a-1.jpg a-2.jpg a-3.jpg a-4.jpg a-5.jpg a-6.jpg
Sākums   > Izglītojamiem   > Studējošo pašpārvalde   > Aktualitātes   > Aktualitātes 2016.gadā
 

Aktualitātes 2016.gadā

VPK SP organizē FLORBOLA TURNĪRU kopā ar LNAA, VRK, UCAK un LIDA

Publicēts 2016.gada 7.septembrī

2016.gada 5.septembrī Valsts policijas koledžā norisinājās 2. Studējošo pašpārvaldes (turpmāk –Pašpārvalde) vēlēšanas. Uz piecām vakantajām vietām bija pieteikušies pieci kandidāti. Katram kandidātam sevi bija jāprezentē un jāatbild uz dažādiem vēlētāju uzdotajiem jautājumiem, pēc kuriem sekoja debates. Ar vienkāršu balsu vairākumu, saskaitot vēlētāju balsis vēlētāju sarakstā tika ievelēti visi 5 kandidāti: Baiba Ažušele, Karīna Gaidamoviča, Elvijs Kristvalds, Karolina Matrosova, Kaspars Vīksna. Uzreiz pēc vēlēšanām tika organizēta Pašpārvaldes pirmā sēde. Sēdes laikā jaunievēlētie Pašpārvaldes locekļi tika iepazīstināti ar Pašpārvaldes mērķim, uzdevumiem un tās darbības jomām.  Tika apspriesti jautājumi, kuriem būtu jāpievērš uzmanība un uzdoti uzdevumi līdz nākamajai sēdei. Sēdes laikā tika uzklausīts ikviens Pašpārvaldes loceklis, viņa viedoklis par Pašpārvaldes ieņemamo vietu koledžas sadzīvē un iespējamajām darbības sfērām, kurās turpmāk darbosies Pašpārvaldes locekļi, ka arī vēlēti amati. Par Pašpārvaldes priekšsēdētāju tika ievēlēta kaprāle Ieva Ose, bet par Pašpārvaldes priekšsēdētājas  vietnieci tika ievēlēta kaprāle Evelīna Liepiņa.

 

 


 

 

Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvaldes dalība LSA Studentu līderu forumā.

Publicēts 2016.gada 24.augustā

 

Studentu līderu forums ir projekts augstāko izglītības iestāžu studējošo pašpārvalžu aktīvākajiem biedriem, ar mērķi stiprināt studentu kustību, slīpēt dalībnieku personības un risināt augstākās izglītības politikas problēmas.

Forumu ikgadēji rīko Latvijas Studentu apvienība (turpmāk - LSA). Foruma projekta vadītājs šogad bija Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Krīvu padomes priekšsēdētājs kadets Aleksis Ozoliņš.

Šogad tas norisinājās no 11.augusta līdz 14.augustam Amatas novada. Drabešu pagasta, Drabešu internātpamatskolas telpās, kopā pulcējot dažādu nozaru līderus, organizācijas vecbiedrus, valdes locekļus un 50 dalībniekus tajā skaitā arī Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvi kaprāli Ievu Osi.

Šo četru dienu laikā cauri dažādām aktivitātēm dalībnieki mācījās analizēt informāciju, izprast sevi, savus cīņu biedrus, uzzināt kā vislabāk pārstāvēt savus studentus, kā būt labam līderim, kā noturēt disciplīnu un strādāt pie augstākās izglītības problēmu risināšanas.

LSA organizētajā forumā piedalījās apmēram 50 pārstāvji no 32 Latvijas augstākās izglītības iestāžu Studējošo pašpārvaldēm.

Pirmajā dienā (11.augustā), LSA foruma atbildīgās personas iepazīstināja ar četru dienu programmu, darba kārtību, noteikumiem un organizatoru komandu, kam sekoja Nacionālo bruņoto spēku (turpmāk – NBS) majora Ulda Gūtmaņa vadītā lekcija par atbildību. Majors savā lekcija minēja par to cik atbildīgi ir jāpieņem savi lēmumi un jāprot uzņemties sekas, kas no tiem izriet. Pēc tam sekoja politiķa Mārtiņa Bondara lekcija par viedokli, kurā viņš atspoguļoja to, ka katrs esam personība un mums katram ir tiesības uz savu viedokli, bet jāprot pieņemt arī citu cilvēku viedoklis un problēmas. Pēcpusdienā sekoja vēl divas lekcijas. Maija Baltgallve stāstīja par stratēģiju. Savā stāstā izmantojot dzīves piemērus, kā nospraudusi sev mērķi un izdomājusi stratēģiju kā to visu sasniegt. Par disciplīnu pastāstīja NBS kapteinis Ēriks Keisters. Viņš savā stāstā dalījās ar to kā ieviest un noturēt disciplīnu kolektīvos, kā vajadzētu un nevajadzētu izturēties pret cilvēkiem, kas piesaistīti. Stāstīja arī par individuālo pieeju katram.

Dienas noslēgumā tika organizēta nakts trase , kura sastāvēja no 7 posmiem un vairākām komandām 7 cilvēku sastāvā. Nakts trases laikā bija nepieciešams izmantot dienas laikā iegūtās zināšanas par stratēģiju, viena otra respektēšanu, paust savu viedokli un pieņemt atbildīgus lēmumus. Pēc nakts trases studenti ar NBS kravas mašīnu tika nogādāti uz NBS poligonu netālu no Cēsīm, kur notika nakšņošana teltī.

