b-1.jpg b-2.jpg b-3.jpg b-4.jpg b-5.jpg b-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Seminārs "KIBERVIDES DROŠĪBAS PAMATPRINCIPI" 2019. gada 9. janvāris

Mūsdienu sabiedrība nav vairs iedomājama bez informācijas  un  komunikāciju  tehnoloģijām (IKT). IKT izmanto arvien plašāk, gan tiešā veidā iegūstot informāciju un to apstrādājot, gan rodot jaunus un plašai auditorijai pieejamus pašizpausmes veidus, izmantojot ērtus un daudzveidīgus savstarpējās saziņas rīkus un platformas un saņemot pakalpojumus. Ar katru dienu šī tēma tikai uzņem “apgriezienus” ikdienā ikvienam, tāpēc,-

Valsts policijas koledža organizē semināru par tēmu

 “KIBERVIDES DROŠĪBAS PAMATPRINCIPI.

Seminārs notiks 2019.gada 12.februārī, no plkst.11:00, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas telpās, Klinsonu zālē, Rīgā, Ezermalas iela 6/8. Aptuvenais semināra ilgums tiek paredzēts līdz 4 stundām.

 

Seminārs tiks dalīts sekojošajās tēmās:

 

  • "Kibernoziedznieki - viņu motivācija, taktika un paņēmieni";
  • "Kibervides apdraudējumu mazināšana - 10 kiberhigiēnas padomi".

             Semināru vadīs Apvienotās Karalistes Lankesteras Universitātes (Lancaster University) un Tallinas TalTech universitātes doktors un neatkarīgs kiberdrošības konsultants Adrians Veneibls (Adrian Venables).

Adrians Veneibls (Adrian Venables) dienējis Apvienotās Karalistes Jūras spēkos 24 gadus kā Komunikāciju, karalietu un izlūkošanas virsnieks. Atstājot regulāro dienestu, viņš iekļauts Jūras spēku rezervē kā Apvienotās Karalistes Aizsardzības akadēmijas Kiberaizsardzības skolas (Defence Cyber School of the Defence Academy of the UK) instruktors. Akadēmiskās izpētes darbu viņš veic strādājot Lankesteras Universitātē (Lancaster University) Apvienotajā Karalistē un TalTech universitātē Tallinā, tāpat strādā arī kā neatkarīgs kiberdrošības konsultants. Viņa izpētes darbs aptver kiberdraudu analīzi, kā arī kiberdraudu izmantošanu no valsts un citu organizāciju puses izlūkošanas, sabotāžas un diversijas operācijās, kas veido daļu no hibrīdkara elementiem. Būdams sertificēts informācijas sistēmu drošības speciālists un sertificēts informācijas tehnoloģiju pārvaldnieks viņam ir septiņi zinātniskie grādi datorzinībās un kiberdrošībā. Tāpat viņš ir biedrs Lielbritānijas sertificēto informācijas tehnoloģiju speciālistu biedrībā un inženierzinātņu tehnoloģiju biedrībā.

 

Iespēja piedalīties seminārā ir ikvienam Valsts policijas un Valsts policijas koledžas nodarbinātajam, kurš ikdienā  izmanto informācijas tehnoloģijas, iepriekš piesakot savu dalību (līdz 2019.gada 28.janvārim) nosūtot savu Vārdu, Uzvārdu, iestādes pārstāvniecību uz e-pastu: linda.jansone@koledza.vp.gov.lv.

 

Plašāku informācija par semināru var iegūt rakstot uz e-pastu: paligs@koledza.vp.gov.lv

vai zvanot pa telefonu 67146276 vai mob.tel.+371 29452292