b-1.jpg b-2.jpg b-3.jpg b-4.jpg b-5.jpg b-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Valsts policijas koledžas darbinieks izcīna 2.vietu starptautiskās dienesta suņu sacensībās 2016. gada 17. oktobris

2016.gada 4.-6.oktobrī Lietuvā, Viļņā notika Lietuvas policijas Kriminālistikas centra organizētās starptautiskās dienesta suņu sacensības. Latvijas Valsts policijas komandu pārstāvēja Valsts policijas koledžas Kinoloģijas nodaļas personāla apmācības speciālists Guntis Strazdiņš ar dienesta suni Endi un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas inspektore, leitnante Agnese Petrusēviča ar dienesta suni Drago.
Sacensības sastāvēja no piecām disciplīnām: pēdu dzīšana pilsētas apstākļos, priekšmetu meklēšana, personu meklēšana, personas aizturēšana un dienesta suņa paklausība. Lietuvas policijas organizētās sacensības ar to ir interesantas, ka katru reizi uzdevumi mainās un iepriekš dalībniekiem nav zināmi. Tāpēc nav iespējas sagatavoties konkrētam uzdevumam, kā tas ir sporta suņu sacensībās. Kā piemēram, šoreiz personas aizturēšanas specializācijā viens no trim uzdevumiem bija aizturēt personu uz ēkas 2.stāva balkona.
21 dalībnieka konkurencē no Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, augsto 2.vietu izcīnīja Valsts policijas koledžas Kinoloģijas nodaļas personāla apmācības speciālists Guntis Strazdiņš ar dienesta suni Endi (aizsardzības disciplīnā 1.vieta, priekšmetu meklēšanā 2.vieta). Pirmo reizi startējot sacensībās augsto 4.vietu ieguva Agnese Petruseviča ar dienesta suni Drago (personu meklēšanas disciplīnā 3.vieta, priekšmetu meklēšanā 3.vieta).
G.Strazdiņa ar dienesta suni Endi un A.Petrusevičas ar dienesta suni Drago sasniegtais rezultāts parāda, ka Latvijas Valsts policijas koledža un Latvijas Valsts policija ir konkurētspējīga ne tikai starp Latvijas, bet arī kaimiņvalstu dienestiem kinoloģijas jomā. Tas rada gandarījumu un stimulu turpmākiem sasniegumiem sacensībās, un ikdienas darba pienākumu pildīšanā.
Vairāk fotogrāfijas: skatīt šeit >>> 

Informāciju sagatavoja:
Valsts policijas koledžas
Kinoloģijas nodaļa