a-1.jpg a-2.jpg a-3.jpg a-4.jpg a-5.jpg a-6.jpg
Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

2017. gada 9. janvāris

 8.starptautiskajs forums

”Starptautiskā policijas sadarbība un policijas izaugsme reģionālās ekonomiskās sadarbības kontekstā”

2016.gada 11.-17. decembris

Ķīnas Tautas Republikas Sabiedrības drošības universitātē (Pekina)

 

Valsts policijas koledžas direktora vietniece Dina Tarāne no 2016.gada 11. līdz 17.decembrim pēc Ķīnas Tautas Republikas Sabiedrības drošības universitātes ielūguma piedalījās 8.starptautiskajā forumā “Starptautiskā policijas sadarbība un policijas izaugsme reģionālās ekonomiskās sadarbības kontekstā”.

 

Forumā piedalījās delegāti no 39 valstu policijas iestādēm, pārstāvot dažādus pasaules reģionus – Eiropu, Tuvo Austrumu un Dienvidaustumu Āzijas valstis, Austrāliju, Jaunzēlandi u.c.

Forumu atklāja Universitātes Prezidents ar uzrunu, kurā tika uzsvērts, ka forums veidots uz ieguvumu un zināšanu apmaiņas principiem, radot draudzīgu un kreatīvu atmosfēru, kur dalīnieki var apmainīties ar praktisko pieredzi un zinātniskajiem sasniegumiem un attīstīt starptautiskās policijas sadarbības apmaiņu.

Foruma darbs tika organizēts divos paneļos:

  1. Starptautiskā policijas sadarbība;
  2. Policijas izaugsmes veidošana.

Koledžas direktora vietniece D.Tarāne piedalījās 2.paneļa diskusijās, kā arī uzstājās ar referātu par Valsts policiju un policijas izglītības sistēmu Latvijā.  Dalībnieki iepazīstināja klātesošos ar savu valstu policijas izglītības sistēmām, veiktajiem pētījumiem, sasniegumiem. Bija iespēja apmainīties viedokļiem, iesaistīties diskusijās par policijas apmācības attīstības iespējām, to ietekmi un vispārējo policijas attīstību, iegūt zināšanas par citu valstu policijas izglītības sistēmām, kuras varētu tikt izmantotas turpmākai koledžas attīstībai.

Foruma dalībniekiem bija iespēja apskatīt Universitātes telpas un infrastruktūru, apskatīt izveidoto policijas taktisko poligonu – ielas ar dažādām ēkām – bankas, veikali, kafejnīcas, valsts iestādes, dažādu konfesiju baznīcas, dzīvojamās mājas utt. Atsevišķā vairāku stāvu ēkā bija iespēja apskatīt taktisko poligonu ar dažādām dzīvojamām istabām, kur no augšas var novērot visas apmācāmo darbības; alpīnisma sienu (uz dzīvojamās mājas sienas), kur kadeti apgūst sienu alpīnisma prasmes; mācību operatīvās vadības centru ar 40 sienas monitoriem un 50 aprīkotām mācību vietām, atbilstoši analogiem policijas struktūrvienībās; atbilstoši visām prasībām aprīkotu tiesas sēžu zāli. Universitātē ir vairākas sporta zāles, vienā no kurām var ietilpt līdz astoņiem tūkstošiem cilvēku vienlaicīgi. Sešu stāvu Universitātes Bibliotēkas ēkā ir aptuveni divi miljoni grāmatu eksemplāru.

Universitātē mācās aptuveni 14 000 studentu un šī Universitāte ir viena no 35 Ķīnas policijas augstskolām, kuras ir izveidotas visās valsts provincēs.

Foruma ietvaros bija iespēja iepazīsties arī ar Universitātes akadēmisko personālu un studentiem, uzzināt tuvāk par Ķīnas policijas izglītības sistēmu. Universitātē ir iespēja iegūt bakalaura un maģistra grādu – studiju ilgums attiecīgi 4 un 6 gadi, pēc kuru iegūšanas students izvēlās savu nākamo dienesta vietu. Studijas universitatē nav valsts apmaksātas, studentiem jāsedz izdevumi no pašu līdzekļiem, bet sekmīgākiem ir iespēja saņemt stipendiju. Universitātē ir vairākas fakultātes, kurās ir iespēja apgūt dažādas specializācijas. Ķīnas policija nav bruņota, izņemot noteiktās specvienības, kurām darbinieki tiek sagatavoti speciālajās programmās.

Foruma ietvaros D.Tarānes kundzei tika organizēta arī tikšanās ar Universitātes vice-prezidentu, Maģistra programmas “Sabiedrības drošība” direktoru Li Jianhe kungu, kuras laikā Universitātes vice-prezidents izteica vēlmi attīstīt Latvijas un Ķīnas policijas izglītības iestāžu turpmāko sadarību.

Foto galerijā var aplūkot bildes.