e-1.jpg e-2.jpg e-3.jpg e-4.jpg e-5.jpg e-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Valsts policijas koledžas komanda trešo gadu pēc kārtas izcīna uzvaru Valsts policijas Spartakiādes sacensībās basketbolā 2016. gada 5. aprīlis

Pagājušās nedēļas nogalē Daugavpils Olimpiskajā sporta centrā norisinājās Valsts policijas 2016.gada Spartakiādes sacensības basketbolā vīriešiem.

Saskaņā ar sacensību nolikumu un atbilstoši 2015.gada rezultātiem, komandas bija sadalītas divās grupās. A grupā sacentās komandas, kuru struktūrvienības vairāk vai mazāk bāzējas Rīgā un tās apkārtnē – Rīgas reģiona pārvaldes, Centrālā aparāta un Valsts policijas koledžas labākie basketbolisti. Savukārt B grupā spēkus samēroja izlases komandas no Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales reģionu pārvaldēm. Spēļu laiki bija noteikti 2x10 minūtes, pēdējā minūte tīrais laiks.

Tā kā A grupā startēja tikai 3 komandas, tad praktiski uzvara vienā no divām spēlēm varēja būt kā ceļvedis uz pusfinālu. Pirmajā mačā uz laukuma devās Rīgas RP un Centrālā aparāta komandas. Lai gan spēle ritēja punkts punktā, noslēgumā tomēr precīzāki un aukstasinīgāki izrādījās rīdzinieki, kuri guva panākumu 22:15.

Otro spēli Centrālā aparāta komandai bija jāuzvar, lai tiktu pusfinālā. Sāka viņi apņēmīgi, praktiski visu pirmo puslaiku atrodoties nelielā, bet tomēr vadībā. Tomēr spēki pamazām sāka izsīkt (otrā spēle pēc kārtas), turklāt arī Koledžas komanda beidzot sāka „ieskrieties” un demonstrēt to sniegumu, kādu ierasts redzēt un rezultāts pamazām, bet konstanti auga par labu studentiem. Rezultātā Koledžai itin pārliecinoša uzvara 31:15.

Pasteidzoties notikumiem priekšā jāsaka, ka Koledžas komanda visa turnīra gaitā demonstrēja ātru un skatāmu basketbolu, turklāt pirmā piecinieka sabalansētais sastāvs (Dins Rūdolfs Dancis, Nauris Kapteinis, Kristaps Horeliks, Uģis Ķiņķeris un Roberts Zvejnieks) ļāva saspēli veidot gan ātri pārvietojot bumbu pa perimetru, gan iespēlējot uz centru, gan variējot tālos metienus mijiedarbībā ar pustālajiem un nodrošinot spiedienu uz groza apakšu. Turklāt katrs no spēlētājiem vajadzīgajā brīdi un vietā droši uzņēmās iniciatīvu, tādējādi radot problēmas pretinieku komandām.

Trešais mačs starp Rīgas RP un Koledžu jau izšķīra to, kura komanda apakšgrupā būs pirmajā vietā, lai pusfinālā sacenstos ar B grupas otro labāko komandu. Jāsaka, ka studenti sāka graujoši, pirmajās minūtēs ar ātriem un precīziem uzbrukumiem, lielisku pāreju pretuzbrukumos panākot 12:0 un pilnībā dominējot laukumā. Turklāt aktīvi nospēlējot aizsardzībā, studenti nedeva iespēju rīdziniekiem izbrīvēt vieglus metienus, papildus tam vairākkārt pārtverot bumbas, kā arī tās „nočiepjot”, reizēm pragmatiski spēlējošajiem pretiniekiem. Pēc šāda sākuma Rīgas RP basketbolisti tā arī nespēja atgūties, ciešot smagu sakāvi 4:38.

B grupā teicamu sniegumu nodemonstrēja Kurzemes RP basketbolisti, kuri spēja izcīnīt uzvaras visās trijās spēlēs, tā pa īstam pacīkstoties tikai ar Zemgales RP komandu. Otrajā vietā spēja ierindoties pagājušā gada finālisti Latgales RP basketbolisti, kuri „grūtā cīņā” par tikšanu pusfinālā spēja pieveikt tos pašus zemgaliešus – 39:34.

