b-1.jpg b-2.jpg b-3.jpg b-4.jpg b-5.jpg b-6.jpg
Sākums   >
 

Koledžas kadeti iegūst 2. vietu militārajā pasākumā "Kadetu taka 2019" 2019. gada 10. aprīlis

No 6.aprīļa līdz 7.aprīlim Valsts policijas koledžas (turpmāk - VPK) 1.līmeņa kadeti - Sabīne Savicka (23K), Rinalds Ķimenis (23K), Ģirts Dubins (23K), Česlavs Rakovskis (22K), Alise Petrika (2IK), Laura-Elīna Pērkona (2IK), piedalījās Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (turpmāk - LNAA) rīkotajā militārajā pasākumā “Kadetu taka 2019" un izcīnīja godalgotu 2.vietu, atpaliekot no pirmās vietas par punktu.

Jaunieši ar visu sirdi piedalījās katrā no kontrolpunktiem, ko bija sarūpējuši LNAA kadeti. Primārais viņiem bija komandas gars, saliedētība, rūpes vienam par otru, neatlaidība. Tieši šīs īpašības viņiem palīdzēja nepadoties un izpildīt katru uzdevumu ar maksimālu atdevi. Liels atbalsts bija no komandas kuratora, kas no visas komandas prasīja lielu atdevi, bija stingrs, ļāva pašiem sevi pierādīt.

Īsumā par kontrolpunktiem:

Pirmajā dienā jaunieši ieradās LNAA teritorijā plkst.8:30 un apguva praktiskās mācības, kuras bija nepieciešamas trasē - "Uguns un kustība" ienaidnieka neitralizēšanai, pirmā neatliekamā medicīniskā palīdzība, grupas taktika ar ieročiem un pārvietošanās veidus. Pēc tam pasākums turpinājās Ādažu poligonā, kur VPK kadeti uzsāka cīņu par Ceļojošo kausu.

Ar kartes palīdzību kadeti meklēja kontrolpunktus, kuri bija izvietoti Ādažu poligona mežā apmēram 50 km garā distancē, kur atradās pretinieka karaspēks "Murīniuss". Kad tika saņemts starta signāls, komanda „VPK" ar visām smagajām ceļa somām devās uz pirmo kontrolpunktu, kopā ar pavadošo kuratoru no LNAA, kurš atbalstīja viņus visa pasākuma gaitā gan morāli, gan fiziski.

Pirmajā kontrolpunktā kadetiem bija uzdevums atbrīvot kuratoru, kurš tika turēts gūstā, un viņu apsargāja „Murīniuss" kareivis. Kadetiem tika dota stunda, lai atbrīvotu savu kuratoru. Izplānojot taktiku, komanda devās glābt kuratoru un to paveica ātri un bez aizķeršanās. Komanda nolēma dalīties, proti, divi no komandas biedriem devās pa labi - Sabīne Savicka Ģirts Dubins, pa kresi, lai atbrīvotu kuratoru Česlavs Rakovskis un Alise Petrika, Laura-Elīna Pērkona ar Rinaldu Ķimeni palika pie ekipējuma, lai to apsargātu un novērstu “Muriniuss” kareivja uzmanību. Tikmēr, izmantojot iespēju, Česlavs Rakovskis ļoti ātri un operatīvi atbrīvoja kuratoru.

Ierodoties trases otrajā kontrolpunktā, kadetiem bija 5 minūšu pauze, kuras laikā viņi apsprieda par to, kas sagaida un, protams, ka izdarīs visu kā komanda ar augstāko atbildību. Uzdevums bija atbruņot uzbrucējus un iegūt informāciju, kas atrodas kastē. Šajā posmā par galveno tika nozīmēts Česlavs Rakovkis, kas izplānoja kā pārvietoties, lai varētu atbruņot pretinieku. Dodot komandas ar žestiem, devāmies viens aiz otra. Kad pretinieki atklāja uguni tika dota komanda “aizsegā". Taktiski veicot uzdevu tika iegūta kaste, kurā bija norāde uz nākošo kontrolpunktu. Bija dotas 5 minūtes laika, lai pamestu kontrolpunktu, jo netālu bija manāmi „Murīniuss" kaujinieki, kuri abu dienu garumā uzbruka, izsekoja un mēģināja nolaupīt komandas biedrus.

Ceļā uz trešo kontrolpunktu, apejot mīnu lauku, sākās apšaude, un “Murīniuss" kareivji negaidīti uzbruka un nolaupīja komandas kuratoru. Lai atgūtu kuratoru, komanda vienojās, ka iesaistīsies pārrunās ar “Murīniuss" kareivjiem, kas beidzās sekmīgi, ar kuratora atbrīvošanu.

Fotogaleriju var aplūkot šeit >>>