d-1.jpg d-2.jpg d-3.jpg d-4.jpg d-5.jpg d-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Valsts policijas koledžas kadeti piedalās Spānija Nacionālās policijas skolas rīkotajā starptautiskajā pasākumā 2018. gada 7. novembris

No 21.-.27. Oktobrim Valsts policijas koledžas kadeti Zanda Jākobsone (21K) un Valdemārs Timofejevs (20K) piedalījās Spānijas Nacionālās policijas skolas rīkotajā starptautiskajā pasākumā. Pasākumā kopumā tika pārstāvētas 11 valstis- Latvija, Francija, Ķīna, Horvātija, Vācija, Itālija, Lietuva, Portugāle, Polija, Serbija un Spānija. Tā mērķis bija iepazīties ar katras valsts policijas modeli,katrai valstij prezentējot ar policiju saistītās mācību iestādes, smelties pieredzi un zināšanas no citu stāstītā un viņu darba metodēm, kā arī gūt jaunus draugus- kolēģus.

Tā kā pasākuma rīkotājvalsts bija Spānija, kadetiem tika sniegts plašs ieskats Spānijas policijas darbā, Spānijas policijas rīcībā esošajā bruņojumā, kā arī tajā, cik nozīmīga loma Spānijai ir starptautiskajā sadarbībā ar citām valstīm. Tā pat kadetiem bija iespēja redzēt Spānijas policijas darba organizāciju, apmeklēt Kārtības policijas galveno ēku Madridē un Tiesu medicīnas ekspertīzes centru.

Pasākuma ietvaros kadetiem tika sniegtas ļoti plašas gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas - kurss par terorisma izpausmēm Spānijā un pasaulē, kurss par kibernoziegumu tendencēm, praktiskā nodarbība- “Kā pareizi sniegt pirmo palīdzību uz ūdens”, praktiskais darbs ar Eiropas likumdošanas direktīvām, kā arī tuvcīņas nodarbība, kurā katra valsts apmainījās pieredzē ar dažādām pašaizsardzības metodēm.  

Zanda un Valdemārs jūtas gandarīti par iespēju prezentēt Valsts policijas koledžu un Valsts policijas darbības modeli. Šī nedēļa sniegusi milzīgu pieredzi un daudz noderīgas, līdz šim nezināmas zināšanas. “Šis bija neaizmirstams notikums, kas ļāvis paplašināt mūsu redzesloku, gūt jaunus draugus un nesis daudz lielisku emociju”, atzīst Zanda.

Fotogaleriju var aplūkot šeit >>>