b-1.jpg b-2.jpg b-3.jpg b-4.jpg b-5.jpg b-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Valsts policijas koledžas studējošo dalība Lejassaksijas policijas akadēmijas 4. Starptautiskajā studiju kursā policijas studentiem/kadetiem Hannoverē – Mindenē. 2016. gada 25. aprīlis

Valsts policijas koledžas Kadetu nodaļas kadeti pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Policijas darbs” studējošie: kaprāle Vivita Zimba, kaprālis Atis Padoms, no 2016.gada 4.aprīļa līdz 15.aprīlim atradās dienesta komandējumā Hannoverē-Mindenē (Vācijā), lai piedalītos Lejassaksijas policijas akadēmijas ceturtajā starptautiskajā studiju kursā.

Mācībās piedalījās 20 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī Norvēģijas, Ungārijas, Rumānijas, Čehijas. Lai labāk iepazītu un saprastu šo valstu policijas organizāciju, struktūru, darbību, visiem 20 dalībniekiem bija jāprezentē savas Valsts policijas darba organizācija. 

Studiju kursa laikā kadetiem bija iespēja iepazīties ar Lejassaksijas policijas darba organizāciju, uzzināt par kultūru dažādās valstīs un tās ietekmi policijas darbā, iepazīties ar Eiropas tiesībām, uzzināt par izmeklēšanas darbu Vācijā, iepazīties ar “Olaf” un “Frontex” darbību, uzzināt par policijas miera uzturēšanas misijām, kā arī iepazīties ar dokumentu pārbaudi Vācijā - eksperta darbs.

Praktisko treniņu ietvaros kadetiem bija iespēja piedalīties Sporta nodarbībās, kurās tika veikti izturības, veiklības un koordinācijas vingrinājumi, iepazīšanās ar Gotingenas kinoloģijas nodaļu, papildinātas praktiskās iemaņas par tuvcīņas elementiem – uzbrukuma atvairīšanu un metienu tehniku, kā arī strādāšana pastiprināta stresa apstākļos, kad notiek konfliktu atrisināšana, kas rodas, apturot transportlīdzekli (praktiskie uzdevumi, lomu spēles). Lielisks treniņš, kura laikā kadetiem bija jāparāda un jāapgūst dažādas tehnikas, kas nepieciešamas, strādājot komandā, bija šķēršļu pārvarēšana „Piedzīvojumu dārzā”. Praktisko treniņu ietvaros bija ievads šaušanas taktikā: iepazīstināšana ar šaujamieroča „P2000” uzbūvi un prasmi to pielietot, praktiskā šaušana šautuvē - šaušana pa mērķiem no dažādiem attālumiem un no dažādām pozīcijām.

Mācību ietvaru laikā bija tikšanās ar Lejassaksijas policijas akadēmijas direktoru, ekskursija uz Mindenes policijas iecirkni, iepazīšanās ar tā darba organizāciju, kā arī ievērojamu vietu apskatīšana Hannoveres Mindenes apkārtnē.

15.aprīlī,kursa noslēguma dienā, kadeti saņēma sertifikātu par dalību Lejassaksijas policijas akadēmijas ceturtajā starptautiskajā studiju kursā.

Piedaloties šajās mācībās kadetiem bija izcila iespēja iepazīties ar Lejassaksijas policijas darba organizāciju un salīdzināt to ar dalībvalstu policijas darba organizāciju, kā arī papildināt savas zināšanas dažādās jomās par policijas darbu.

Fotogalerija >>>