a-1.jpg a-2.jpg a-3.jpg a-4.jpg a-5.jpg a-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

VPK kadeti izcīna 1.vietu LNAA rīkotajā pasākumā “Kadetu taka 2017” 2017. gada 17. oktobris

No 14. - 15.oktobrim mūsu Valsts policijas koledžas (turpmāk - VPK) 1.līmeņa kadeti - Karolīna Matrosova (19K), Kristaps Račko (18K), Pēteris Daukšis (19K), Kaspars Sīlis (19K), Agris Galvanovskis (20K), Raimonds Tuls (20K) un Rihards Matrosovs (21K), piedalījās Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (turpmāk - LNAA) rīkotajā militārajā pasākumā “Kadetu taka 2017” un pirmo reizi VPK vēsturē izcīnija 1.vietu, kā arī mūsu kadets Pēteris Daukšis kļuva par labāko dalībnieku trasē “Kadetu taka 2017” kā izlūks pēc LNAA kopvērtējuma. 
Jaunieši ar visu sirdi piedalījās katrā no kontrolpunktiem, ko bija sarūpējuši LNAA kadeti un savu VPK grupu dēvēja par triecienvienību “Dzērvenīte”. Primārais viņiem bija komandas gars, saliedētība, rūpes vienam par otru, kā arī cieņa. Tieši šīs īpašības viņiem palīdzēja nepadoties un izpildīt katru uzdevumu ar maksimālu atdevi.
 
