f-1.jpg f-2.jpg f-3.jpg f-4.jpg f-5.jpg f-6.jpg
Sākums   >
 

Valsts policijas koledžas sporta aktivitātes Eiropas trešās Sporta nedēļas laikā 2017. gada 4. oktobris

Šogad ar Eiropas Komisijas atbalstu laika posmā no 23. – 30.septembrim norisinājās jau trešā Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā Latvijā tika organizētas sportiskas un veselīgam dzīvesveidam veltītas aktivitātes dažādām mērķauditorijām.

Arī Valsts policijas koledža šīs nedēļas ietvaros, atbalstot minēto iniciatīvu, organizēja dažādas fiziskās aktivitātes, tai skaitā, kā kulmināciju, arī ikgadējo koledžas Sporta dienu.

Sporta dienā piedalījās praktiski visi koledžas pilna laika klātienē studējošie kadeti, kopā gandrīz 250 dalībnieki! Tika sasniegts arī šo sacensību rekords pieteikto komandu skaita ziņā – 12 komandas!

Sporta dienas pasākumu programmas ietvaros tika organizētas sacensības 11 dažādos sporta veidos un disciplīnās – strītbolā, basketbola soda metienos, basketbola tālmetienos, mašīnas stumšanā, pludmales volejbolā, spēka divcīņā, virves vilkšanā, pildbumbas mešanā uz tālumu, stafetē dāmām, stafetē kungiem un jauktajā stafetē.

Sacensības noritēja pacilātā, nepiespiestā un patiesi sportiskā gaisotnē. Svarīga nozīme bija komandu dalībai visos sporta veidos, lai kopvērtējumā ieņemtu augstāku vietu.

Saskaņā ar Sporta dienas programmu, pirmie startēja strītbolisti. Komandas, atbilstoši izlozei, bija sadalītas trīs grupās, pēc grupu izspēlēm norisinājās spraiga cīņa par vietām. Rezultātā par labāko strītbola komandu kļuva 19K grupa, otrajā vietā ierindojot 18K, bet trešajā vietā atstājot 28AK grupu.

Interesanti noritēja basketbola soda metienu un basketbola tālmetienu konkursi – katras komandas četriem dalībniekiem divu minūšu laikā bija jāgūst pēc iespējas vairāk grozu. Rezultātā soda metienus vislabāk realizēja 18K, 27AK un 19K komandas. Savukārt trīspunktu metienus visvairāk iemeta 19K, 18K un 23AK grupu pārstāvji.

Ļoti atraktīvs izvērsās konkurss ar mašīnas stumšanu, kur komandām bija skriešus jāveic 30 metri, jāuzvelk ekipējums, uz nestuvēm līdz mašīnai jānogādā „cietušais manekens”, tas jāievieto mašīnā, un pēc tam mašīna jāstumj 30 metrus. Šajā veiklības konkursā labākie izrādījās 22AK grupas studenti.

Dāmu stafetē komandu pārstāvēm bija jāskrien gan ar bruņuvesti mugurā un ar steku rokā, gan uz ātrumu jāved futbola bumba un jādriblē basketbola bumba. Visveiklāk un ātrāk savus stafetes posmus veica 20K un 21K grupas apvienotā komanda, otrajā un trešajā vietā atstājot 27AK un 24AK grupu dāmas.

Savukārt, kungiem stafete bija ātruma, spēka un izturības pārbaudījums, kur katram dalībniekam bija jāveic divreiz 250 garš posms ar bruņuvesti mugurā un steku rokā. Vislabāko fizisko sagatavotību uzrādīja 23AK, 26AK un 20/21K komandu dalībnieki.

Pirms pēdējās disciplīnas – jauktās stafetes-, kas ierasti ir viskomplicētākā distance ar dažādiem veiklības, spēka un ātruma pārbaudījumiem, vadībā bija izvirzījusies 18K grupas komanda, kurai bija nepieciešams sekmīgi finišēt un pirmā vieta kopvērtējumā tiktu garantēta.  

Jauktās stafetes posmos tika iekļauta šķēršļu joslas pārvarēšana (rāpšanās pa smiltīm zem zemiem šķēršļiem, skriešana pāri nostieptām stieplēm, barjeru pārvarēšana), svarbumbas nešana kalnā, mucas velšana, traktora riepas velšana, smagumu pārvietošana uz nestuvēm. Kā stafetes maiņas „kociņš” bija bruņuveste, kura jānodod nākamā etapa veicējam. Vairākām komandām tas sagādāja problēmas – par nepareizi aiztaisītu vai uzvilktu bruņuvesti tika saņemtas soda sekundes, kas finišā pasliktināja kopvērtējumā ieņemto vietu. Līdz ar to viss bija atkarīgs no tā, cik ātri un precīzi katra komanda spēs veikt savus stafetes posmus.

18K grupas komanda spēja nodemonstrēt teicamu saliedētību, finišēt pirmajā vietā, attiecīgi izcīnot arī uzvaru kopvērtējumā. Ar šādām pietiekami vērienīgām aktivitātēm Valsts policijas koledža ir veicinājusi veselīga dzīvesveida popularizēšanu, kā arī iesaistījusies Eiropas trešās Sporta nedēļas atbalstīšanā.

Valsts policijas koledža izsaka pateicību kafejnīcai “Līvas” un Dagmārai Altenburgai par atbalstu koledžas Sporta dienas tapšanā.

Fotogaleriju var aplūkot šeit >>>

 

Valsts policijas koledžas 2017.gada Sporta dienas rezultātu tabula