c-1.jpg c-2.jpg c-3.jpg c-4.jpg c-5.jpg c-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde 2016. gada 22. novembris

2016.gada 18.novembrī, Rīgā, 11.novembra krastmalā, notika Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde. Parādē piedalījās arī Valsts policijas koledžas vienība majora M.Liepas vadībā.

Valsts policijas koledžas kadetu vienība, majora M.Liepas vadībā, piedaloties arī vada komandieriem – majoram G.Stonim, majoram – A.Dzenim un virsleitnantei J.Mihailovai, nostājās ierindā kopā ar vairāk nekā 1000 parādes dalībniekiem.

Parādi, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, komandēja Gaisa spēku komandieris pulkvedis Armands Saltups, bet to pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis - Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc svinīgās parādes atklāšanas, noskanot valsts himnai, no AB dambja tika veikta 21 nāciju zalve par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai.

Militārās parādes ierindas priekšgalā soļoja Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīri ar Latvijas armijas karogu, bet aiz tiem triju Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes – Baltijas aizsardzības koledžas. Parādē ar karoga grupu piedalījās arī sabiedroto spēku karavīri no Kanādas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas un ASV.

Latvijas bruņotos spēkus parādē pārstāvēja Mācību vadības pavēlniecība, Instruktoru skola, Kājnieku skola, Štāba bataljons, Sauszemes spēku kājnieku brigāde, Gaisa spēku aviācijas bāze, Jūras spēku flotile un Zemessardze, kā arī parādē piedalījās vienības no Valsts robežsardzes, Valsts policijas koledžas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un vienības no Jaunsardzes. Nacionālo bruņoto spēku orķestris nodrošināja muzikālo noformējumu visas parādes garumā.

Parādes vienības ar karavīru dziesmām militārā orķestra pavadībā turpināja gājienu pa Kaļķu un Brīvības ielu līdz pat Dailes teātrim.

Fotogalerija >>>