d-1.jpg d-2.jpg d-3.jpg d-4.jpg d-5.jpg d-6.jpg
Sākums   >
 

 

Kadetu pieredze kursā “Policing across borders” 2021. gada 11. maijs

No 2021.gada 26.aprīļa līdz 2021.gada 30.aprīlim Valsts policijas koledžas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas “Policijas darbs” kadetes Beāta Skuja un Zana Bērziņa piedalījās Lejassaksijas policijas akadēmijas rīkotajā  kursā “Policing across borders”.

 Attālinātā kursa nedēļā viņas iepazīnās ar 50 cilvēkiem no 17 dažādām valstīm (Kosovas, Katalonijas, Lielbritānijas, Igaunijas, Slovākijas, Mali, Polijas u.c.) Katra no dalībvalstīm iepazīstināja ar savām studijām koledžā, kā arī par savas valsts policiju kopumā. Viņām bija iespēja iepazīties ar policijas akadēmijas strukūru, tās misiju un galvenajiem uzdevumiem, kā arī ar prasībām, lai iestātos katrā no akadēmijām. Katru dienu bija dažādas lekcijas,  kā piemēram, ceļu satiksmes drošība Vācijā, kibernoziegumi un to novēršana, dokumentu apskate un viltotu dokumentu atklāšana, terorakti Vācijā - kā tie ietekmē iedzīvotājus un policijas darbiniekus, kā arī tika rādīts policijas darbinieku ekipējums, kāds ir katrā valstī.

Lejassaksijas policijas akadēmijas lektori demonstrēja praktiskās nodarbības šaušanā, parādīja ieročus, ekipējumu un pastāstīja par dažādām taktiskām darbībām, kā arī bija iespēja virtuāli apmeklēt Lejassaksijas policijas akadēmiju. Visinteresantākais kadetēm likās tas, ka katrai no policijas skolām ir kaut kas īpašs un savādāks, kā piemēram Vācijas policijas akadēmijā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas - virtuālās realitātes brilles, attēlojot visdažādākās bīstamās situācijās policijas darbā. Igaunijas policijas koledžā likās interesants tas, ka viss ir apvienots vienā ēkā - sporta zāle, lekciju telpas, ēdināšanas zona, ekspertu telpas, operatīvās vadības telpas, kā arī izolatori, kur students mācās un pilnveidojas.

Pēc lekcijām bija iespēja piedalīties spēļu vakaros, kur kopā ar citu valstu studentiem bija iespēja sadarboties komandās un jauki pavadīt vakaru. Kadete Zanda Bērziņa saka: ,,Man tiešām bija liels prieks un gods pārstāvēt Valsts policijas koledžu šajā starptautiskajā konforencē, jo ieguvu vērtīgas zināšanas, kā arī uzlaboju savas angļu valodas prasmes. Es ieteiktu ikvienam kadetam, kas studē Valsts policijas koledžā piedalīties šadās konferencēs, ja tas ir iespējams, jo tu ne tikai iegūsi jaunas zināšanas, bet arī jaunus draugus un labu komunikāciju ar pārējiem studentiem un lektoriem.” Savukārt Beāta Skuja stāsta: ,,Tas likās ļoti interesanti, jo Latvija šādus projektus nepiekopj. Projekta mērķis ir piesaistīt studentus, lai pētītu  neatklātās lietas, lasītu, analizētu, lai tie spētu sameklēt jaunus pavedienus, pēdas. Kopumā šis projekts bija ļoti interesants, visnotaļ izglītojošs, pieredze ar ko dalījās Eiropas valstu kolēģi būs atmiņā paliekoša.”