d-1.jpg d-2.jpg d-3.jpg d-4.jpg d-5.jpg d-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Valsts policijas koledžas kadets D.Fedosejenkovs izcīna zelta medaļu atklātajās Eiropas Ziemeļvalstu Olimpiādes spēlēs studentiem (SELL) 2017. gada 25. maijs

Pagājušās nedēļas nogalē no 19. – 21.maijam Rīgā norisinājās XXXIII SELL (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva) studentu spēles, kuras ir ar 90 gadu vēsturi un tiek vērtētas kā atklātās Eiropas Ziemeļvalstu Olimpiādes spēles studentiem ar EUSA (Eiropas Universitāšu sporta apvienība) un FISU (Starptautiskā studentu sporta federācija) patronāžu.

Šogad šis vērienīgais sporta pasākums piesaistīja vairāk par 1500 dalībniekiem no 65 augstskolām un 13 dažādām pasaules valstīm – Latvijas, Vācijas, Krievijas, Lietuvas, Čehijas, Somijas, Igaunijas, Slovākijas, Libānas, Ķīnas, Anglijas, Itālijas un Austrālijas. Kopumā studenti sacentās 15 dažādos sporta veidos. Lielākā studentu delegācija bija no Latvijas – 554 studenti no 19 augstskolām. No Lietuvas startēja 397, no Igaunijas 107, bet no Somijas 98 studenti. Plaši pārstāvēta bija arī Ķīna, kas uz spēlēm ieradās ar 54 dalībniekiem.

Teicamu sniegumu uzrādīja Valsts policijas koledžas kadets Dmitrijs Fedosejenkovs, kurš izcīnīja zelta medaļu Džudo cīņā svara kategorijā līdz 73 kg. Apakšgrupā Dmitrijs pārliecinoši pārspēja sāncenšus no Viļņas Universitātes (Rokas Cvirka) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (Aleksandrs Petrovskis). Savukārt pusfināls un fināls jau izvērtās intriģējošāks un džudisti no Lietuvas Sporta Universitātes (Gajus Brazionis) un Kauņas Universitātes (Deividas Tarulis) tika uzveikti līdzvērtīgā cīņā (rezultāti pieejami - http://judo.org.lv/online/4d656e202d3733206b67.html.)

          Jāatzīmē, ka Valsts policijas koledža SELL spēlēs piedalījās pirmo reizi un šāds D.Fedosejenkova sasniegums ir vērtējams kā teicams! Koledža tika pārstāvēta arī pludmales volejbolā, kur A.D.Jansone pārī ar K.Krīgali ierindojās dalītā 5.-8.vietā. Savukārt no peldētājiem (Sandijs Bečis un Aleksandrs Speranskis) augstvērtīgākais rezultāts S.Bečim, kurš izcīnīja 8.vietu 100 m brasa peldējumā.

          Sacensības norisinājās augstā organizatoriskā līmenī un dalība tajās Valsts policijas koledžas kadetiem ir kā teicams „atspēriens” tālākai sevis pilnveidošanai ne tikai sportiskā ziņā, bet arī sagatavošanai dienesta pienākumu pildīšanai, pēc studijām Koledžā.

Fotogalerija >>>

 

 

Valsts policijas koledžas

Sporta katedras vadītājs

pulkvedis Ivars Zvirbulis