f-1.jpg f-2.jpg f-3.jpg f-4.jpg f-5.jpg f-6.jpg
Sākums   >
 

Seminārs "Riska izvērtēšanas un vadības process vardarbības ģimenē gadījumos" 2019. gada 29. novembris

2019.gada 29.novembrī, Valsts policijas koledžā notika seminārs "Riska izvērtēšanas un vadības process vardarbības ģimenē gadījumos", kurš tika organizēts sadarbībā Labklājības ministriju un Zviedrijas vēstniecības Latvijā atbalstu. Semināru vadīja pētnieki/kriminologi no Orebro Universitātes Zviedrijā – Sussane Strand un Joakim Petersson.

Seminārs tika veltīts ļoti aktuālai tēmai – riska izvērtēšanai un vadības procesam vardarbības ģimenē gadījumos. Patlaban Latvijā ir mehānismi, lai nodrošinātu tūlītēju drošību no vardarbības ģimenē cietušajam - policijas lēmums par nošķiršanu un tiesas lēmums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Tomēr vienlīdz svarīgi ir pasargāt cietušo no atkārtotas vardarbības. Riska izvērtēšanas metodes palīdz identificēt augsta riska vardarbības gadījumus, izstrādāt risku vadības plānu un īstenot to sadarbībā ar citām iestādēm. Tādejādi ir iespējams samazināt slepkavību skaitu ģimenēs.

Latvijā vēl tikai sāk apzināt iespējas ieviest uz riska novērtēšanu balstītus instrumentus, savukārt Zviedrijā policisti šādu stratēģiju pielieto jau gadiem ilgi.

Semināru apmeklēja vairāk nekā 40 Valsts policijas un Valsts policijas koledžas amatpersonas un darbinieki, kuriem semināra laikā bija iespēja iegūt vērtīgu informācija, kas varētu noderēt turpmākajā darbā.