Otrā foruma diena (12.augusts) iesākās ar nakšņošanas vietas sakopšanu un iepriekšējās dienas notikumu pārrunāšanu, tādējādi dalībniekiem bija iespēja apzināties, ko ir ieguvuši un ņēmuši vērā no lekcijām. Atgriežoties Drabešos, tika novadīta lekcija par komunikāciju, kurā liels uzsvars tika likts uz citu cilvēku teiktā analizēšanu, lai saprastu viņš runā ticamas vai neticamas lietas. Pēc tam notika lekcija “Vadītājs- ienākumi un atbildība”, kuru mums pasniedza bijušais valsts prezidents Valdis Zatlers. Zatlera kungs jaunajiem līderiem pastāstīja, kas jāņem vērā, lai kļūtu par labu vadītāju. Pēc tam norisinājās dienas trase, kurā dalībnieki atkal tika sadalīti komandās un bija 7 posmi. Šajos posmos svarīgi bija komandas gars, līdz ar to bija jāpielieto viss, kas divu dienu laikā tika iegūts. Otrās foruma dienas noslēgumā norisinājās vecbiedru vakars, kurā kādreizējie LSA valdes locekļi un priekšsēdētāji, dalījās ar piedzīvojumiem, panākumiem, ieguvumu un aicināja uz individuālām sarunām.

Trešā foruma diena (13.augusts) bija svarīga. Notika paneļdiskusija ar Arvīdu Barševski, Kārli Šadurski, Jāni Vētru, Jāni Vucānu un Raivi Dzintaru, moderēja Filips Lastovskis. Tika diskutēts par finansējumu izglītībai kopumā, augstskolu finansējumu, valsts atmaksātām budžeta vietām, kā arī par to ko vajadzētu mainīt vai nostiprināt. Pēc paneļdiskusijas kopā ar LSA valdi tika pārrunāts, kas no tā šobrīd darbojas, kas nē, un ko LSA var palīdzēt mainīt. Pēc tam notika dalīšanās darba grupās, kurās studenti iegūtās zināšanas lika lietā, lai kopīgi izveidotu vīziju kā efektīvi izmantot finansējumu, kas piešķirts izglītībai. Pēc tam prezentēja savus mājas darbus, kas bija teatralizēts uzvedums par noteiktu tēmu, kas bija saistīts ar kādu multiplikācijas filmu un notikumiem LSA.

Ceturtajā dienā (14.augustā) katra darba grupa izveidoja prezentāciju par savu grupas tēmu un ideju ko varētu mainīt un pēc tam to prezentēja un kopīgi katru ideju pieslīpēja. Tad sekoja organizatoru kopsavilkums par iegūto, shematiski viss lielos vilcienos izstāstīts. Noslēgumā ar organizatoriem kopā tika apspriesta foruma norise, katrs dalībnieks izteica savu viedokli par pieredzēto un iegūto.

 

Informāciju sagatavoja:

Studējošo pašpārvaldes
pārstāve
kaprāle Ieva Ose


 

Labdarības akcijas Valsts policijas koledžā

Publicēts 2015.gada 21.decembrī

Kā jau visi zinām, ka Ziemassvētki tuvojās, tas nozīmē, ka ir laiks darīt labus darbus. Valsts policijas koledžas (VPK) Studējošo pašpārvalde (SP) pirms divām nedēļām VPK izsludināja labdarības akciju, kuras ietvaros VPK kadeti un darbinieki aktīvi iesaistījās. Tika saziedotas gan attīstošās spēles, gan puzles, gan grāmatas un vēl daudz, daudz citas lietas.

  21.decembrī  VPK SP  kopā ar aktīvistiem devās ciemos uz Rīgas pašvaldības bērnunamu “Vita”, kur iepriecināja bērniņus ar dāvanām – VPK darbinieku un kadetu saziedotajām mantām. Bērniņi bija ļoti pārsteigti, jo dāvinātāji ieradās Valsts policijas formastērpos, taču tajā pašā laikā ļoti priecīgi. Bērni priecēja dāvinātājus ar Ziemassvētku dzejoļiem, kā arī pasākuma noslēgumā policisti, bērnunama bērni un darbinieki vienojās kopīgā Ziemassvētku dziesmā, kas radīja smaidu ikvienam pasākuma dalībniekam.          

 Sanākot kopā un sadodoties rokās, mēs varam daudz, tāpēc neesam vienaldzīgi un ieklausāmies tajos, kuriem tas visvairāk ir vajadzīgs. Priecīgus svētkus!

 

Fotogalerija >>>


 

Ziemassvētku vakars Valsts policijas koledžas un LU Rīgas Medicīnas koledžas izglītojamiem!

Publicēts 2015.gada 8.decembrī

  

Aizvadīto piektdien, 11.decembrī, Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Tradīciju zālē notika Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvaldes un LU Rīgas Medicīnas koledžas Studējošo pašpārvaldes organizētais Ziemassvētku vakara pasākums, kurā sirsnīgi tika aicināti piedalīties visi VPK kadeti un LURM koledžas studenti un darbinieki.

