīņā par trešo vietu Kaspars salīdzinoši viegli pārspēja Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāvi.

Neizpratni radīja tiesnešu rīcība attiecībā uz R.Vasitenoku, kurš acīm redzami pusfināla cīņā bija precīzāks, ātrāks un tehniskāks par pretinieku, tomēr pie neizšķirta rezultāta uzvara tika atdota sāncensim. Savukārt A.Belovs pēc divām smagām cīņām nepaspēja atpūsties un uzvilkt ekipējumu un tika diskvalificēts cīņā par trešo vietu.

Visintriģējošākais starts un Koledžas komandai svarīgākais bija Eduarda Volkova dalība svara kategorijā virs 90 kg. Eduardam obligāti bija jāieņem vieta augstāk par Rīgas reģiona pārstāvi, lai nodrošinātu Koledžas komandai uzvaru kopvērtējumā. Tas ar uzviju arī izdevās jau ceturtdaļfinālā, kad Eduards bez ierunām lika sāncensim kapitulēt, izcīnot uzvaru ar 6:0. Diemžēl, finālā nedaudz pietrūka veiksmes – 25 sekundes līdz finālsignālam Eduards vēl bija vadībā ar 1:0, taču nepaspēja uzlikt bloku un „izlaida” sāncenša sitienu ar kāju, zaudējot divus punktus. Atlikušajās sekundēs vairs nebija laika kaut ko pretstatīt pretinieka aizsardzībai un zaudējums 1:2.

Toties pats galvenais, ka Valsts policijas Spartakiādes ietvaros Koledžas tuvcīņas komanda izcīnīja uzvaru, savukārt Iekšlietu ministrijas atklātajās sacensībās pirmo reizi tika izcīnīta augstā otrā vieta, astoņu komandu konkurencē, atpaliekot tikai no Valsts robežsardzes komandas!!!

Papildus tam jāuzsver, ka tuvcīņas paņēmienu demonstrējumos Koledžas kadets Gints Baltaisbrencis nodemonstrēja lielisku cīņas paņēmienu pārvaldīšanas tehniku (113 punkti) un 95 dalībnieku konkurencē izcīnīja otro vietu, atpaliekot no Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāvja A.Jaunīša tikai par diviem punktiem!!!

Apsveicam visu Koledžas komandu un trenerus ar lielisko sasniegumu!!!

Valsts policijas koledžas komandas sastāvā startēja:

 

Kaspars Vīksna, Agnese Bērziņa, Jekaterīna Meļehova, Aleksandra Šaroščenkova, Sigita Bukovska, Amanda Marķīze, Aleksandrina Jarušauska, Signija Bruzule, Agris Galvanovskis, Didzis Jepers, Linards Vērnieks, Romāns Mikulko, Romans Vasitenoks, Eduards Volkovs, Andrejs Belovs, Lauris Pūcītis, Gints Baltaisbrencis, Dāvis Ansons.

 

Pielikumā

  1. komandu vērtējums
  2. individuālie rezultāti
  3. fotogalerija

 

Valsts policijas koledžas

Sporta katedras vadītājs

pulkvedis Ivars Zvirbulis

 

2016.gada 13.decembrī