f-1.jpg f-2.jpg f-3.jpg f-4.jpg f-5.jpg f-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs
 

Arhīvs

Andrejs Maslovs izcīna sudraba medaļu Jiu Jitsu sacensībās Rome Open 2016. gada 5. aprīlis

Pagājušās brīvdienās Itālijas galvaspilsētā Romā norisinājās Rome Open Starptautiskais čempionāts Brazīlijas Jiu Jitsu IBJJF (International Brazilian Jiu Jitsu federation), kurā piedalījās sportisti no dažādām pasaules valstīm. Šajās sacensībās Latviju pārstāvēja arī Valsts policijas koledžas Sporta katedras personāla apmācības speciālists Andrejs Maslovs (svara kategorija līdz 82,3 kg).

Pirmajā cīņā Andrejs tikās ar Turcijas sportistu. Cīņas gaitā, pielietojot pret pretinieku sāpju paņēmienu rokai, tika gūta salīdzinoši viegla uzvara.  Otrā cīņa jau izvērtās krietni grūtāka un dramatiskāka. Praktiski visa „dueļa” laikā pretinieks no Rumānijas bija priekšā ar lielāku punktu pārsvaru, tomēr cīņas beigās Andrejs, nodemonstrējot lielisku tehnisko elementu pārvaldīšanu, spēja izkārtot labvēlīgu pozīciju žņaugšanas paņēmiena „trīsstūris” (žņaugšana notiek ar kājām) izpildīšanai un to pielietojot gūt tīro uzvaru pirms cīņas laika beigām. Uzvara šajā cīņā Andrejam nodrošināja iekļūšanu sacensību finālā.

Cīņā par zelta medaļu Andrejam pretī stājās sāncensis no Itālijas. Pamatlaikā sportisti cīnījās līdzvērtīgi, nepieļaujot kļūdas, kā arī negūstot punktus. Šādās situācijās, saskaņā ar sacensību noteikumiem, uzvarētāju nosaka tiesneši. Šoreiz tiesnešu kolēģija bija labvēlīgāka mājinieku sportistam no Itālijas, atdodot uzvaru viņam, bet Andrejam atvēlot sudraba medaļu.

Apsveicam Andreju Maslovu ar lielisko sasniegumu un novēlam veiksmi turpmākajās sacensībās!!!

           Brazīļu Džiu Džitsu – ir kaujas māksla un starptautiska sporta cīņa, kuras pamatā ir cīņa parterī, kā arī sāpju paņēmieni un žņaugšanas paņēmieni. Atšķirībā no citiem cīņas veidiem cīkstoņi pie pirmās izdevības cenšas nogāzt pretinieku zemē, un tieši tur norit galvenās darbības. Cīņas laikā nepietiek ar veiksmīgu metienu, pretinieka nolikšanu uz lāpstiņām vai noturēšanu uz grīdas. Nepieciešams panākt, lai pretinieks padodas pēc tam, kad ir satverts žņaugšanas vai sāpju paņēmienā.

Foto galerija >>>