Vakara gaitā dalībniekus sagaidīja dejas, spēles, dāvanas, sirsnīgi smaidi un neaizmirstamas emocijas. Svinīgo Ziemassvētku noskaņu uzturēja brīnišķiga mūzika brāļu Puncuļu izpildījumā.

Valsts policijas koledžas un LU Rīgas Medicīnas koledžas Studējošo pašpārvaldes izsaka pateicību Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Krīvu padomei, kā arī visiem aktīvistiem par palīdzību Ziemassvētku vakara organizēšanā.

Informējam, ka bildes no pasākuma tuvākajā laikā tiks publicētas Studējošo pašpārvaldes facebook lapā.


 

 

Skriesim visi 2015

Publicēts 2015.gada 8.decembrī

Jau vairākus gadus pēc kārtas Valsts policijas koledžā, Sporta katedra sadarbībā ar Studējošo pašpārvaldi organizē pasākumu ''Skriesim Visi'', kurā piedalās Valsts policijas koledžas kadeti.

Arī šogad ''Skriesim visi 2015'' kadetu atsaucība bija īpaši liela, un klātienē varējām vērot kadetu izturību 4,5 km distances mērošanā. Protams, uzdevums nebūt nebija viegls, jo katrai kadetu grupai bija savs ''dresscode'', kuru bija jāievēro. Šoreiz mēs varējām vērot interesantas krāsu izvēles:

 • Bordo;
 • Purpura;
 • Smaragda;
 • Indigo;
 • Haki;
 • Tirkīza;
 • Mandarīna;
 • Laša;
 • Ogles;

Skrējiena laikā ar savu tērpu īpaši izcēlās 18K grupa - kuras izlozētā krāsa bija smaragda.

Cīņa starp grupām bija sīva, un tomēr grupa, kura skrējienā bija vienīgā komanda ar simtprocentīgu apmeklējumu, spītējot laikam, 4.5km distanci veica ar dziesmu un smaidu sejā ieguva pirmo vietu! Šogad uzvaru svinēja 9AK grupas kadeti!

 Pirmās vietas ieguvēji balvā ieguva brīnišķīgu iespēju piedalīties spēlē ''Escape Room'', kā arī zelta medaļas no Sporta katedras par paveikto.

Protams, vēlamies pateikt lielu paldies visām Valsts policijas koledžas grupām, kuras piedalījās ''Skriesim visi 2015'', it īpaši 17K grupai, kura visus pārsteidza ar savu aktivitāti, dziesmām un uguņošanu finiša taisnē!

Vislielāko paldies vēlamies teikt mūsu viesim, studentam un sportistam Ģirtam Dubinskim, kurš iesildīja mūsu skrējējus pirms garās distances.

Izlozes numurs

Grupa

Starta laiks

1.aplis

2.aplis

3.aplis

4.aplis

Finišs

labojums

soda laiks

Kopējais laiks

vieta

1

18k

0.00

4.42

9.40

14.40

19.35

24.19

24.19

2.00

26.19

III

2

11AK

1.00

5.25

10.05

14.47

19.40

24.23

23.23

4.30

27.53

7.

3

9AK

2.00

6.32

11.38

16.39

21.23

26.11

24.11

0.00

24.11

I

4

17K

3.00

9.03

15.11

21.37

27.35

33.49

30.49

4.30

35.19

8.

5

14AK

4.00

8.33

13.17

18.12

23.07

27.59

23.59

1.00

24.59

II

6

10AK

5.00

9.53

14.54

20.00

25.06

30.02

25.02

2.30

27.32

5.-6.

7

12AK

6.00

10.23

15.00

19.50

24.16

28.53

22.53

4.00

26.53

4.

8

13AK

7.00

12.21

17.45

23.09

28.4

33.32

26.32

1.00

27.32

5.-6.

 FOTO >>>

Paldies, Jums visiem! Tiksimies nākamgad!


 

 

 

2015.gada 3.decembrī Valsts policijas koledžas kadeti piedalījās Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Krīvu padomes organizētajās militārās mācībās  pūļa kontrolē.

Publicēts 2015.gada 25.novembrī

2015.gada 3.decembrī Valsts policijas koledžas kadeti piedalījās Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Krīvu padomes organizētajās militārās mācībās  pūļa kontrolē.

Ceturtdien, 3.decembrī 210 Valsts policijas koledžas kadeti tika iesaistīti Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas pūļa kontroles mācībās. Tika simulēta vietējo iedzīvotāju nemiera situācija. Mācību gaitā 30 VPK kadeti veica vietējo policijas spēku uzdevumus. Policijas darbinieku uzdevumi bija savaldīt skaitliski lielāku pūli līdz papildspēku (LNAA kadetu) ierašanās, neielaist pūli aizsargājamā teritorijā un nogādāt aizturētās personas uz aizturēšanas vietu.

LNAA kadeti, ierodoties, izveidoja cilvēku žogu, un ar vairogu palīdzību nelaida nemiera dalībniekus teritorijā. Policijas darbinieki aiz karavīriem izveidoja divas ķēdes un palīdzēja tiem noturēt aizsarglīniju. Instruktoru vadībā pūlis mēģināja pārraut karavīru izveidoto līniju.

Iespaidu un emocijas palielināja pūļa dalībnieku skaits. Šī bija lieliska iespēja redzēt, kā darbojas militārās personas, kā arī gūt noderīgu pieredzi policijas darbam.  Mācībās piedalījās arī Norvēģijas un Lietuvas Aizsardzības akadēmiju kadeti.