Īsumā par kontrolpunktiem: 
Pirmajā dienā jaunieši ieradās LNAA teritorijā plkst.6:30 un apguva praktiskās mācības, kuras bija nepieciešamas trasē - pūļa kontrole ar vairogiem, 1.medicīniskā palīdzība, grupas taktika ar ieročiem. Pēc tam pasākums turpinājās Ādažu poligonā, kur VPK kadeti uzsāka cīņu par Ceļojošo kausu. 
Ar kartes palīdzību jaunieši meklēja kontrolpunktus, kuri bija izvietoti Ādažu mežā 13 km garā distancē ar ierobežotu laika limitu. Kad tika saņemts starta signāls, triecienvienība “Dzērvenīte” ar visām smagajām ceļa somām devās uz pirmo kontrolpunktu kopā ar pavadošo kuratoru no LNAA 4.kursa dižkareivi S.Cinīti, kurš atbalstīja viņus visa pasākuma gaitā gan morāli, gan fiziski. 
Pirmajā kontrolpunktā jauniešiem bija uzdevums slepeni novērot objektu un pēc tam nodot visu nepieciešamo informāciju atbildīgajam. Triecienvienība “Dzērvenīte” nolēma dalīties, proti, divus no saviem biedriem sūtīt izlūkošanā - Pēteri Daukši un Kasparu Sīli, kamēr pārējie paliek drošā postenī.
Ierodoties trases otrajā kontrolpunktā, jauniešiem bija 15 minūšu pauze, kuras laikā viņi apsprieda par to, kas sagaida un, protams, ka izdarīs visu kā komanda ar augstāko atbildību. Uzdevums bija iziet mīnētu trasi, kurā bija jāizvairās un jāpiefiksē visas granātas un mīnas. Šajā trases posmā bija jāpārvietojas kolonnā un nedrīkstēja sarunāties. Visas norādes uz mīnu vai granātu tika veiktas ar acu skatieniem un žestiem, trases beigās kontrolpunkta pārstāvim nodeva informāciju par visu piefiksēto, un atbilde iepriecināja - tika saskatītas visas. 
Trešajā kontrolpunktā no helikoptera bija izkritušas svarīgas bildes, kurās bija norādīta informācija par pretiniekiem, viņu sabiedrotajiem, kā arī kara tehniku. Triecienvienības "Dzērvenīte" uzdevums bija pēc iespējas ātrāk, 500m rādiusā, atrast šīs bildes par pretiniekiem un sašķirot tās pēc attiecīgās valsts. Jaunieši skriet medībās pēc šīm bildēm varējā tikai pa vienam. Viņi izmantoja savu aso redzi un veiklību, lai tiktu galā ar šo uzdevumu.
Viens no radošākajiem distances posmiem trasē bija plosta uzbuvēšana, lai pārvietotu personas pāri upei. Kopīgiem spēkiem,ar taktisku izdomu un aktivitāti tika izveidots plosts no divām mucām un trim dēļiem, kurus sasēja un nostiprināja ar striķiem. Lai uzdevums būtu pilnvērtīgi izpildīts,divus komandas biedrus - Karolīnu un Raimondu, uzsēdināja uz plosta un pārvietoja tumsā no punkta A līdz punktam B. Tas prasīja lielu fizisku spēku, bet kopīgiem spēkiem to pieveica un nepadevās.
Runājot par pirmās dienas noslēdzošo punktu, Triecienvienībai “Dzērvenīte” bija jāsadalās divās daļās. Četri, kuri ies pirmo distanci ar lukturīšiem, un trīs, kuri ies fobiju trasi. Uzdevumu izpilde notiek vienlaicīgi un abām grupām vajag paspēt iziet abas trases 40 minūšu laikā. Fobiju trase bija atbilstoša savam nosaukumam - jauniešiem tika uzvilkta uz sejas maska, lai nebūtu iespēja neko saredzēt. Kontrolpunkta vadītāji jauniešus biedēja ar visādiem trokšņiem, veda cauri brikšņiem, kokiem un tad līdz punktam, ko dēvē par “bedri”. Šis punkts nebija vienkāršs - bija guļus jāšļūc uz priekšu cauri ļoti šaurai, līkločainai ejai. Kamēr pirmie gāja Fobiju trasi, otra grupa skrēja šķēršķu trasi. Pēc šo punktu izpildes sadalītās grupas samainījās savā starpā.
Otrajā dienā triecienvienība “Dzērvenīte” tika uzmodināta jau pašā rīta agrumā un devās uz pirmo kontrolpunktu - “Uguns un kustība”. Uzdevums bija izlūkot pretinieku posteni un pēc tam taktiski likvidēt to. Jaunieši kā izlūku izvirzīja komandieri Pēteri, kurš devās izlūkot pretinieka posteni. Neilgi pēc tam, kad viņš atgriezās, savai komandai izskaidroja situāciju un izstāstīja taktiku, kā likvidēs šo pretinieku. Triecienvienība "Dzērvenīte" klusi pielavījās pretiniekam no sāniem un uzsāka taktisku uzbrukumu no praktiskajām zināšanām, kuras ieguva pirmajā dienā.
Ierodoties otrajā kontrolpunktā - “Pūļa kontrole”, jauniešiem bija uzdevums noturēt pozīcijas un savaldīt pūli. Dodoties uz nākošo kontrolpunktu - triecienvienība “Dzērvenīte” brida cauri mežam, lai ieekonomētu laiku un devās pa taisnāko ceļu. Jaunieši centās  saglabāt kājas sausumā, tomēr viss tas bija lieki, jo galā viņus sagaidīja kontrolpunkta vadītājs, kas ar platu smaidu uz lūpām izskaidroja uzdevumu - pilnā ekipējumā tikt no punkta A uz punktu B cauri grāvim “Bebru taka”.  Nostiprinot somas virs galvām, “Dzērvenīte” devās iekšā ledainajā peldē,  viens pēc otra ar augsti paceltām galvām, brida iekšā, pazudinot savu ķermeni līdz pat ausīm dubļos.
Virzīties uz priekšu bija ļoti apgrūtinoši, jo apakšā bija biezi dubļi, kas palēlināja katru soli, kā arī ik pa laikam bija kāds baļķis, sprungulis, kas viltīgi nomaskējies gulēja zem ūdens kārtas, lai bloķētu kustību.
Pēc sekmīga uzdevuma izpildes triecienvienība “Dzērvenīte” devās uz nākošo kontrolpunktu - ievainotā pārvietošana kaujas laukā. Kā noslēdzošais kontrolpunkts bija medicīnas uzdevums. Triecienvienības “Dzērvenīte” uzdevums bija aprūpēt kaujas laukā gūtie ievainojumi cietušajiem, kā arī jānogādā personas drošā vietā un jāsniedz viņiem pirmā neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Kontrolpunktiem beidzoties, jauniešus nogādāja līdz Baltezeram, kur viņus sagaidīja papilduzdevums - 13 km garš maršs līdz LNAA.
Triecienvienība “Dzervenīte” izsaka lielu pateicību LNAA par organizēto pasākumu “Kadetu taka”, jo ieguva patiesi daudz noderīgas zināšanas, kontaktus, rūdījumu, pieredzi un bagātīgas atmiņas par šo pasākumu kopumā.