b-1.jpg b-2.jpg b-3.jpg b-4.jpg b-5.jpg b-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Valsts policijas koledža pārstāv Valsts policiju militārā parādē 2016.gada 4.maijā Krāslavā 2016. gada 16. maijs

 

2016.gada 4.maijā Valsts policijas koledža piedalījās ikgadējā militārajā svētku parādē par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26.gadadienai.
Šogad 4.maijā Bruņoto spēku dienas pasākums norisinājās Krāslavā. Brīvības svētki tika atklāti ar rīta dievkalpojumu Sv.Ludviga Romas katoļu baznīcā, savukārt, plkst.11:00 Krāslavas pilsētas centrā norisinājās ikgadējā Bruņoto spēku vienību un tehnikas parāde, kuru vēroja vairāk nekā 4000 skatītāji. Nākamgad par pasākuma norises vietu tikusi izvēlēta Liepāja.
Parādi komandēja 2.Zemessardzes novada komandieris pulkvežleitnants Ervīns Kopeika, bet pieņēma Valsts Bruņoto spēku augstākais vadonis - Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.
Parādes priekšgalā Latvijas armijas karogu nesa Zemessardzes 35.nodrošinājuma bataljona karoga vads. Ierindā soļoja 2.Zemessardzes novada štāba, 25., 32., 55. un 56.kājnieku, 34.artilērijas, 31.aizsardzībai no masu iznīcināšanas ieročiem un 35.nodrošinājuma bataljona, Štāba bataljona, Mācību vadības pavēlniecības un Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Sauszemes spēku kājnieku brigādes, Ādažos izvietotās ASV 2.kavalērijas pulka karoga vads, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta un Civilās aizsardzības koledžas, kā arī Jaunsardzes vienības.
Valsts policijas koledžas vienību vadīja Valsts policijas koledžas Kadetu nodaļas vadītājs majors Māris Liepa. Valsts policijas karogu nesa kaprālis Kaspars Vīksna, asistenti kaprālis Rolands Klušs un kaprālis Rihards Gerhards.
Parādē piedalījās arī vairāk nekā 50 Latvijas un ASV bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehnikas vienību. Pārlidojumu virs parādes norises vietas veica Bruņoto spēku un Valsts robežsardzes helikopteri, kā arī Lielbritānijas Karaliskie gaisa spēki ar iznīcinātājiem "Eurofighter Typhoon”. Par parādes muzikālo noformējumu rūpējās Bruņoto spēku orķestris.

Fotogalerija >>>