d-1.jpg d-2.jpg d-3.jpg d-4.jpg d-5.jpg d-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

VP un IeM atklātais čempionāts Tuvcīņā! 2017. gada 11. decembris

2017.gada 8.decembrī IeM sporta un veselības centrā notika ikgadējais IeM atklātais čempionāts tuvcīņā. Jau tradicionāli šis čempionāts tiek rīkots ar mērķi popularizēt Tuvcīņas tehnikas apgūšanu IeM struktūrvienībās. Valsts policijas koledža VP Spartakiādes vērtējumā komandu ieskaitē izcīnīja 2.vietu!

Valsts policijas un IeM Tuvcīņas čempionātā dalību bija pieteikuši Valsts robežsardzes, VP Rīgas reģiona, VP Vidzemes reģiona, VP Latgales reģiona, Rīgas tehniskās universitātes, VP Koledžas komandas. Salīdzinot ar pagājušo gadu dalībnieku skaits ir pieaudzis par 20%.

Tuvcīņa ir viens no dinamiskākajiem ātrumspēka(tehniski sarežģītākajiem) sporta veidiem, kurā apvienoti tādi cīņas sporta veidi kā sambo, karatē-do, bokss, brīvā cīņa kā arī vairāku austrumu cīņu paveidi. Šim sporta veidam ir nepieciešama kustību precizitāte, ātrums un velēšanās to darīt un protams arī raksturs. Tuvcīņa ir viens no tiem sporta veidiem, kurā sportists var paļauties tikai uz sevi, uzdodot sev jautājumus:” vai pietiks tehniskā izpildījuma precizitāte, vai pietiks fiziskās kondīcijas” un smagākā cīņa pašam ar sevi, tas ir nenobīties no nezināmā!

Valsts policijas koledžas komandā startēja 25 kadeti no dažādām mācību grupām:

1.Rodrigo Kānītis 26AK, 2.Agris Galvanovskis 20K, 3.Jānis Jančenko 24AK, 4.Aigars Liepiņš 24AK, 5.Raimonds Konovalovs 24AK, 6.Vadims Jančevskis 27AK, 7.Maksims Grigorjevs 26AK, 8.Gints Baltaisbrencis 20K, 9.Romans Vasitenoks 20K, 10.Ilmārs Bidzāns 24AK, 11.Gatis Dzērve 27AK, 12.Raimonds Kalniņš 27AK, 13.Āris Kaļva 28AK, 14.Arvis Vilcāns 23AK, 15.Ģirts Finkenšteins 27AK, 16.Aleksandrs Rovinskis 27AK, 17.Didzis Jepers 25AK, 18.Edgars Jansons 27AK, 19.Česlavs Rakovskis 25AK, 20.Rihards Ozols 25AK, 21.Kaspars Vīksna 18K.

 

VPK sieviešu komandā startēja:

1.Maira Kļečetņikova 27AK, 2.Diāna Ogaņane 27AK, 3.Sabīne Savicka 28AK, 4.Sabīne Bērziņa  26AK, 5.Agnese Valdmane – (VPK neklātienes gr.).

Tuvcīņas sacensības notika divās kārtās.Vīriešu grupa tika sadalītas dažādās svara kategorijās. Pirmā kārta(sievietes un vīrieši) speciālo cīņas paņēmienu un aizturēšanas elementu tehniskas demonstrēšana, kuros, dalībniekam pēc tiesnešu vērtējuma jāiegūst vairāk kā 70 punkti. Otrā kārtā (izlozes kārtībā) piedalās sparinga cīņās pēc WKF (pasaules karatē-do federācijas) noteikumiem.

VPK kadeti parādīja diezgan labus rezultātus. Vairāki kadeti kvalificējās otrajā kārtā un piedalījās spraigās sparinga cīņās Sparinga cīņas izvērtās emocionāli un fiziski nogurdinošas, jo bieži kadetiem pretinieks bija pieredzējušāks ar lielāku sacensību pieredzi, drosmi un pārliecību. Izvērtējot VP koledžas arodizglītības programmas kadetu parādītos rezultātus varam secināt, ka sagatavošanās laiks ir nepietiekams, lai parādītu izcilus rezultātus, ko pretēji tam pierādīja koledžas grupu kadeti .

Labākie rezultāti:

  • Agris Galvanovskis 20K - 1.vieta kopvērtējumā.
  • Gints Baltaisbrencis 20K.
  • Romans Vasitenoks 20K.
  • Kaspars Vīksna 18K.
  • Agnese Valdmane (VPK neklātiene) – 1. vieta kopvērtējumā

 

Atzīmējams, ka šie kadeti parādīja izcilus rezultātus gan speciālo cīņas paņēmienu un aizturēšanas elementu demonstrējumos un sparinga cīņās, ieguva godalgotās vietas. Gribētos vēl īpaši atzīmēt Arodizglītības programmas grupas kadetus:

  • Rodrigo Kānītis 26AK 4. vieta kopvērtējumā.
  • Arvis Vilcāns 23AK - 2. vieta kopvērtējumā.
  • Sabīne Bērziņa 26AK. – 2. vieta kopvērtējumā.

Sporta katedra saka paldies visiem kadetiem, kas atrada savu brīvo laiku treniņiem un veiksmīgi startēja šajās sacensībās! Galvenais, neapstāties pie sasniegtā un turpināt trenēties- lai, sevi profesionāli pilnveidotu!

Bildes >>>

Individuālie rezultāti >>>

Komandas rezultāti >>>

 

Informāciju sagatavoja:

VPK SK lektors

Ivars Urbāns