 

VPK SP dalība Latvijas Tautas sporta asociācijas (LTSA) rīkotajā Eiropas Sporta nedēļas un Latvijas Veselības nedēļas noslēguma pasākumā.

Publicēts 2015.gada 6.novembrī

    

Šī gada 4.novembrī Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvji A.Krompāns un K.Račko piedalījās LTSA organizētajā Eiropas Sporta nedēļas un Latvijas Veselības nedēļas noslēguma pasākumā, Rīgas Latviešu biedrības namā.

Pasākumu atklāja LTSA prezidents G.Mačs ar  savu uzrunu, kurā viņš pateicās daudzajiem Eiropas Sporta nedēļas un Latvijas Veselības nedēļas organizētājiem un dalībniekiem. Pasākuma turpmākajā norisē, tika pasniegti sertifikāti un pateicības par šo sportisko pasākumu organizēšanu Latvijas pašvaldībās un izglītības iestādēs. Sertifikātus un pateicību saņēma arī VPK SP un divi tās pārstāvji A.Krompāns un K.Račko

Pasākuma ietvaros tika prezentēts žurnāls “Sports” 4.speciālizlaidums “Sports teorijā un praksē”, kā arī notika Latvijas XXIV Universiādes atklāšana.

Pateicība


 

 

KRS? 2015

Publicēts 2015.gada 4.novembrī

 

 Šī gada 30. oktobra - 1. novembrim, jau sešpadsmito gadu pēc kārtas, notika trīs dienu motivācijas un iedvesmas seminārs „Kam rūp students?”(KRS?15), ko organizēja lielākā studentu organizācija - Latvijas Studentu Apvienība (LSA). Valsts policijas koledžas (VPK) Studējošo pašpārvaldi (SP) KRS?15 seminārā pārstāvēja Evelīna Liepiņa.

Nedēļu līdz KRS?15 visi dalībnieki tika sadalīti grupās, lai izpildītu lielo mājasdarbu, kura uzdevums bija izveidot scenāriju šausmu stāstam, lai pēc tam to izspēlētu pašā KRS?15 seminārā. Tādā veidā organizatori sniedza lielisku iespēju dalībniekiem iepazīties vēl pirms semināra.

Seminārs sākās piektdien, 50 dalībniekiem, 7:40 rītā sapulcējoties Rīgas Rātslaukumā un ar nepacietību gaidot, kad organizatori paziņos par semināra sākumu. Seminārs tika atklāts ar mazu iesildīšanos, kas ne tikai uzmudināja neizgulējušos studentus, bet arī vēl vairāk tos saliedēja. Pēc pirmā saliedēšanas uzdevuma, kas tika, rīkots Rīgas Tehniskās universitātes telpās, gan dalībnieki, gan organizatori iesēdās autobusā un devās lielajā piedzīvojumā ar KRS?15 „kuģi”.

Pirmo lekciju vadīja iepriekšējā KRS?14 organizatore Oļesja Aļeksova. Viņa iepazīstināja dalībniekus ar KRS? būtību un norādīja virzienu, kurā dosies KRS?15 „kuģis”. Virziens bija vērsts uz sevis izzināšanu, komandas darbu un lielo studentijas pasauli. Pēc iepazīšanās ar pārējiem dalībniekiem pienāca laiks iepazīties ar sevi. Tajā dalībniekiem palīdzēja treneris komandas saliedēšanā Aldis Zauls lekcijā „Instruments cilvēku atpazīšanai”. Pēteris Jurčenko un Undīna Ancāna pastāstīja par pamatsoļiem studentu pašpārvaldē un tuvāk iepazīstināja ar LSA. Pirmā diena noslēdzās ar Helovīna pasākumu, kurā grupas izspēlēja savus iepriekš sagatavotos šausmu stāstus.

Otrā diena sākās ar Kirila Solovjova lekciju par to, kā ir jāizvēlas savs dzīves darbs, kā tajā darboties, kā izvēlēties kolēģus un kā no pašpārvaldes izveidot karjeras sākumu. Turpinājumā dalībnieki tika iepazīstināti ar „Poseidonu” Egitu Aizsilnieci. Egita ir KRS? aizsācēja. Seminārā viņa pastāstīja par to kā radās KRS? un salika pa plauktiņiem projektu vadības un pasākumu organizēšanas procesus.

Pēc divām aizraujošām lekcijām dalībniekus sagaidīja lielā simulācijas spēle. Tajā dalībnieki tika sadalīti grupās un katra grupa pildīja savu uzdevumu studentijas organismā. Pēc spēles un tās rezultātu apkopojuma sekoja Mihaila Džondžua lekcija par sevis pazīšanu un izvēli.

Semināra turpinājumā KRS? „burātājus” sagaidīja saruna ar iedvesmotāju Mārtiņu Zvīdriņu, pazīstamu kā Mākoņu skrējēju. Mārtiņš izstāstīja par savu dzīves gājienu, iekšējo kompasu un iedvesmoja dalībniekus aizraujošajam nakts grupu skrējienam.

