d-1.jpg d-2.jpg d-3.jpg d-4.jpg d-5.jpg d-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Valsts policijas koledžas dalība Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes organizētajās šaušanas sacensībās 2017. gada 21. aprīlis

2017.gada 13.aprīlī Valsts policijas koledžas pārstāvji piedalījās Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes organizētajās šaušanas sacensībās, kas notika Igaunijas Drošības Zinātņu akadēmijas Policijas un robežsardzes koledžā Paikusē (Igaunijā).

Šaušanas sacensībās startēja 11 komandas no Igaunijas un Latvijas. Kopējais sacensību dalībnieku skaits – 49. No Latvijas startēja divas komandas – Valsts policijas koledžas komanda un Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu policijas iecirkņa komanda.

Valsts policijas koledžu šaušanas sacensībās pārstāvēja Policijas tiesību katedras vadītājs Andris Sudārs un Kadetu nodaļas vadītājs Māris Liepa, kuriem šī bija pirmā šādu sacensību pieredze, un viens šīs jomas profesionālis - Policijas tiesību katedras vecākais inspektors Arturs Bratuškins.

Sacensībās bija jāstartē četrās disciplīnās. Pirmajā disciplīnā bija jāšauj ar H&K MP-5 mašīnpistoli. Mērķu izvietojums bija pusslēgtās šautuves priekšā un “koridora” abās pusēs ar papildus neapšaujamajiem mērķiem, trāpījums kuros nestu šāvējam 10 soda punktus. Rezultāts šajā vingrinājumā tika aprēķināts, dalot iegūto punktu skaitu ar vingrinājumā pavadīto laiku. Pēc šaušanas ar mašīnpistoli visiem sacensību dalībniekiem jau citā šautuvē bija jāpaveic divas šaušanas disciplīnas ar pistoli. Sākumā šaušanas distance bija 25 m pa sporta mērķi Nr.4 uz precizitāti ar Walter P-99 pistoli. Neraugoties uz ieroča nepiemērotību sportiskai šaušanai, šajā vingrinājumā labākais rezultāts bija 93 punkti no 100 iespējamiem! Pēc pārtraukuma sekoja trešā disciplīna ar to pašu Walter P-99 pistoli pēc Police precision competition noteikumiem. Šajā sacensību posmā bija jāšauj 7m, 15m un 25 m distancēs ar laika ierobežojumu no dažādām pozīcijām un dažādos vingrinājumos. Noslēgumā sacensību dalībnieki demonstrēja savas spējas šaušanā ar 12.kalibra daudzlādiņu bisi, kur veiksmīgai vingrinājuma realizēšanai no starta signāla bija jāpielādē bise ar patronām, jāizpilda pieci šāvieni pa metāla mērķiem, kuriem bija jābūt nogāztiem, pēc tam jāpārvietojas uz nākamo šaušanas pozīciju, papildinot nepieciešamo patronu skaitu, un atkal bija jānogāž pieci metāla mērķi. Arī šā vingrinājuma vērtējuma kritēriju bija precizitāte un ātrums.

Komandu vērtējumā Koledžas komanda ierindojās 5.vietā.   

Individuālā vērtējumā Koledžas Policijas tiesību katedras vecākais inspektors Arturs Bratuškins izcīnīja 2.vietu.

 

Video >>>