a-1.jpg a-2.jpg a-3.jpg a-4.jpg a-5.jpg a-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Valsts policijas koledžas Spartakiādes sacensības tuvcīņā 2016. gada 21. novembris

Šā gada 24.novembrī, Valsts policijas koledžā (turpmāk – Koledža) tika organizētas Spartakiādes sacensības tuvcīņā. Sacensībās piedalījās Koledžas mācību/studiju grupu studējošie, kopumā bija 27 dalībnieki, no kuriem astoņas bija sievietes.

Saskaņā ar nolikumu sacensības norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā dalībnieki sacentās aizturēšanas paņēmienu demonstrēšanā. Šajā kārtā tika vērtēts paņēmienu izpildes precizitāte, veiklība un ātrums.

Katram dalībniekam bija nepieciešams nodemonstrēt piecas darbības: divus metienus, divus sāpju paņēmienus un aizsardzību pret taisna sitiena ar kāju vēderā. Paņēmienu demonstrēšanu vērtēja pēc 10 punktu vērtēšanas skalas. Dalībniekus vērtēja pieci tiesneši, par katru demonstrēto darbību tiesneši deva atzīmes. Sacensību pirmajā kārtā uzvar tas dalībnieks, kurš saņēma augstāku punktu skaita summu. Dalībnieki sievietes un vīrieši tika vērtēti atsevišķā konkurencē.

Sacensību otrajā kārtā dalībnieki sacentās cīņā pēc KARATĒ noteikumiem, šajās cīņās bija atļauts piedalīties tikai vīriešiem. Dalībnieki tika sadalīti divās svara kategorijās: līdz 75 kilogramiem un virs 75 kilogramiem. Cīņas ilgums – 2 minūtes, cīņā tika atļauts veikt sitienus ar rokām un kājām, kā arī veikt metienus. Par katru rezultatīvu darbību tika piešķirti punkti. Šajā sacensību veidā uzvarēja tas dalībnieks, kurš demonstrēja precīzus, veikalus sitienus un saņēma vairāk punktus.

Sacensību pirmās kārtas rezultāti.

 

Sievietes.

 1. Jekaterīna Meļehova - 100p.
 2. Sigita Bukovska.- 91,5p.
 3. Amanda Marķīza - 88p.
 4. Signija Bruzule - 86,5p.
 5. Aleksandra Šaroščenkova - 82,5p.
 6. Aleksandrina Jarušauska - 79p.
 7. Egija Kalniņa - 79p.
 8. Marika Akmentiņa - 67p.

 

Vīrieši.

Svara kategorija līdz 75kg

 1. Agris Galvanovskis - 112,5p.
 2. Didzis Jepers - 95p.
 3. Valdemārs Timofejevs - 81,5p.
 4. Raimonds Tuls - 74p.
 5. Edmunds Probuks - 70,5p.
 6. Ilgvars Karlsons - 69p.
 7. Uģis Eduards Goldšmits - 66p.
 8. Jānis Stacevičs - 49p.

 

 

Svara kategorija virs 75kg

 1. Linards Vērnieks - 109,5p.
 2. Romans Mikulko - 101p.
 3. Dāvis Ansons - 99,5p.
 4. Gints Baltaisbrencis - 98,5p.
 5. Romāns Vasitenoks - 97,5p.
 6. Vladislavs Volks - 91p.
 7. Kalvis Kaktiņš - 90,5p.
 8. Lauris Pūcītis - 84p.
 9. Eduards Volkovs - 80p.
 10. Edgars Spikermanis - 76p.
 11. Andrejs Belovs - 72,5p.
 12. Niks Indriksons - 68p.
 13. Valdis Konstants - 55p.

 

Sacensību otrās kārtas rezultāti:


 

Svara kategorija līdz 75kg

 1. Agris Galvanovskis;
 2. Didzis Jepers;
 3. Ilgvars Karlsons.

 

 

Svara kategorija virs 75kg

 1. Eduards Volkovs;
 2. Andrejs Belovs;
 3. Romāns Vasitenoks.

 

Sacensības galvenais tiesnesis – VPK Sporta katedras lektors Roberts Hvesko. Sacensības tiesneši – VPK Sporta katedras docente Aldona Homiča, docenta p.i. Rolands Marcinkevičs, lektors Ivars Urbāns un 17K grupas kadete Kristīne Rutka.

 

Paldies visiem par atbalstu un dalību, kā arī vēlam veiksmi Koledžas izlases komandai Valsts policijas 2016.gada Spartakiādes sacensībās tuvcīņā, kuras norisināsies jau 09.decembrī!

 

Sacensību nolikums

Fotogalerija

 

Informāciju sagatavoja:
Sporta katedras
lektors Roberts Hvesko


 

Iepriekš publicēts 21.novembrī

24.novembrī Sporta katedra sadarbībā ar Studējošo pašpārvaldi organizē Valsts policijas koledžas Spartakiādes sacensības tuvcīņā. Kā galvenais šo sacensību mērķis ir noskaidrot Koledžas meistarīgākos tuvcīņas paņēmienu pratējus un komplektēt Koledžas izlases komandu dalībai Iekšlietu ministrijas atklātā čempionāta un Valsts policijas Spartakiādes sacensībās tuvcīņā.

          Jāpiebilst, ka tuvcīņas sacensības starp mācību/studiju grupām Koledžā nav norisinājušās ilgus gadus un jācer uz pietiekamu atsaucību un meistarību no studējošo puses. Turklāt jāatceras, ka speciālo cīņas paņēmienu apgūšana ir neatņemama policijas darbinieku sagatavošanas sastāvdaļa. Par to, ka Koledžā studējošie tiek profesionāli apmācīti šajā jomā liecina fakts, ka Koledžas izlases dalībnieki katru gadu Valsts policijas un Iekšlietu ministrijas Spartakiādē ieņem augstas vietas gan individuālajā, gan komandu vērtējumā šajā sporta veidā.

Sacensības tiek organizētas 2016.gada 24.novembrī Koledžas sporta kompleksa Sporta spēļu zālē plkst. 17.00. Līdz tam komandu pārstāvju organizatoriskajā sanāksmē plkst.16:30 (Koledžas Sporta spēļu zālē), notiks izloze sacensību dalībnieku dalībai sacensību otrajā kārtā.

Sacensības tuvcīņā notiks individuālajā un komandu vērtējumā, komandas sastāvs – neierobežots dalībnieku skaits no katras grupas.

Tuvcīņas sacensības norisināsies divās etapos, pirmajā kārtā dalībnieki demonstrēs aizturēšanas paņēmienus. Par katru nodemonstrēto paņēmienu dalībnieks tiks vērtēts pēc 10 punktu skalas. Sievietes un vīrieši sacentīsies atsevišķā konkurencē. Dalībnieki tiks iedalīti divās svara kategorijās: līdz 75kg un virs 75kg.

Otrajā kārtā piedalīsies tikai komandu pārstāvji – vīrieši, un tā norisināsies pēc starptautiskiem Karatē sacensību noteikumiem.

 

Pielikumā – tuvcīņas sacensību nolikums

 

Valsts policijas koledžas

Sporta katedra      

 

 

2016.gada 21.novembrī