1.novembrī, trešajā un pēdējā semināra dienā dalībniekus sagaidīja vēl viena simulācijas spēle Mihaila Džondžua vadībā. Pēc kuras seminārs diemžēl bija noslēdzies. Katram dalībniekam, organizatoram un pieaicinātam viesim bija iespēja izteikt savas jūtas, iespaidus un pateicību, no kā neviens neatteicās.


 

 

 

VPK SP pārstāvju dalība Strukturētā dialoga IV cikla noslēguma konferencē

Publicēts 2015.gada 2.novembrī

Konference bija noslēguma pasākums Strukturētā dialoga IV cikla aktivitātēm Latvijā, kura galvenā tēma ir jauniešu iespēju veicināšana politiskai līdzdalībai. Konferences mērķis bija izstrādāt rīcību priekšlikumus ES jaunatnes konferences rekomendāciju ieviešanai Latvijā jauniešu politiskās līdzdalības veicināšanai. Konferencē bija iespēja iepazīties ar IV cikla ieviešanu Latvijā, citu valstu pieredzi un pētījuma par jauniešu politisko līdzdalību Latvijā rezultātiem, kā arī aktuālākajiem pasākumiem Latvijā 2015-2016. gadā jaunatnes politikas jomā. Konferencē piedalījās lēmumu pieņēmēji (pašvaldību pārstāvji (deputāti, darbinieki), Saeimas deputāti, ministriju pārstāvji, plānošanas reģionu pārstāvji u.c.), jaunieši, jaunatnes darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, jaunatnes darba pētnieki, Studējošo pašpārvalžu pārstāvji u.c. interesenti.

Konference norisinājās 3 dienas Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma telpās, kuru laikā VPK SP pārstāvji A.Krompāns un K.Račko cītīgi klausījās viesu lekcijas par to kā veicināt jauniešu līdzdalību un interesi par jautājumiem, kas skar politiku un sadarbību ar lēmējinstitūcijām, kā arī aktīvi iesaistījās darba grupās un izteica savus priekšlikumus.

 Konferenci organizēja Latvijas Jaunatnes padome (LJP) Strukturētā dialoga pasākumu ietvaros, kas notika ar Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus+, Eiropas Komisijas un Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu.

Bildes >>>


 

 

 

VPK varoņu - kadetu dalība mācībās „Kadetu taka”

Publicēts 2015.gada 2.novembrī

 

2015.gada 30.-31. oktobrī Nacionālo bruņoto spēku Ādažu mācību poligonā notika Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Krīvu padomes rīkotās mācības „Kadetu taka 2015”, kurās piedalījās pārstāvji no septiņām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, tai skaitā arī seši drosmīgi kadeti no Valsts policijas koledžas.

Mācības tika organizētas divas dienas, kuru laikā dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi, jāattīsta orientēšanas spējas un jāpilnveido sava fiziskā izturība.

Bildes >>>

Komandas darbs un saliedētība bija pamats veiksmīgai uzdevumu izpildei, un tas VPK komandai netrūka. Skriešana ar pilnām mugursomām pa meža stīgām, smilšu kalniem un krūmājiem, pelde ledainā ezerā, slēpņu ierīkošana, pārvietošanās izmantojot taktiku „uguns un kustība”, ievainoto aprūpe un pārvietošana, spēka un ātruma uzdevumi, „Trauksme” nakts vidū, skrējiens ar smilšu maisiem apkārt ezeram un izvairīšanās no pretinieka – tas ir tikai mazs ieskats tajā, ko VPK komanda piedzīvoja šajās divās dienās.

Liels paldies LNAA Krīvu padomei par sniegto iespēju piedalīties šāda veida pasākumā un PALDIES arī pašiem kadetiem, kas pārstāvēja VPK: Kristīnei Eidukai, Mārcim Skroderēnam, Jānim Kristapam Maurītim, Armandam Arājam, Pēterim Daukšim un Ernestam Juņajevam.

Kadeti ar nepacietību gaidīs nākamo gadu, lai atkal varētu izaicināt sevi un piedalīties šajās mācībās.


 

 

Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvis piedalās Latvijas Studentu apvienības domes sēdē un stratēģiskajā seminārā Jelgavā 24.-25.10.2015.

Publicēts 2015.gada 26.oktobrī

Šī gada 24. oktobrī  Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) norisinājās kārtējā Latvijas Studentu apvienības (LSA) domes sēde, kurai sekoja stratēģiskais seminārs. Valsts policijas koledžu (VPK) Studējošo pašpārvaldi (SP) pārstāvēja Andris Krompāns.

Plkst. 11:00 LLU SP Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja atklāja LSA Domes sēdi ar svinīgu uzrunu. 

 Kam sekoja LSA Domes sēdēs kārtības apstiprināšana, ko arī visi klātesošie domnieki vienbalsīgi atbalstīja. Turpinājumā LSA Valde un dažādu darba grupu vadītāji sniedza atskaites par saviem sasniegumiem un problēmām. Plkst. 11:35 domnieki tika iepazīstināti ar LSA finanšu pārskatu, kurā bija atspoguļoti šī gada LSA ieņēmumi un budžeta izlietojuma sadale. Tika balsots par LSA biedra naudas aprēķināšanas kārtību. 

   

Pēc kā sekoja atskats uz LSA pozīcijām saistībā ar jautājumiem, kas skar augstskolu likuma grozījumu pieņemšanas kārtību, par bezmaksas augstāko izglītību, par augstākās izglītības valodu un studiju kreditēšanas sistēmas iespējamām reformām un arī šo pozīciju apstiprināšana. Sēde turpinājās ar Baltijas valstu studentu organizāciju sanāksmes (BOM) rekomendācijas turpmākajā LSA darbībā.