Abi pusfināli izvērtās sportiskā ziņā līdzīgi, sākotnēji sāncenšiem līdzvērtīgi paspēkojoties un pamīšus gūstot punktus te pie viena te pie otra groza. Tomēr pamazām katrā spēlē iezīmējās favorīti – pirmajā pusfinālā Koledžas komanda, bet otrajā Kurzemes RP basketbolisti. Rezultātā šīm komandām pārliecinošas uzvaras Koledža – Latgales RP 43:27, bet Kurzemes RP – Rīgas RP 46:26.

Spēlē par 5.vietu starp Centrālā aparāta un Zemgales RP komandām saspringtā un interesantā „duelī” vairāk spēka bija saglabājuši CA basketbolisti, izcīnot uzvaru 24:19.

Savukārt „mazajā finālā”, jeb spēlē par 3.vietu mačs iesākās ar abpusējiem uzbrukumiem un salīdzinoši vienkāršu spēli. Aktīvāki izskatījās rīdzinieki un pamazām tas atspoguļojās arī rezultātā, turklāt Latgales RP komandas spēlētāji sāka sasteigt metienus, spēlēt vairāk individuāli, tādējādi zaudējot spēles pavedienu un beigās arī spēli. Rīgas RP uzvara 27:14 un izcīnīta 3.vieta!

Fināls iesākās ar ātriem uzbrukumiem, nedaudz sasteigtiem metieniem, taču ļoti skatāmu basketbolu. Kurzemnieki brīdi pa brīdim izmantoja savu „trumpi” – ātrajos pretuzbrukumos gūstot vairākus vieglos grozus, taču kadeti pamazām spēja šos taktiskos manevrus „nodzēst” un uzspiest savu spēli, variējot uzbrukuma virzienus un gūstot gan trīnīšus, gan divpunktniekus ar bumbas iespēli uz centru. Lēnām rezultāts auga Koledžas labā ik pa brīdim sasniedzot 7 – 8 punktus. Taču atlika kadetiem kaut nedaudz atslābināties, kā pieredzējušie Kurzemes RP basketbolisti nekavējoties samazināja rezultāta starpību pat līdz -3 punktiem, kas basketbolā praktiski nozīmē tikai viena metiena tiesu.

Tomēr vairāk spēka izrādījās jaunajiem policistiem, kuri spēles galotni nospēlēja mobili un precīzi, rezultātā izcīnot uzvaru 35:21 un triumfējot visā turnīrā!!!

 

Valsts policijas koledžas komandas sastāvs: Uģis Ķiņķeris, Dins Rūdolfs Dancis, Roberts Zvejnieks, Kristaps Horeliks, Nauris Kapteinis, Pēteris Daukšis, Mārtiņš Rupeiks un Renalds Safonovs.

 

VALSTS POLICIJAS SPARTAKIĀDES

BASKETBOLA SACENSĪBU REZULTĀTI 

Daugavpils, 2016.gada 1.aprīlis

 

“A” grupa

Nr.

Komanda

1

2

3

Punkti

Attiecība

Vieta

1.

VP Koledža

 

38 : 4

31 : 15

4

69 : 19

1

2.

VP Rīgas RP

4 : 38

 

22 : 15

2

26 : 53

2

3.

Valsts PCA

15 : 31

15 : 22

 

0

30 : 53

3

 

“B” grupa

Nr.

Komanda

1

2

3

4

Punkti

Attiecība

Vieta

1.

VP Latgales RP

 

14 : 38

39 : 34

40 : 16

4

93 : 88

2

2.

VP Kurzemes RP

38 : 14

 

27 : 20

46 : 25

6

111 : 59

1

3.

VP Zemgales RP

34 : 39

20 : 27

 

31 : 31

1

85 : 97

3

4.

VP Vidzemes RP

16 : 40

25 : 46

31 : 31

 

1

72 : 117

4 (7)

 

 

Izslēgšanas spēles (par vietām)

Nr.

Komandas

Rezultāts

1.

Par 1.-4.vietu VP Koledža – VP Latgales RP

43 : 27

2.

Par 1.-4.vietu VP Kurzemes RP – VP Rīgas RP

46 : 26

3.

Par 5.vietu Valsts PCA – VP Zemgales RP

24 : 19

4.

Par 3.vietu VP Rīgas RP – VP Latgales RP

27 : 14

5.

Par 1.vietu VP Koledža – VP Kurzemes RP

35 : 21