f-1.jpg f-2.jpg f-3.jpg f-4.jpg f-5.jpg f-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

VPK studējošie piedalās LSA ikgadējā seminārā “KAM RŪP STUDENTS?” 2017. gada 26. oktobris

No š.g.20.oktobra līdz 22.oktobrim Valsts policijas koledžas 1.līmeņa studējošie - Gints Baltaisbrencis un Valdemārs Timofejevs kopā ar 48 citiem jaunajiem pašpārvalžu aktīvistiem no dažādām augstskolām devās piedzīvojumā - uz semināru "Kam rūp students? 2017". Dalībnieki paguva gan sadraudzēties, gan uzkrāt zināšanas, pirmkārt, par studentijas "teorētisko bāzi" - Latvijas Studentu apvienības (turpmāk -LSA) un pašpārvalžu mērķiem un darbību, ko izstāstīja LSA vecbiedrs Artis Ozoliņš un RSU, SP (Riga Stradins University, Students Council) vecbiedrs Arturs Kalva.
 Pirmā diena bija veltīta arī tam, lai katrs dalībnieks izzinātu sevi. Indra Pētersone mācīja katram apzināties savu "instrumentu kasti" - unikālo spēju kopumu, un to, kā to attīstīt, kā arī stāstīja par personību tipiem, bet par zīmola izveidi un to, cik svarīgs katrai lietais ir stāsts, izstāstīja Uldis Zariņš. Sevis izzināšana noslēdzās ar Mārtiņa Zvīdriņa no «Baltais Kalns» stāstu par to, kā sevi ne vien izzināt, bet arī pārvarēt un salauzt.
Pirmās dienas noslēguma daļā dalībniekiem bija iespēja iepazīt LSA valdi, uzzinot arī par virzieniem, kuros iespēja iesaistīties, un visbeidzot noslēgt vakaru draudzīgā neformālā gaisotnē.
"Kam rūp students? 2017" otrā diena - iespēja dalībniekiem ne vien iegūt prasmes par to, kā darboties komandā un būt par līderi, bet arī pierādīt, ka prot izmantot līdz šim apgūto. Otrā diena, kurā fokuss bija uz komandu, sākās ar komandu improvizācijas spēli, ko veidoja Marģers Majors un Kristers Ozols. Pēc tam dalībniekiem Gundars Strazdiņš stāstīja, kā vislabāk menedžēt komandu, un Māris Resnis no “Lūzumpunkts” - Piedzīvojumu Organizācijas izstāstīja savu pieredzi, komandai organizējot pasākumus. Tam sekoja studentu pašpārvaldes simulācija - pirmā iespēja nokļūt pašpārvalžu un LSA valdēs, mēģināt sasniegt labāko rezultātu, un drošā vidē pieļaut kļūdas, no kā mācīties.
Vakarpusē dalībniekus sagaidīja divas lekcijas par varu un to, kā to iegūt, saņemt un pielietot. Georgs Kerlins, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, stāstīja par savu pieredzi situācijās, kurās bija jākļūst par līderi un jāpieņem lēmumi, kuri nebūt nebija vienkārši un viennozīmīgi. Visbeidzot dalībnieki devās naktstrasē, kurā gan organizatori, gan pārstāvji no “Piedzīvojuma Gars” bija sarūpējuši uzdevumus, kuros bija jāsadarbojas, jāmācās, jākļūst par līderi, bet galvenais - jāspēj pierādīt, ka esat komanda.
Semināra "Kam rūp students? 2017" pēdējā dienā dalībnieki fokusējās uz iespēju, izdevību izmantošanu un iniciatīvas izrādīšanu. Dienas sākumā dalībniekiem bija iespēja izvēlēties sev būtiskāko un uzklausīt četrus no sešiem stāstiem dzīvajās bibliotēkās. Tajās bija iespēja iemācīties par to, kā dalība pašpārvaldēs veido karjeru; to, kā saglabāt motivāciju un izrādīt iniciatīvu situācijās, kad citi neizrāda uzticību; par agresīvo komunikāciju un to, kā to atpazīt un kur lietot; par to, kā pagātnes notikumi ietekmē tagadni, kā arī par rīku izmantošanu un laika plānošanu. Pēc tam dalībniekiem bija iespēja izspēlēt spēli par demokrātiju un sasaistīt iepriekšējās dienas lekciju par varu ar to, kas notiek studējošo pašpārvaldēs. Diena noslēdzās ar nodarbību par to, kā dot atgriezenisko saiti, ko dalībnieki spēja izmantot ne vien lai risinātu savas problēmas, ar ko jau sanācis saskarties studentijā, bet arī dotu atgriezenisko saiti par semināru tā organizātoriem.
Un atceries - neiesaisties, lai pārbaudītu ūdeni, iesaisties, lai radītu viļņus!
(Info: LSA)