Domes sēdes noslēgumā katras pašpārvaldes pārstāvis iepazīstinājām ar aktualitātēm savā pašpārvaldē. VPK Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētais Andris Krompāns informēja pārējos domniekus par SP vēlēšanām, VPK dalību Veselības nedēļā, jauno kadetu iesvētībām, darbu pie gājēju pārejas uzstādīšanu pie ienākšanas VPK teritorijā un problēmu risināšanu, kas skar kārtību dienesta viesnīcā Sēde noslēdzās plkst. 15:00 ar LSA prezidentes I.Grigorjevas uzrunu un pateicību LLU SP par uzņemšanu.

Pēc LSA domes sēdes sekoja ekskursija pa LLU fakultātēm, vienlaikus arī aplūkojot Jelgavas spilgtākos kultūras objektus. Atgriežoties no ekskursijas norisinājās LSA vecbiedra M.Līdaka vadītā lekcija “Kas ir studējošo pašpārvalde”, kurā bija iespējams iegūt jaunus viedokļus un saprast, ka ir būtiskas lietas, kurām būtu jāpievērš lielāka uzmanība.

25.oktobra rīts iesākās ar atskatu uz lekciju par to kas ir studējošo pašpārvalde, dalībnieki dalījās iespaidos un atziņās. Turpinājumā norisinājās atklāta diskusija par to, kur pašpārvaldes iegulda savu finansējumu un vai tie ir lietderīgākie veidi. Pēc diskusijas sekoja lekcija par interesentu piesaisti SP un pēctecības nodošanu. 


 

LATVIJAS REPUBLIKAS IEKŠLIETU MINISTRIJA

VALSTS POLICIJAS KOLEDŽA

''Karjeras Dienas 2015''

Publicēts 2015.gada 22.oktobrī 

 

2015.gada 15.oktobrī Valsts policijas koledža viesojās Ventspils 1.ģimnāzijā, kur norisinājās ''Karjeras dienas''.

Pasākumu apmeklēja Ventspils 1.ģimnāzijas audzēkņi, kuri klātienē varēja vērot un iepazīties ar Valsts policijas koledžas darbību un virzieniem, kā arī vērot kinologu darbu, uzdot sev interesējošus jautājumus par kinologu darbību, apmācību un karjeras iespējām Valsts policijā. 

Valsts policijas koledžu pārstāvēja kadeti - Agnese Bērziņa, Kaspars Vīksna, Rihards Gerhards, Jekaterīna Meļehova, Vivita Zimba, Dins Rūdolfs Dancis, Uģis Ķiņķeris  un Valsts policijas koledžas Kadetu nodaļas vadītājs majors Māris Liepa.

       Valsts policijas koledžas kadeti Dins Rūdolfs Dancis un Uģis Ķiņķeris koordinēja interaktīvā šaušanas stenda darbību, kur savas iemaņas šaušanā izmēģināja liels skaits interesentu.

       Uzbrukuma atvairīšanas taktikas paņēmienus demonstrēja Valsts policijas koledžas kadeti Agnese Bērziņa, Jekaterīna Meļehova, Kaspars Vīksna un Rihards Gerhards. Ieinteresētajiem vērotājiem bija iespēja piedalīties un apgūt speciālos paņēmienus, krišanas tehniku un atbrīvošanos no satvērieniem, kā arī uzzināt par mācību norisi Valsts policijas koledžā.

      Savukārt, prasmes kriminālistikā demonstrēja Valsts policijas koledžas kadete Vivita Zimba. Ģimnāzijas audzēkņiem bija iespēja aplūkot kriminālista darba piederumus un izņemt pirkstu pēdu nospiedumus.

Pasākumu apmeklēja apmēram 100 Ventspils 1.ģimnāzijas audzēkņi. 

 Fotogalerija >>>


 

 

 

Semināra turpinājumā dalībnieki tika aicināti piedalīties D.Dzērvinieces lekcijā par to, ko SP pārstāv un tai būtu jāpārstāv. Semināra beigās LSA valde prezentēja gada darbības plāna maketu, kuru bija iespējams papildināt un ieteikt uzlabojumus.

Kadetifikācija Valsts policijas koledžā!

Publicēts 2015.gada 20.oktobrī

 

Šī gada 16.oktobrī Valsts policijas koledžā norisinājās Kadetidifikācija, kur jaunie arodizglītības kadeti varēja pierādīt sevi atjautībā, spēkā un saliedētībā. Šajā gadā kadetu kadetidifikācijas tematika bija supervaroņi, kadetiem vajadzēja iejusties tādos tēlos kā:

 • Betmens
 • Dzelzcilvēks;
 • Supermens;
 • Halks;
 • Zirnekļcilvēks;
 • Kapteinis Amerika.

 

Visas sešas komandas bija izveidojušas interesantus tērpus, kurus vērtēja žūrija. Kadetiem bija jāpierāda sevi, kā spēcīgu un saliedētu grupu sešos etapos:

 • Bring the Sally up;
 • Izklausies dzirdēts;
 • Lēnie nokļūst aiz restēm;
 • Kadets miglā;
 • Sargi savas bumbas;
 • Do you wanna play a game?

