b-1.jpg b-2.jpg b-3.jpg b-4.jpg b-5.jpg b-6.jpg
Sākums   > Par koledžu   > Ziņas par koledžu   > Simbolika
 

Simbolika

 

Valsts policijas koledžas simbolika – Emblēma

 

Logo attēlotā grāmata simbolizē gudrību, izglītību, bet uz grāmatas vāka Valsts policijas logo, norāda, ka Valsts policijas koledža ir Valsts policijas pakļautībā esoša izglītības iestāde.

Logo attēlotās Latvijas karoga lentas, un trīs zvaigznes simbolizē Latvijas valsts un tautas vienotību, patriotismu. (Karoga krāsām ir simboliska nozīme: sarkanā krāsa - drosme, varonība, augstsirdība, mīlestība; baltā krāsa - cēlums, atklātība.)

Savukārt ozols ir mūsu tautas likteņkoks, spēka, ilggadības simbols. Logotipā attēlotās ozollapas simbolizē spēku, pamatīgumu un izturību.

 

Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā 2006.gada 6.oktobrī, piedaloties Valsts policijas koledžas vadībai, pasniedzējiem un kadetiem, kā arī pārstāvjiem no Iekšlietu ministrijas, Valsts policijas struktūrvienībām, Klaipēdas Policijas skolas un citām iestādēm, ar kurām Valsts policijas koledžai ir izveidojusies sadarbība, tika iesvētīts Valsts policijas koledžas karogs.

 

Karogā uz gaiši zila fona attēlota Valsts policijas emblēma - saule un uz leju vērsts zobens (zobens miera stāvoklī), simbolizējot Valsts policijas darbinieku galveno uzdevumu: sargāt un rūpēties par visu Latvijas iedzīvotāju drošību. Otrā pusē uz balta fona - valsts mazais ģerbonis, zem kura izšūts uzraksts Valsts policijas koledža.

 

Valsts policijas koledžas himna