Sākums   > Aktualitātes   > Arhīvs

Arhīvs

Sporta katedras docente Aldona Homiča izcīna zelta medaļu Latvijas čempionātā galda tenisā dubultspēlēs un 2.vietu individuālajā vērtējumā 2016. gada 22. marts

Pagājušajās brīvdienās Kuldīgas novada sporta skolas sporta hallē norisinājās 2016.gada Latvijas čempionāta finālsacensības galda tenisā, kurās piedalījās 52 spēlētāji no visas Latvijas.

Sacensībās startēja arī Valsts policijas koledžas Sporta katedras docente Aldona Homiča, kura piedalījās gan vienspēlē, gan dubultspēlē.

Vienspēļu ceturtdaļfinālā A.Homiča pārliecinoši ar rezultātu pa setiem 4 – 0 (4,8,1,4) pārspēja sāncensi no Preiļiem. Pusfinālā pretim stājās „SSB Jūrmala” pārstāve Ieva Vēja, kura Latvijas reitingā ieņem augsto devīto vietu. Arī šī spēle nesagādāja lielas problēmas, lai gan nācās piekāpties vienā no 5 setiem. Rezultātā uzvara 4 – 1 (2,-8,4,11,6) un izcīnīta vieta finālā.

Finālā bija jāspēkojas ar trīskārtējo Latvijas čempioni Artu Vīnerti. A.Homiča spēli sāka pārliecinoši „paņemot” pirmo setu. Diemžēl nākamie trīs seti izvērtās ne tik veiksmīgi un bija jāatzīst titulētās pārstāves pārākums.  Piektajā setā A.Homiča spēja izrādīt labu pretestību, spēle ritēja punkts punktā, un tikai seta pagarinājumā pieļautā kļūda pie labas izspēles neļāva gūt uzvaru un maču pagarināt vēl vismaz uz vienu setu. Sāpīgs zaudējums spēlē, taču kopvērtējumā teicams sniegums un izcīnīta sudraba medaļa!!! Turklāt teicams kāpums, salīdzinot ar 2015.gada sezonu, no 7 vietas līdz sudraba kaluma medaļām!!!

Sieviešu dubultspēlē A.Homiča startēja pārī ar vienu no labākajām Latvijas galda tenisistēm un pašreizējo Latvijas galda tenisa federācijas ģenerālsekretāri Inu Jozepsoni.

Salīdzinoši viegla spēle ceturtdaļfinālā tika uzvarēta ar rezultātu 3:0. Pusfinālā jau pretim stājās „nopietnākas” sāncenses, kuras individuāli Latvijas reitingā ieņem vietas otrajā desmitniekā. Pirmajā setā nācās atzīt pretinieču pārākumu, taču tad viss tika „salikts pa plauktiņiem”, pārliecinoši aizvadīti un uzvarēti trīs seti un vieta finālā.

Fināls izvērtās gana intriģējošs, turklāt galda otrajā pusē pretim stājās tikko individuālajā vērtējumā zelta medaļu izcīnījusī A.Vīnerte, kā arī teicami spēlējošā O.Kartuzova. Tāpat kā pusfinālā, arī šajā spēlē tika zaudēts pirmais sets. Taču sportistes spēja sakārtot sadarbību, uzvarēt nākamos trīs setus un gavilēt čempionāta kopvērtējumā!!!

Apsveicam Aldonu Homiču ar lielisko sasniegumu un novēlam veiksmi turpmākajās sacensībās!!!