Katrs no šiem etapiem tika vērtēts un kā rezultātā tika noteikta labākā arodizglītības programmas grupa. Šoreiz ar savu atjautību, gudrību un spēku īpaši izcēlās 14AK grupa, kura izcīnīja godpilno pirmo vietu balvā iegūstot PBTELPA dāvanu karti. Kadetifikācijas noslēgumā jaunie Arodizglītības kadeti nodeva Valsts policijas koledžas zvērestu, kas padarīja viņus par pilnvērtīgiem Valsts policijas koledžas kadetiņiem.


 

2015.GADA 10. SEPTEMBRĪ  SAVU DARBU IR UZSĀCIS JAUNIEVĒLĒTAIS VALSTS POLICIJAS KOLEDŽAS STUDĒJOŠO PAŠPĀRVALDES SASTĀVS

Publicēts 2015.gada 16.septembrī

 

2015.gada 9.septembrī, saskaņā ar 2015.gada 20.februāra Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvaldes (turpmāk - Pašpārvalde) nolikuma III nodaļu, tika organizētas Pašpārvaldes  velēšanas.

          Uz trīs brīvajām vietām Pašpārvaldē pretendēja pieci kandidāti. Katram no viņiem tika dota iespēja sevi prezentēt, atbildēt uz studējošo un Latvijas Studentu apvienības pārstāvju jautājumiem. Balsošanā piedalījās Koledžas 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studējošie. Apkopojot balsojuma rezultātus, Pašpārvaldē tika ievēlēti trīs kadeti no 18K grupas:

K.Račko, A.Bērziņa un E.Liepiņa.

Jau 2015.gada 10.septembrī notika jaunievēlētās Pašpārvaldes pirmā sēde, kurā tika ievelēts Pašpārvaldes priekšsēdētājsA.Krompāns, Pašpārvaldes priekšsēdētāja vietnieceA.Ozola.

Sēdes laikā jaunievēlētie Pašpārvaldes locekļi tika iepazīstināti ar Pašpārvaldes mērķi, uzdevumiem un tās darbības jomām.  Tika apspriesti jautājumi, kuriem būtu jāpievērš uzmanība un kurām novirzēm būtu jāakcentē Pašpārvaldes uzmanība, kā arī tika uzdoti uzdevumi izpildei līdz nākamajai sēdei. Sēdes laikā tika uzklausīts ikviens Pašpārvaldes loceklis, viņa viedoklis par Pašpārvaldes ieņemamo vietu koledžas sadzīvē un iespējamajām darbības sfērām, kurās turpmāk darbosies Pašpārvaldes locekļi.


 

Valsts policijas koledžas Studējošo Pašpārvalde vēlas sirsnīgi sveikt Tēvus, viņu nozīmīgajos svētkos!

Publicēts 2015.gada 14.septembrī

Lai nekad nepietrūkst spēka, ko jaunu iemācīt,

Lai pietiek smaida, ko ik rītu katram dāvāt.

Lai siltums katram apskāvienam,

Lai spēks un staltums nekad nepamet.

Lai sirdis vienmēr pilnas mīlestības,

Lai valoda godīgumu un dāsnumu mums māca!

Paldies Tēti, par dzīves gudrību iemācīto!

 

 

Sirsnīgi Sveicam Svētkos,

VPK Studējošo pašpārvalde!


 Studējošo pašpārvaldes kārtējais organizētais pasākums -
KADETI VEIKSMĪGI UN POZITĪVI PIEVAR KOPĪGU TRENIŅU!!!!

Publicēts 2015.gada 4.septembrī

 

Noteikti esat dzirdējuši, ka vislabākais veids kā iepazīt cilvēku ir caur grūtībām. Tieši tāpēc, mēs, Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvalde kopā ar visdrosmīgākajiem kadetiem, pēdējo vasaras dienu nolēmām pavadīt Mežaparkā, kopīgi sportojot līdz pēdējo spēku izsīkumam un iepazīstot viens otru caur sportiskajām grūtībām, kopīgi pārvarot tās.

Šogad mūsu studējošo pulkam pievienojās 18K grupa, un par godu šiem sportiskajiem kadetiem saliedēšanas pasākums norisinājās Mežaparkā, kur četru lielisku treneru pavadībā, katrs kadets varēja izaicināt sevi un pārbaudīt savu fizisko sagatavotību.

Treniņš sākās plkst.17:00, kad no Valsts policijas koledžas teritorijas sportiskākie un atraktīvākie jaunie policisti kopā ar treneri Armandu Oliņu raitā riksī devās uz Mežaparku, pievarot +3km un ik pa laikam pildot trenera vingrinājums.

Trenera pavadībā kadeti iesildījās un bija gatavi treniņa galvenajai daļai – tām sauktajām grūtībām, tikai sportiskā, ļoti intensīvā un kadetiem, pavisam jaunā sporta veida izpausmē CROSSFIT vingrinājumiem. Zinot to, ka Latvijā Crossfit nav plaši pazīstams – tad definīcija var skanēt šādi: mainīgs augstas intensitātes funkcionāls treniņš.

Crossfit Jelgava treneri (Dāvis Lapiņš, Rolands Rajeckis un Dairis Putniņš) sportot gribētājus sadalīja divās grupās. Vienai grupai treniņš vairāk balstījās uz individuālo gribasspēku, savukārt otras grupas darbs tika balstīts uz partnera atbalstu un sadarbību, kas arī kadetiem ļāva iepazīt vienam otru.

Tas bija viens maksimāli sulīgs treniņš, no kadetiem tika izspiesti 100% un vēl nedaudz. Stīvums muskuļos jūtams vēl šodien, bet tas tikai nozīmē to, ka nekas nebija velti darīts un ka ir nepieciešams turpināt trenēties patstāvīgi ikdienā un, iespējams, atkārtot šo kopīgo treniņu vēlreiz!

Pateicamies mūsu atsaucīgajiem treneriem, kuri savu brīvo laiku veltīja mums, atbalstot un iedvesmojot ar paveikto!!!

Bildes var apskatīt šeit.


 

 

Valsts policijas koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvis piedalās Latvijas Studentu apvienības domes sēdē 29.08.2015.

Publicēts 2015.gada 31.augustā

Šī gada 29.augustā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (RTU APF) norisinājās kārtējā Latvijas Studentu apvienības (LSA) domes sēde. Valsts policijas koledžu (VPK) Studējošo pašpārvaldi (SP) pārstāvēja Andris Krompāns.

Plkst. 11:00 RTU APF Studējošo pašpārvaldes pārstāve atklāja LSA Domes sēdi ar svinīgu uzrunu. Kam sekoja LSA Domes sēdēs kārtības apstiprināšana, ko arī visi klātesošie domnieki vienbalsīgi atbalstīja. Turpinājumā LSA Valde un dažādu darba grupu vadītāji sniedza atskaites par saviem sasniegumiem un problēmām. Plkst. 11:35 domnieki tika iepazīstināti ar LSA finanšu pārskatu, kurā bija atspoguļoti šī gada LSA ieņēmumi un budžeta izlietojuma sadale. Pēc kura sekoja atskats uz LSA pozīcijām saistībā ar jautājumiem, kas skar augstskolu likuma grozījumu pieņemšanas kārtību, par bezmaksas augstāko izglītību, par augstākās izglītības valodu un studiju kreditēšanas sistēmas iespējamām reformām un arī šo pozīciju apstiprināšana. Sēde turpinājās ar augstākās izglītības finansēšanas rīcības plāna izskatīšanu un viedokļu izteikšanu. 12:45 domnieki devās nelielā pauzē un pēc pauzes, atsākoties sēdei, tika veikts atskats uz LSA Studentu Līderu forumu 2015, tika runāts par tur radušos darba grupu turpmāko attīstību un aizguvumiem, kā arī par lietām, ko vajadzētu pilnveidot nākamgad. Kam sekoja Baltijas valstu studentu organizāciju sanāksmes (BOM) rekomendācijas turpmākajā LSA darbībā. Sēdē arī tika stāstīts par Eiropas Studentu apvienības (ESU) darbības virzieniem un tās pienesumu LSA.

Domes sēdes noslēgumā katras pašpārvaldes pārstāvis iepazīstinājām ar aktualitātēm savā pašpārvaldē. VPK Studējošo pašpārvaldes pārstāvis Andris Krompāns informēja pārējos domniekus par 31.augustā gaidāmo pasākumu – fitnesa treniņu kadetiem, darbu pie gājēju pārejas uzstādīšanu pie ienākšanas VPK  un Studējošo pašpārvaldes vēlēšanām, uz kurām arī aicināja ierasties citu Studējošo pašpārvalžu pārstāvjus un LSA dalībniekus, lai iepazītos ar VPK Studējošo pašpārvaldes vēlēšanu sistēmu. Sēde noslēdzās plkst. 14:50 ar LSA prezidentes I.Grigorjevas uzrunu.


 

VPK Studējošo pašpārvaldes vēlēšanas

Publicēts 2015.gada 26.augustā

Jaunais mācību gads uzņem apgriezienus, un TAVA lielā iespēja sevi izaicināt un pierādīt ir tepat vien aiz stūra!  

  Ja TU studē Valsts policijas koledžas 1. līmeņa augstākās profesionālās izglītības KLĀTIENES programmā, esi aktīvs, radošs, komunikabls, idejām bagāts un vēlies aiz sevis atstāt kaut ko paliekošu, nāc un pievienojies mūsu komandai, kura nepārtraukti attīstās un dara visu iespējamo, lai aizstāvētu kadetu tiesības un padarītu Koledžas ikdienu košāku

 Kandidātiem sava dalība vēlēšanām ir jāpiesaka līdz 28.augusta plkst. 16:00 Valsts policijas koledžas Mācību korpusa 325.kabinetā – studējošo pašpārvaldes mājas vietā.

    

 

FITNESA TRENIŅŠ KOLEDŽAS KADETIEM

Publicēts 2015.gada 25.augustā

Aizvadīsim pēdējo augusta dienu sportojot!

Aicinām VPK 16P, 17K un 18K grupu kadetus vienoties kopīgā fitnesa treniņā, kas notiks 31.augustā plkst. 17:00 Mežaparkā, treneru:

- Dāvja Liepiņa ("CrossFit Jelgava"),

- Rolanda Rajecka ("CrossFit Jelgava") un

                                            - Armanda Oliņa ("Vingro sev"), vadībā!

<span style="text</s